CENTRAL FLORIDA TRIATHLON SERIES - RACE #2
                        SUPER FUN SPRINT TRIATHLON
                Swim 200 Yards * Bike 8 Miles * Run 2 Miles
                     July 12, 2014 - Clermont, Florida
                   Another Quality SOMMER SPORTS Event!
 

PRELIMINARY RESULTS - MALE
--------------------------------------------------------------------

                                                       Finish  Swim Swim    Trn1 Trans    Cum  Bike   Bike   Bike  Cum   Cum   Trn2 Trans  Run  Run     Pace
Place Name                   Age City/State            Time    Plc  Time     Plc   #1    Time   Plc   Time   Rate  Plc   Time   Plc   #2   Plc  Time   /mile
===== ====================== === ==================== ======== ==== ======= ==== ===== ======= ==== ======= ===== ==== ======= ==== ===== ==== ======= =====
    1 AUGUSTO COHN            14 MARGATE FL              45:20    2    2:59    1  1:37    4:36    4   25:37 18.7    4   30:13    1  0:54    1   14:14  9:30 
    2 JOHN STROUT             30 APOPKA FL               45:59    1    2:58    2  1:43    4:41    3   24:29 19.6    2   29:10    7  1:30    2   15:20 10:13 
    3 DON UTSINGER            67 SARASOTA FL             48:04    4    4:03    3  2:00    6:02    2   24:03 20.0    3   30:04    5  1:13    3   16:48 11:12 
    4 WAYNE PICKERING         43 ORLANDO FL              52:57    3    3:51    5  3:46    7:37    6   27:22 17.5    5   34:58    3  1:11    4   16:49 11:13 
    5 JEFFREY TINCH           47 ORLANDO FL              53:22    6    4:58    4  2:42    7:40    7   27:27 17.5    6   35:06    2  0:57    5   17:19 11:33 
    6 PAUL BLAKE              34 ROCKLEDGE FL            59:37    5    4:54    9  4:57    9:51    5   26:58 17.8    7   36:48   10  2:36    9   20:13 13:29 
    7 CHRIS CARTER            43 ORLANDO FL            1:05:46    9    6:31    6  4:26   10:56    8   33:45 14.2    8   44:41    6  1:28    8   19:37 13:05 
    8 CALEB DODDS             14 MARENGO OH            1:08:02    8    5:14    7  4:36    9:50    9   37:44 12.7    9   47:33    9  1:45    7   18:45 12:30 
    9 TEDDY SANDLAND          33 LONGWOOD FL           1:08:48    7    5:06    8  4:37    9:43   10   39:42 12.1   10   49:25    4  1:13    6   18:12 12:08 
   10 JAMES GODWIN            36 OVIEDO FL             1:24:46   11    7:23   10  5:48   13:10   11   43:15 11.1   11   56:25    8  1:43   10   26:40 17:47 
   11 CHRISTOPHER HOLDEN      59 KISSIMMEE FL                    10    7:08   11  6:26   13:33    1    0:02 14400.0    1   13:35   11 112:36                    


PRELIMINARY RESULTS - FEMALE
--------------------------------------------------------------------

                                                       Finish  Swim Swim    Trn1 Trans    Cum  Bike   Bike   Bike  Cum   Cum   Trn2 Trans  Run  Run     Pace
Place Name                   Age City/State            Time    Plc  Time     Plc   #1    Time   Plc   Time   Rate  Plc   Time   Plc   #2   Plc  Time   /mile
===== ====================== === ==================== ======== ==== ======= ==== ===== ======= ==== ======= ===== ==== ======= ==== ===== ==== ======= =====
    1 HANNAH FOWLER           11 PARKLAND FL             51:05    1    3:18    1  1:43    5:01    2   27:23 17.5    1   32:24    1  0:52    4   17:51 11:54 
    2 STACEY ABBOTT           44 EUSTIS FL               53:16    5    4:25    6  3:58    8:22    1   26:47 17.9    2   35:09    3  1:06    2   17:02 11:22 
    3 ASHLEY KOHL             25 ST PETERSBURG FL        57:41    6    4:37    9  4:36    9:12    3   29:22 16.3    5   38:34    6  1:27    3   17:42 11:48 
    4 MIKAYLA APICELLA        11 WELLINGTON FL           57:59    2    3:25    2  2:08    5:32    6   32:15 14.9    3   37:47    2  1:04    6   19:09 12:46 
    5 SHERI GAY               47 APOPKA FL               59:43    3    3:48    4  3:19    7:07    5   32:04 15.0    6   39:10    7  1:37    5   18:56 12:38 
    6 PAMELA GRAY             28 APOPKA FL               59:55    4    4:23    3  3:04    7:26    4   31:04 15.5    4   38:30    4  1:13    8   20:13 13:29 
    7 ERIN DAVOLI             27 ORLANDO FL            1:04:55   11    6:20    8  4:29   10:48   12   38:28 12.5   11   49:15   14  2:06    1   13:35  9:03 
    8 JENNIFER MIDDLEBROOK    45 KISSIMMEE FL          1:06:50    7    4:48    5  3:32    8:20    9   35:55 13.4    7   44:14    5  1:16   10   21:20 14:14 
    9 RENE MACK               33 WINTER GARDEN FL      1:08:17   14    6:38    7  4:26   11:03    8   35:16 13.6   10   46:19    8  1:41    9   20:18 13:32 
   10 STEPHANIA SHERMAN       35 ORLANDO FL            1:10:51    8    5:36   10  4:43   10:19   10   35:55 13.4    9   46:14   10  1:54   11   22:44 15:10 
   11 WENDY RAMEY             46 WINTER GARDEN FL      1:12:23    9    5:40   13  5:28   11:07    7   34:01 14.1    8   45:08   18  3:31   12   23:46 15:51 
   12 MARY CULBERTSON         56 MULBERRY FL           1:19:11   18    8:48   18  6:24   15:11   14   39:30 12.2   16   54:41   19  4:21    7   20:10 13:27 
   13 SHERRI WIEDA-MCCULLOUGH 43 POLK CITY FL          1:22:43   16    6:53   16  6:15   13:08   11   36:30 13.2   12   49:37   17  3:29   15   29:37 19:45 
   14 JULIE DAMIANO           61 LAKELAND FL           1:23:09   19    8:49   17  6:23   15:11   17   40:57 11.7   17   56:07   16  2:55   13   24:08 16:05 
   15 NATALIE WILLIAMS        29 WINDERMERE FL         1:23:23   10    6:14   11  5:11   11:25   16   39:48 12.1   13   51:13   12  2:04   16   30:07 20:05 
   16 SHERRY WOOLDRIDGE       44 MINNEOLA FL           1:24:21   15    6:48   15  5:49   12:36   13   39:24 12.2   15   52:00   11  2:01   17   30:21 20:14 
   17 MARGARET GODWIN         36 OVIEDO FL             1:24:46   17    7:23   14  5:46   13:09   18   43:17 11.1   18   56:26    9  1:41   14   26:41 17:47 
   18 HOLLY PANE              39 PALM COAST FL         1:27:42   12    6:30   12  5:12   11:42   15   39:41 12.1   14   51:22   13  2:05   19   34:16 22:51 
   19 TINA NICOLAI            51 GOTHA FL              1:30:45   13    6:35   19  7:07   13:42   19   44:04 10.9   19   57:45   15  2:09   18   30:52 20:35