LAKE MINNEOLA HALF MARATHON FESTIVAL
                    April 26, 2014 - Clermont, Florida
           *** Produced by Sommer Sports - SommerSports.com ***
 

       RACE RESULTS - HALF MARATHON
-------------------------------------------------------

---------------------------------------
          MEN OVERALL
---------------------------------------

Place Fname      Lname        Ag City               St Half    Pace     
===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1 Jose Diaz               27 Daytona Beach FL      1:21:03  6:12 
    2 Brian Heisler           27 Jupiter FL            1:22:19  6:18 
    3 Marcus Dasilva          34 Orlando FL            1:22:33  6:19 

---------------------------------------
          WOMEN OVERALL
---------------------------------------

Place Fname      Lname        Ag City               St Half    Pace     
===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1 Rebecca Holcomb         32 Winter Springs FL     1:39:01  7:34 
    2 Kelly Rodriguez         30 Oldsmar FL            1:39:26  7:36 
    3 Sarah Carson            24 Gainesville FL        1:40:24  7:40 

---------------------------------------
          MEN OVERALL
---------------------------------------

Place Fname      Lname        Ag City               St Half    Pace     
===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1 Kenyon Congdon          45 Apopka FL             1:24:42  6:28 

---------------------------------------
          WOMEN OVERALL
---------------------------------------

Place Fname      Lname        Ag City               St Half    Pace     
===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1 Sara Snow               48 Maryville MO          1:43:38  7:55 


FEMALE AGE DIVISION:  12 - 19
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    38 Caroline MacKenzie      12 Fort Myers FL         1:40:59  7:43 
    2    39 Amanda Slattery         17 Tampa FL              1:41:14  7:44 
    3    82 Summer Phillips         19 Clermont FL           1:52:31  8:36 
    4   196 Haley Klein             16 Oviedo FL             2:05:07  9:33 
    5   206 Emily MacMahon          19 Winter Springs FL     2:06:07  9:38 
    6   342 Martha Ball             18 Deland FL             2:19:25 10:39 
    7   347 Lauren Watford          18 Deland FL             2:20:29 10:44 
    8   519 Madeline Largin         18 Ocoee FL              2:46:32 12:43 



MALE AGE DIVISION:  12 - 19
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    66 Anthony Rufrano         15 Mount Dora FL         1:48:40  8:18 
    2    72 Daniel Ambrose          15 Howey In The Hills FL 1:49:34  8:22 
    3   252 McKay Saunders          13 Apopka FL             2:11:20 10:02 
    4   450 Kenneth Baker           18 Satellite Beach FL    2:33:20 11:43 


FEMALE AGE DIVISION:  20 - 24
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    41 Amanda Poppleton        24 Gainesville FL        1:42:38  7:51 
    2    63 Alexandre Barr          20 Sarasota FL           1:48:21  8:17 
    3    65 Maggie McCloskey        22 Gainesville FL        1:48:26  8:17 
    4    97 Angelyn Rhames          22 Tampa FL              1:54:51  8:46 
    5    98 Kelcey Wautelet         23 Monroeville PA        1:54:52  8:47 
    6   113 Melody Diehl            23 High Springs FL       1:56:41  8:55 
    7   133 Ashley Guthrie          24 Orlando FL            1:58:32  9:03 
    8   166 Teresa Wright           24 Kissimmee FL          2:01:10  9:15 
    9   176 Sarah Ashley Demshar    22 Tampa FL              2:02:25  9:21 
   10   218 Rebekah Bohner          24 Winter Garden FL      2:07:26  9:44 
   11   222 Whitney Ashby           22 Davenport FL          2:07:43  9:45 
   12   235 Jennifer Vandermeulen   23 Orlando FL            2:09:08  9:52 
   13   267 Rachel Fields           21 Winter Springs FL     2:12:44 10:08 
   14   297 Marissa Campopiano      20 Apopka FL             2:14:52 10:18 
   15   307 Carolyn Barry           24 Liverpool NY          2:15:48 10:22 
   16   341 Alexandra Ferrer        20 Davenport FL          2:19:23 10:39 
   17   385 Emily Ruping            24 Apopka FL             2:25:24 11:06 
   18   405 Katherine Tyszko        24 Orlando FL            2:28:25 11:20 
   19   475 Marcella Butz           22 St. Petersburg FL     2:37:11 12:00 
   20   486 Morgan Houston          24 Orlando FL            2:38:43 12:07 
   21   554 Lauren Cipriano         24 Davenport FL          2:53:35 13:15 
   22   569 Meghan McTavish         22 St. Petersburg FL     2:56:00 13:27 
   23   645 Christine Kuester       24 Davenport FL          3:29:31 16:00 
   24   648 Jaclyn McLane           22 Orlando FL            3:32:42 16:15 
   25   652 Katelin Kuykendall      20 Tallahassee FL        3:35:04 16:26 


MALE AGE DIVISION:  20 - 24
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1     9 Joshua Guerrero         22 Daytona Beach FL      1:25:46  6:33 
    2    26 Rafael Duarte           23 Apopka FL             1:37:11  7:26 
    3   112 Shane Bright            24 Longwood FL           1:56:40  8:55 
    4   115 Shawn Reed              23 Gainesville FL        1:56:45  8:55 
    5   308 Vincent Kendziora       24 Ocala FL              2:16:03 10:24 
    6   369 John Tremblay           24 Lakeland FL           2:23:37 10:58 
    7   415 Logan Connor            24 Clermont FL           2:29:27 11:25 
    8   440 Brett Foster            23 Tarpon Springs FL     2:31:31 11:34 
    9   446 Joshua Reeves           24 Clermont FL           2:32:45 11:40 



FEMALE AGE DIVISION:  25 - 29
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    59 Natalie Wright          28 Valdosta GA           1:47:28  8:13 
    2    84 Meagan Carpenter        29 Winter Haven FL       1:53:04  8:38 
    3    87 Suzanne McLean          29 Plant City FL         1:53:22  8:40 
    4    93 Rochelle Barron         27 Orlando FL            1:53:58  8:42 
    5   105 Hillary Stormant        26 Gainesville FL        1:55:32  8:50 
    6   108 Vanessa Albornoz        26 Miami FL              1:56:04  8:52 
    7   114 Roxanne Caravana        25 Gainesville FL        1:56:45  8:55 
    8   130 Alicia Taylor           27 Naples FL             1:58:09  9:02 
    9   167 Brittney Bennett        26 Orlando FL            2:01:17  9:16 
   10   173 Catherine Gristock      25 Orlando FL            2:02:03  9:19 
   11   181 Ashley Connolly         26 Orlando FL            2:03:26  9:26 
   12   210 Erika Carranza          25 Davenport FL          2:06:24  9:39 
   13   212 Jenny Gilman            28 Lecanto FL            2:06:39  9:41 
   14   226 Meryl Stout             27 Tampa FL              2:07:51  9:46 
   15   227 Faith Sindt             25 Fort Collins CO       2:07:54  9:46 
   16   245 Amanda Soto             29 Orlando FL            2:10:10  9:57 
   17   265 Ashley Johnson          27 Minneola FL           2:12:12 10:06 
   18   278 Tracie Rogers           28 Gainesville FL        2:13:23 10:11 
   19   281 Katherine Pentz         26 Jacksonville FL       2:13:24 10:11 
   20   289 Mica Reinhardt          29 Winter Springs FL     2:14:20 10:16 
   21   293 Caitlin Janetzko        25 Apopka FL             2:14:33 10:17 
   22   309 Angie Striegel          27 Rockledge FL          2:16:08 10:24 
   23   315 Elizabeth Rosario       25 Sanford FL            2:17:06 10:28 
   24   317 Lauren Hyer             29 Orlando FL            2:17:14 10:29 
   25   323 Laura Yanez             28 Kissimmee FL          2:17:34 10:31 
   26   327 Janelle Culverwell      29 Orlando FL            2:17:44 10:31 
   27   334 Chelsea Hall            25 Orlando FL            2:18:28 10:35 
   28   346 Ally Thomas             25 Clermont FL           2:20:19 10:43 
   29   351 Laura Badraun           25 Eustis FL             2:20:44 10:45 
   30   355 Lyric Webb              27 Orlando FL            2:21:10 10:47 
   31   358 Carmen J Soto-Cruz      29 Orlando FL            2:21:16 10:48 
   32   362 Kimberly Dryden         27 Asheville NC          2:21:58 10:51 
   33   368 Michelle Laina          25 Riverview FL          2:23:23 10:57 
   34   372 Amy Herring             26 Daytona Beach FL      2:24:02 11:00 
   35   383 Elizabeth Bevilacqua    27 Apopka FL             2:25:07 11:05 
   36   402 Kerby Pickens           28 Apopka FL             2:27:57 11:18 
   37   413 Jamie Dixon             28 Rockledge FL          2:29:20 11:24 
   38   430 Shelly Weaver           29 Loxahatchee FL        2:30:52 11:31 
   39   432 Lindsay Anderson        29 St.Pete FL            2:31:02 11:32 
   40   434 Stephanie Champion      28 Ocala FL              2:31:09 11:33 
   41   438 Tiffany Mauer           25 Longwood FL           2:31:18 11:33 
   42   442 Katie-Beth Curtis       27 Lake Mary FL          2:32:12 11:38 
   43   458 Kristina Skipper        28 Orlando FL            2:34:40 11:49 
   44   459 Megan Maher             25 Davenport FL          2:34:41 11:49 
   45   471 Jennifer Lawrence       29 Orlando FL            2:36:46 11:58 
   46   479 Lexie Lopez             26 Seminole FL           2:38:01 12:04 
   47   489 Christina Savoie        28 Orlando FL            2:39:27 12:11 
   48   495 Andrea Rodriguez        25 Ocoee FL              2:40:32 12:16 
   49   520 Forrest Stewart         28 Gotha FL              2:46:32 12:43 
   50   521 Meredith Schechter      29 Jupiter FL            2:46:53 12:45 
   51   527 Jennifer Hall           25 Winter Park FL        2:47:47 12:49 
   52   532 Katie Connor            29 Clermont FL           2:48:04 12:50 
   53   541 Lori Staten             28 Davenport FL          2:49:41 12:58 
   54   543 Caitlyn Distler         25 Deland FL             2:50:09 13:00 
   55   544 Angela Sechrest         25 Apopka FL             2:50:51 13:03 
   56   550 Bethany Kelly           26 Orlando FL            2:52:25 13:10 
   57   556 Carlyn Peterson         29 Altamonte Springs FL  2:53:38 13:16 
   58   562 Tai McEachin            29 Winter Garden FL      2:54:33 13:20 
   59   572 Maureen Hollis          26 Orlando FL            2:56:48 13:30 
   60   578 Holly Green             26 Grand Island FL       2:58:01 13:36 
   61   580 Janice Chernecky        27 Kissimmee FL          2:58:51 13:40 
   62   589 Amy Stiles              29 Lakeland FL           3:01:35 13:52 
   63   597 Ashley Kitzman-Ortiz    26 Orlando FL            3:03:28 14:01 
   64   614 Staci Ranocchia         25 Winter Garden FL      3:08:21 14:23 
   65   624 Lindsey Bishop          28 Deland FL             3:12:34 14:42 
   66   632 Lisa Mascolo            27 Orlando FL            3:18:10 15:08 
   67   658 Natalie Williams        28 Windermere FL         4:15:38 19:31 


MALE AGE DIVISION:  25 - 29
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    13 Sam Dreilinger          26 Winter Park FL        1:33:14  7:07 
    2    15 Ben Kuykendall          26 Orlando FL            1:34:34  7:14 
    3    46 Todd Thomas             26 Port Orange FL        1:43:52  7:56 
    4    48 Reid Barrineau          27 Pensacola FL          1:44:20  7:58 
    5    58 Lester McQuaid          29 Davenport FL          1:47:22  8:12 
    6    94 Dzmitry Frytsin         28 Gainesville FL        1:54:42  8:46 
    7    99 Kevin Hall              25 Orlando FL            1:55:08  8:48 
    8   107 Alex Shelton            28 Ft Worth TX           1:55:45  8:51 
    9   125 Kevin Pimentel          25 Lake Alfred FL        1:57:47  9:00 
   10   132 Padraig Condon          29 Kissimmee FL          1:58:31  9:03 
   11   175 Gregory McRae           26 Merrritt Island FL    2:02:20  9:21 
   12   202 Rc Stabile              26 Deland FL             2:05:24  9:35 
   13   234 Mike Fickbohm           25 Tampa FL              2:08:53  9:51 
   14   269 Brian Wheat             29 Winter Park FL        2:12:52 10:09 
   15   279 Gavin McEachin          29 Winter Garden FL      2:13:24 10:11 
   16   376 Andrew Peczinka         25 Saint Cloud FL        2:24:15 11:01 
   17   386 Tyler Thoreson          27 Orlando FL            2:25:31 11:07 
   18   393 Aaron Distler           26 Deland FL             2:26:46 11:13 
   19   417 Adam Segal              26 Longwood FL           2:29:45 11:26 
   20   431 Michael Matzen          27 Apopka FL             2:30:57 11:32 
   21   492 Dexter Williams         27 Land O Lakes FL       2:39:50 12:13 
   22   547 Kevin Lopez             28 Seminole FL           2:51:30 13:06 
   23   594 Jake Heilig             29 Winter Garden FL      3:03:07 13:59 
   24   610 Sacha Bergeron          29 Miami FL              3:08:04 14:22 
   25   613 Mike Ranocchia          27 Winter Garden FL      3:08:21 14:23 



FEMALE AGE DIVISION:  30 - 34
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    37 Samantha Debello        33 Windermere FL         1:40:50  7:42 
    2    61 Jennifer Maki           32 Casselberry FL        1:48:08  8:16 
    3    78 Elizabeth Wind          33 Windermere FL         1:52:05  8:34 
    4    88 Robyn Dixon             33 Winter Springs FL     1:53:29  8:40 
    5    90 Allison Hoult           33 Orlando FL            1:53:46  8:42 
    6   126 Nicole Mattson          34 Orlando FL            1:57:58  9:01 
    7   134 Bethany Glassbrenner    33 Orlando FL            1:58:39  9:04 
    8   141 Nikki Peters            33 Winter Springs FL     1:59:10  9:06 
    9   153 Katie Mercadante        31 Orlando FL            2:00:17  9:11 
   10   178 Laura Monninger         30 Orlando FL            2:02:39  9:22 
   11   195 Olivia Herrera          34 Mount Dora FL         2:05:05  9:33 
   12   199 Renee Sackett           30 Winter Springs FL     2:05:15  9:34 
   13   201 Christina Graves        31 Orlando FL            2:05:22  9:35 
   14   203 Sharonda Thomas         34 Orlando FL            2:05:30  9:35 
   15   211 Kallin Anderson         30 Winter Garden FL      2:06:27  9:40 
   16   217 Kristin Durfee          31 Orlando FL            2:07:24  9:44 
   17   221 Amy Robertson           31 Clermont FL           2:07:43  9:45 
   18   251 Fernanda Acostae        33 Winter Springs FL     2:10:55 10:00 
   19   253 Melissa Bragg           33 Richmond Hill GA      2:11:24 10:02 
   20   277 Kristen E Scruggs       30 Orlando FL            2:13:20 10:11 
   21   282 Joanna Krol             32 Orlando FL            2:13:44 10:13 
   22   286 Bethany Reul            34 Crestwood KY          2:14:09 10:15 
   23   301 Ashley Kalb             30 Belle Isle FL         2:15:28 10:21 
   24   306 Kate Castleman          31 Clermont FL           2:15:41 10:22 
   25   329 Carla Markx             34 Christmas FL          2:18:02 10:33 
   26   333 Kaci Thate              32 Jacksonville FL       2:18:15 10:34 
   27   374 Katie MacGregor         31 Ocala FL              2:24:11 11:01 
   28   378 Angel Butler            34 Winter Garden FL      2:24:29 11:02 
   29   389 Kylene Chin             34 Sanford FL            2:25:38 11:08 
   30   391 Monica Jones            31 Orlando FL            2:26:29 11:11 
   31   394 Melissa Johnson         34 Jacksonville FL       2:26:48 11:13 
   32   408 Amanda Post             34 Clermont FL           2:28:50 11:22 
   33   420 Mary Gangwisch          30 Oviedo FL             2:29:57 11:27 
   34   428 Beth Pruim              34 Gainesville FL        2:30:48 11:31 
   35   439 Amy Kroll               33 Lady Lake FL          2:31:29 11:34 
   36   449 Tara Degnan             33 Casselbery FL         2:33:11 11:42 
   37   451 Laura Black             31 Gainesville FL        2:33:24 11:43 
   38   457 Nicolle Schwartz        34 Winter Garden FL      2:34:38 11:49 
   39   490 Megan Sullivan          30 Wesley Chapel FL      2:39:37 12:12 
   40   502 April Piker             31 Ocala FL              2:41:40 12:21 
   41   503 Beverly J Hale          33 Winter Garden FL      2:41:50 12:22 
   42   512 Brandy Lape             34 Land O Lakes FL       2:45:21 12:38 
   43   514 Megan Riggs             31 Orlando FL            2:45:26 12:38 
   44   517 Crystal Schmidt         33 Oviedo FL             2:46:00 12:41 
   45   518 Melissa Emery           30 St. Pete FL           2:46:30 12:43 
   46   531 Valerie Herrera         33 Apopka FL             2:48:04 12:50 
   47   551 Catherine Kelly         31 Orlando FL            2:52:26 13:10 
   48   567 Melissa Schubel         34 Ocala FL              2:55:29 13:24 
   49   574 Tara Ulrich             34 Clermont FL           2:57:10 13:32 
   50   599 Susan Smith             32 Groveland FL          3:05:02 14:08 
   51   600 Tamara Ferrari          31 Winter Springs FL     3:05:12 14:09 
   52   602 Lisa Brown              33 Clermont FL           3:05:25 14:10 
   53   609 Edylaine Morales        31 Miami FL              3:08:04 14:22 
   54   611 Melissa James           30 Clermont FL           3:08:10 14:22 
   55   616 Katherine Mattingly     33 Oxford FL             3:09:06 14:27 
   56   622 Kim Pickren             34 Altamonte Springs FL  3:11:23 14:37 
   57   643 Hanna Krol              30 Orlando FL            3:27:12 15:49 
   58   644 Beck Harner             32 Kissimmee FL          3:29:30 16:00 
   59   649 Emily Channell          33 Clermont FL           3:33:44 16:19 
   60   651 Tiffany Reyes           34 Minneols FL           3:34:48 16:24 


MALE AGE DIVISION:  30 - 34
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    11 Weslley Figueiredo      30 Sao Paulo             1:30:13  6:54 
    2    20 Brad De Neve            33 Bartow FL             1:35:29  7:18 
    3    40 Daniel Barroso          31 Brasilia IN           1:41:40  7:46 
    4    45 Keegan Schlake          31 Orlando FL            1:43:44  7:56 
    5    56 Nathan Harvey           30 Goldenrod FL          1:46:27  8:08 
    6   120 Christopher Cornelius   31 Davenport FL          1:57:13  8:57 
    7   121 H??ctor Arellano        34 Orlando FL            1:57:14  8:57 
    8   122 Andrew Leupold          30 Winter Springs FL     1:57:21  8:58 
    9   140 Derick Sheffler         33 Seffner FL            1:58:57  9:05 
   10   179 Kyle Weaver             30 Loxahatchee FL        2:03:23  9:26 
   11   198 David Tredinnick        33 Orlando FL            2:05:10  9:34 
   12   225 Nicholas Jones          30 Tampa FL              2:07:50  9:46 
   13   268 Danny Hernandez         33 Longwood FL           2:12:52 10:09 
   14   272 Brent Perry             30 Orlando FL            2:13:06 10:10 
   15   292 Sridhar Kanchanapalli   34 Orlando FL            2:14:30 10:17 
   16   294 Matthew Janetzko        31 Apopka FL             2:14:35 10:17 
   17   331 Charles Van Baalen      33 Gotha FL              2:18:10 10:33 
   18   348 Robert Lipsitz          31 Atlanta GA            2:20:30 10:44 
   19   395 Dan Riberdy             30 Winter Garden FL      2:26:54 11:13 
   20   412 Stephen Pickens         30 Apopka FL             2:29:18 11:24 
   21   414 Brent Skilton           33 Orlando FL            2:29:25 11:25 
   22   416 Benjamin Webb           31 Orlando FL            2:29:37 11:26 
   23   435 Carlos Torres           33 Ocala FL              2:31:09 11:33 
   24   484 Scott Millard           33 Oviedo FL             2:38:36 12:07 
   25   509 Matthew Moist           30 Orlando FL            2:43:55 12:31 
   26   542 Christian Ojeda         32 Clermont FL           2:50:04 12:59 
   27   563 Rob Studzin             32 St. Pete FL           2:54:36 13:20 
   28   573 Howell Hollis           30 Orlando FL            2:56:48 13:30 
   29   577 Jason Padua             33 Orlando FL            2:58:00 13:36 
   30   588 Chris Schwarz           32 Davenport FL          3:01:04 13:50 
   31   596 Jeff Landry             31 Orlando FL            3:03:19 14:00 
   32   646 Greg Salvador           31 Orlando FL            3:31:47 16:10 



FEMALE AGE DIVISION:  35 - 39
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    49 Kim Bennett             39 Clermont FL           1:44:35  7:59 
    2    55 Cristina Smy            38 Clermont FL           1:46:23  8:08 
    3    64 Natasha Cosgrove        36 Lake Wales FL         1:48:25  8:17 
    4    70 Leslee Duff             36 Sanford FL            1:49:12  8:21 
    5    76 Farrah Lormil           37 Gainesville FL        1:51:49  8:33 
    6    81 Nicole Kleiman          37 Orlando FL            1:52:24  8:35 
    7   106 Amber Gnann             36 Mount Dora FL         1:55:33  8:50 
    8   149 Stacy O'Mara            38 Orlando FL            1:59:46  9:09 
    9   157 Shana Stott             37 Clermont FL           2:00:33  9:13 
   10   190 Jeanette McCain         39 Vero Beach FL         2:04:26  9:30 
   11   192 Lori Waters             38 Clermont FL           2:04:43  9:32 
   12   228 Rebecca Angelo          35 Orlando FL            2:08:03  9:47 
   13   239 Amanda Speakman         37 Lakeland FL           2:09:26  9:53 
   14   258 Laura Yannuzzi          37 Winston Salem NC      2:11:41 10:04 
   15   263 Beck Williams           35 Deland FL             2:12:11 10:06 
   16   284 Laura Ripple            35 Winter Springs FL     2:13:49 10:13 
   17   288 Silvia Gransee          37 Lake Mary FL          2:14:18 10:16 
   18   290 Rhea Obcemea            36 West Melbourne FL     2:14:22 10:16 
   19   299 Lidia Ramos             36 Minneola FL           2:15:14 10:20 
   20   320 Jodi Smigelski          39 Clermont FL           2:17:20 10:29 
   21   325 Marie Quiaoit-Bell      39 Orlando FL            2:17:39 10:31 
   22   328 Cyndi Quinones          35 Orlando FL            2:17:55 10:32 
   23   344 Sabrina Hoops           38 Apollo Beach FL       2:19:33 10:40 
   24   352 Michelle Dietrich       38 Orlando FL            2:20:57 10:46 
   25   354 Carrie Johnson          35 Gainesville FL        2:21:09 10:47 
   26   363 Andrea Bennett          35 Saint Petersburg FL   2:22:12 10:52 
   27   370 Navatha Vankayalapati   35 Tamarac FL            2:23:58 11:00 
   28   371 Kimberly Kopp           36 Oviedo FL             2:24:01 11:00 
   29   380 Gidget Blunt            39 Leesburg FL           2:24:42 11:03 
   30   400 Patricia May            37 Lake Mary FL          2:27:32 11:16 
   31   418 Jennifer Stoeke         37 Oviedo FL             2:29:45 11:26 
   32   419 Sapphire Serrano        35 Reunion FL            2:29:54 11:27 
   33   422 Gina McNeil             39 Winter Garden FL      2:30:15 11:29 
   34   436 Christina Six           38 Mount Dora FL         2:31:14 11:33 
   35   437 Vanessa Lavarez         35 Orlando FL            2:31:17 11:33 
   36   443 Karen Baker             35 Winter Garden FL      2:32:15 11:38 
   37   445 Heather Mitchell        39 Titusville FL         2:32:38 11:40 
   38   452 Kristy Davis - Blumeyer 35 Windermere FL         2:33:35 11:44 
   39   454 Kristen Anthony         39 Windermere FL         2:34:00 11:46 
   40   460 Amy Russo               38 Deltona FL            2:34:54 11:50 
   41   461 Judith Nicolas          36 Leesburg FL           2:35:02 11:51 
   42   480 Elaine Lafleur          35 Windermere FL         2:38:14 12:05 
   43   485 Shannon Sotto           35 Windermere FL         2:38:36 12:07 
   44   515 Kristy Cardozo          36 Gainesville FL        2:45:26 12:38 
   45   526 Christine Didonna       39 Oakland FL            2:47:26 12:47 
   46   533 Brandy Padilla          37 Winter Haven FL       2:48:13 12:51 
   47   535 Cheri Lord              38 Valrico FL            2:48:40 12:53 
   48   536 Amy Vich                39 West Melbourne FL     2:48:41 12:53 
   49   564 Susan Finnigan          35 Celebration FL        2:54:45 13:21 
   50   565 Jess Sims               38 Altamonte Springs FL  2:55:19 13:23 
   51   568 Yesenia Undieme         39 Orlando FL            2:55:37 13:25 
   52   571 Charlene Zirkelbach     36 Orlando FL            2:56:39 13:30 
   53   575 Dana Moran              39 Summerfield FL        2:57:27 13:33 
   54   590 Megan Clutter           35 Orlando FL            3:01:36 13:52 
   55   592 Barbara Cazel           38 Apopka FL             3:02:23 13:56 
   56   604 Dawn Harshbarger        35 Orlando FL            3:06:51 14:16 
   57   608 Suzanne Bevan           39 Longwood FL           3:08:01 14:22 
   58   612 Jennifer Gomilla        37 Minneola FL           3:08:14 14:23 
   59   615 Lilliana Guardiola      38 Mount Dora FL         3:08:46 14:25 
   60   617 Angelic Anderson-Crook  39 Oviedo FL             3:09:13 14:27 
   61   635 Mindy Zajchowski        39 Winter Garden FL      3:20:08 15:17 
   62   637 Esther Martinez         39 Orlando FL            3:21:23 15:23 
   63   639 Kristina Tollefson      39 Oviedo FL             3:22:53 15:30 
   64   647 Allison Brooks          38 Kissimmee FL          3:32:19 16:13 


MALE AGE DIVISION:  35 - 39
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    12 Guilherme Coscia        36 S?ťo Paulo            1:33:09  7:07 
    2    14 Steven Block            37 Longwood FL           1:33:30  7:09 
    3    16 Omar Garcia             36 Orlando FL            1:34:39  7:14 
    4    19 Mike Glassburn          39 St.Cloud FL           1:35:28  7:18 
    5    22 Jaime Toro              39 Tampa FL              1:36:15  7:21 
    6    23 Gus Rodriguez           36 Oldsmar FL            1:36:56  7:24 
    7    30 Brian Hearn             38 Orlando FL            1:39:28  7:36 
    8    31 Matthew Watson          39                       1:39:33  7:36 
    9    33 Sean Collins            38 Winter Park FL        1:40:17  7:40 
   10    42 David Perry             38 Apopka FL             1:43:31  7:55 
   11    68 Tim Montague-Smith      38 Orlando FL            1:48:45  8:19 
   12    71 Steven Saleh            36 Orlando FL            1:49:29  8:22 
   13    89 Andy Liggett            35 Lakeland FL           1:53:35  8:41 
   14   102 Adam Radford            36 Orlando FL            1:55:18  8:49 
   15   136 Todd Bowman             36 St Petersburg FL      1:58:44  9:04 
   16   144 Sean Speakman           39 Lakeland FL           1:59:21  9:07 
   17   152 Steve Pflugner          39 Orlando FL            2:00:11  9:11 
   18   158 Marc McCain             39 Vero Beach FL         2:00:35  9:13 
   19   171 Ben Rosson              35 Chiefland FL          2:01:55  9:19 
   20   184 Robert Williams         37 Orlando FL            2:03:43  9:27 
   21   220 Vladimir Mazek          35 Orlando FL            2:07:35  9:45 
   22   223 Doug Foltz              38 Tuscola IL            2:07:46  9:46 
   23   238 Daniel Turner           36 Ocoee FL              2:09:25  9:53 
   24   259 Lakshman Karri          37 Orlando FL            2:11:43 10:04 
   25   285 Jeremy Humphries        36 Longwood FL           2:13:52 10:14 
   26   318 Tom Monaghan            37 Orlando FL            2:17:16 10:29 
   27   340 Ron McGrier             37 Orlando FL            2:19:19 10:39 
   28   360 Thomas Grant            35 Winter Haven FL       2:21:43 10:50 
   29   382 James M Frial           35 Gainesville FL        2:24:55 11:04 
   30   396 Mauro Pedroza Jr        36 Oviedo FL             2:26:57 11:14 
   31   453 Madhukar Anthireddy     38 Orlando FL            2:33:47 11:45 
   32   469 Matthew Gosselin        35 Clermont FL           2:36:19 11:56 
   33   477 David Zajchowski        38 Winter Garden FL      2:37:38 12:02 
   34   481 Joe Lafleur             37 Windermere FL         2:38:15 12:05 
   35   488 Eric Hecksel            38 Celebration FL        2:39:19 12:10 
   36   516 Dennsi Rodriguez        35 Orlando FL            2:45:42 12:39 
   37   549 Srikanth Jetti          38 Orlando FL            2:52:21 13:10 
   38   561 Carlos Francisco        35 Orlando FL            2:54:03 13:18 
   39   570 Kenny Schubel           36 Ocala FL              2:56:12 13:27 
   40   576 Randy Willis            36 Lakeland FL           2:58:00 13:36 
   41   582 Sean Kruckenberg        39 Clermont FL           2:59:09 13:41 
   42   585 Eric Bouchet            38 Clermont FL           3:00:32 13:47 
   43   591 Luther Braganza         35 Leesburg FL           3:01:43 13:53 



FEMALE AGE DIVISION:  40 - 44
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    75 Michele Franco          41 Lake Mary FL          1:51:40  8:32 
    2    92 Sonia Larmore           43 Orlando FL            1:53:56  8:42 
    3    96 Charlene Lepane         41 Orlando FL            1:54:49  8:46 
    4   104 Christy Tagye           42 Cocoa FL              1:55:32  8:50 
    5   123 Melissa Steed           40 Ocala FL              1:57:26  8:58 
    6   131 Teresa Chmelir          42 Lake Mary FL          1:58:21  9:02 
    7   150 Casey Newick            42 Williston FL          2:00:02  9:10 
    8   154 Ginger Lore             41 Windermere FL         2:00:23  9:12 
    9   164 Serena Cook             40 Windermere FL         2:01:00  9:15 
   10   170 Sally Anthony           43 Orlando FL            2:01:34  9:17 
   11   174 Annette Brasko          43 Apopka FL             2:02:07  9:20 
   12   183 Lori Wittschen          41 Altamonte Springs FL  2:03:37  9:27 
   13   185 Geary Geary             40 Baltimore MD          2:03:43  9:27 
   14   193 Laura Fitzgerald        40 Lake Mary FL          2:04:59  9:33 
   15   205 Jennifer Blankshein     40 Winter Park FL        2:05:44  9:36 
   16   215 Kimberly Zappa          43 Ocala FL              2:06:56  9:42 
   17   216 Tami Bright             41 Orlando FL            2:07:02  9:42 
   18   232 Stephanie Mohrenne      41 Mount Dora FL         2:08:48  9:50 
   19   240 Eliana Amador           44 Lakeland FL           2:09:28  9:53 
   20   241 Adele Burney            43 Apopka FL             2:09:29  9:54 
   21   242 Nancy Ritenour          42 Winter Haven FL       2:09:33  9:54 
   22   244 Penny Bell              40 Hahira GA             2:09:42  9:54 
   23   250 Andrea McGray           40 Port Orange FL        2:10:52 10:00 
   24   255 Liesl Begnaud           41 Groveland FL          2:11:28 10:03 
   25   266 Christina Ballesteros   43 Orlando FL            2:12:37 10:08 
   26   274 Kelly Mink              40 Reading OH            2:13:12 10:10 
   27   335 Claire Coolbeth         40 Fort Myers FL         2:18:45 10:36 
   28   345 Maggie Varnadoe         43 Orlando FL            2:19:39 10:40 
   29   353 Kimberly Thurston       44 Clermont FL           2:21:02 10:46 
   30   357 Stacy Jemtrud           41 Orlando FL            2:21:15 10:47 
   31   379 Darla Sharpe            40 Orlando FL            2:24:41 11:03 
   32   381 Jonna Birgans           42 Clermont FL           2:24:48 11:04 
   33   423 Ara Rogers              41 Lake Mary FL          2:30:28 11:30 
   34   429 Denise Hatcher          40 Clermont FL           2:30:48 11:31 
   35   447 Erin Griffitts          40 Windermere FL         2:32:51 11:41 
   36   455 Laura Vitrano           41 Eustis FL             2:34:06 11:46 
   37   462 Shannon Green           44 Grand Island FL       2:35:09 11:51 
   38   464 Christine Daigler       43 Orlando FL            2:35:50 11:54 
   39   466 Pam Dubilier            44 Orlando FL            2:35:51 11:54 
   40   473 Tammi Croteau           41 Daytona Beach FL      2:36:47 11:59 
   41   476 Judy Luengas            43 Orlando FL            2:37:26 12:02 
   42   493 Gloria Jackson          40 Deland FL             2:40:14 12:14 
   43   497 Rebecca Jones           40 Atlanta GA            2:40:46 12:17 
   44   499 Tara Treadway           41 Ocala FL              2:41:08 12:18 
   45   507 Janice Thomson          42 Clermont FL           2:42:36 12:25 
   46   523 Paola Lopez             40 Ocala FL              2:46:58 12:45 
   47   524 Maria Boriani           44 Orlando FL            2:47:04 12:46 
   48   525 Nina Nguyen             41 Winter Garden FL      2:47:21 12:47 
   49   545 Denise Carter           44 Orlando FL            2:51:13 13:05 
   50   548 Vanessa Krajco          40 Orlando FL            2:51:45 13:07 
   51   555 Tracy` Mohr             43 Spring Hill FL        2:53:36 13:16 
   52   558 Linda Batten            40 Gainesville FL        2:53:44 13:16 
   53   560 Angie Umpleby           40 Ocala FL              2:53:53 13:17 
   54   579 Akila Balasubramanian   41 Oviedo FL             2:58:23 13:37 
   55   583 Karen Manly             43 Fruitland Park FL     2:59:14 13:41 
   56   584 Stacey Avery            42 Orlando FL            3:00:07 13:45 
   57   593 Nathalie Visscher       42 Minneola FL           3:02:46 13:58 
   58   595 Celeste MacKenzie       40 Winter Springs FL     3:03:10 13:59 
   59   605 Desiree Franklin        43 Kissimmee FL          3:06:59 14:17 
   60   633 Denise Baez             43 Altamonte Springs FL  3:18:36 15:10 
   61   634 Arody Coronado          41 Altamonte Springs FL  3:19:05 15:12 
   62   641 Elsa Then               44 Orlando FL            3:23:18 15:32 
   63   653 Maria Rizzo             44 Casselberry FL        3:41:58 16:57 
   64   657 Shelley Bowles          44 Ocoee FL              3:49:35 17:32 


MALE AGE DIVISION:  40 - 44
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    10 Mark Tulowiecki         41 Lakeland FL           1:26:59  6:39 
    2    21 Kurt Hubbard            44 St. Augustine FL      1:35:58  7:20 
    3    25 Scott Tremaine          44 Orange Park FL        1:37:10  7:25 
    4    28 Juan Moscoso            41 Longwood FL           1:39:08  7:35 
    5    43 Pedro Nieves            40 Orlando FL            1:43:32  7:55 
    6    50 Patrick McCallion       43 Ocoee FL              1:44:50  8:01 
    7    54 Dean Borchers           41 Lakeland FL           1:46:20  8:07 
    8    60 Mark Gilman             41 Lecanto FL            1:48:05  8:15 
    9    67 Donald Teer             41 Orlando FL            1:48:41  8:18 
   10    77 Steve Nelson            42 Orlando FL            1:52:00  8:33 
   11    80 David Ressler           40 Groveland FL          1:52:13  8:34 
   12    85 Saad Ehtisham           44 Leesburg FL           1:53:17  8:39 
   13   100 James Hawley            42 Maitland FL           1:55:10  8:48 
   14   117 Mark Smigelski          42 Clermont FL           1:56:52  8:56 
   15   118 Michael Jacob           40 Wintergarden FL       1:57:12  8:57 
   16   124 Shawn Silvia            44 Berkley MA            1:57:41  8:59 
   17   127 Joel Fenlason           40 Patrick Afb FL        1:58:00  9:01 
   18   128 Vincent Baker           43 Sattelite Beach FL    1:58:01  9:01 
   19   135 Michael Imler           43 Winter Garden FL      1:58:43  9:04 
   20   142 Steven Martinez         42 Mount Dora FL         1:59:11  9:06 
   21   146 John Klimkiewicz        40 Orlando FL            1:59:29  9:08 
   22   160 John Moser              43 Sorrento FL           2:00:43  9:13 
   23   177 Dan Tillis              40 Eustis FL             2:02:34  9:22 
   24   194 Shawn Lindsay           42 Oviedo FL             2:05:02  9:33 
   25   209 Geovanni Roma           43 Orlando FL            2:06:20  9:39 
   26   219 Richard Whisenhunt      44 Groveland FL          2:07:35  9:45 
   27   229 Jeff Novak              42 Winter Springs FL     2:08:08  9:47 
   28   264 Jim Rufrano             40 Mount Dora FL         2:12:12 10:06 
   29   270 Rene Lui                44 Clermont FL           2:12:58 10:09 
   30   295 Samuel Thornburg        42 Umatilla FL           2:14:35 10:17 
   31   311 Tom Phan                42 Winter Garden FL      2:16:27 10:25 
   32   316 Scott Barber            40 Grand Island FL       2:17:06 10:28 
   33   339 Evan Williams           41 Gainesville FL        2:19:17 10:38 
   34   359 Chris Carter            42 Orlando FL            2:21:26 10:48 
   35   361 Patrick McNeil          42 Winter Garden FL      2:21:49 10:50 
   36   375 Geovarrie Lopez         40 Winter Garden FL      2:24:12 11:01 
   37   426 Tim Carrier             43 Clermont FL           2:30:41 11:31 
   38   470 Xavier Nazario          43 Orlando FL            2:36:28 11:57 
   39   494 Jim Dye                 44 Minneola FL           2:40:26 12:15 
   40   553 Luis Jimenez            42 Orlando FL            2:53:32 13:15 
   41   621 Scott Bartlett          42 Altamonte Springs FL  3:11:05 14:36 



FEMALE AGE DIVISION:  45 - 49
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    53 Kristin Fullerton       48 Oviedo FL             1:46:07  8:07 
    2    83 Shellie Berkelhammer    45 Gainesville FL        1:52:40  8:36 
    3   111 Melissa Smith           47 Summerfield FL        1:56:31  8:54 
    4   119 Vicki Powell            49 Lakeland FL           1:57:12  8:57 
    5   129 Kelly Hunter            48 Cocoa FL              1:58:07  9:01 
    6   139 Barbara Giles           47 Orlando FL            1:58:49  9:05 
    7   169 Eileen Scramoncin       45 Windermere FL         2:01:26  9:17 
    8   180 Idanny Matos            47 Winter Springs FL     2:03:24  9:26 
    9   271 Tanya Prevatt           46 Eustis FL             2:12:59 10:10 
   10   273 Kim Joiner              46 Lakeland FL           2:13:08 10:10 
   11   283 Jody Radcliff           46 Ponce Inlet FL        2:13:46 10:13 
   12   312 Joanne Quaile           48 Vero Beach FL         2:16:29 10:26 
   13   324 Pamela Starr            47 Orlando FL            2:17:36 10:31 
   14   338 Dale Tucker             45 Oxford FL             2:19:17 10:38 
   15   365 Susanne Falkenberg      47 Niederkassel          2:22:17 10:52 
   16   367 Karen Goodner           45 Port Saint Lucie FL   2:22:49 10:55 
   17   387 Sharon Smith            49 Titusville FL         2:25:32 11:07 
   18   397 Jennifer Tillis         45 Eustis FL             2:27:19 11:15 
   19   399 Shawna Sherman          45 Eustis FL             2:27:22 11:15 
   20   404 Tammy Carney            46 Jacksonville FL       2:28:09 11:19 
   21   406 Betsy Slay              46 Lakeland FL           2:28:31 11:21 
   22   407 Shawn Andreetti         48 Apopka FL             2:28:35 11:21 
   23   410 Silvia Glidewell        46 Winter Park FL        2:29:10 11:24 
   24   424 Marilyn Igartua         49 Ocala FL              2:30:36 11:30 
   25   456 Lisa Castin             46 Apopka FL             2:34:32 11:48 
   26   463 Theresa Riha            46 Orlando FL            2:35:46 11:54 
   27   483 Ronda McPherson         49 Jacksonville FL       2:38:30 12:06 
   28   505 Mary Donais             45 Davenport FL          2:42:17 12:24 
   29   513 Amy Sullivan            45 Orlando FL            2:45:24 12:38 
   30   522 Kim Ludlow              46 Winter Park FL        2:46:55 12:45 
   31   528 Phyllis Petrochko       45 Melbourne FL          2:47:53 12:49 
   32   530 Sherry Williams         48 Longwood FL           2:48:03 12:50 
   33   534 Sidney Morris           48 Winter Garden FL      2:48:37 12:53 
   34   539 Deborah Barnes          48 Oviedo FL             2:49:36 12:57 
   35   601 Linda Pereira           49 Clermont FL           3:05:14 14:09 
   36   620 Ann Provencher          45 Tavares FL            3:10:59 14:35 
   37   623 Billie Farris           45 Sarasota FL           3:12:16 14:41 
   38   629 Joy Turingan            48 Melbourne FL          3:15:06 14:54 
   39   640 Linda Sanchez-Dowers    46 Lakeland FL           3:22:56 15:30 
   40   642 Carmen Brown            46 Minneola FL           3:24:20 15:36 
   41   656 Sue Moyer               49 Apopka FL             3:49:28 17:31 



MALE AGE DIVISION:  45 - 49
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    34 Daniel Kirk             47 St Cloud FL           1:40:23  7:40 
    2    51 Samuel Canete           46 St Petersburg FL      1:45:38  8:04 
    3    74 James Gallagher         47 Minneola FL           1:51:37  8:32 
    4    91 Domingo Valeros Jr      46 Clermont FL           1:53:50  8:42 
    5   101 Chad Becker             45 Melbourne FL          1:55:15  8:48 
    6   103 Barry Baker             49 Melbourne FL          1:55:31  8:50 
    7   143 Wally Trudeau           47 Jacksonville FL       1:59:16  9:07 
    8   147 Joseph Ganley           47 Celebration FL        1:59:43  9:09 
    9   148 Georg Bell              46 Niederkassel          1:59:45  9:09 
   10   172 Laurent Fraticelli      47 Miami Beach FL        2:01:58  9:19 
   11   207 Troy Smith              45 Apopka FL             2:06:18  9:39 
   12   208 Douglas Wieckhorst      47 Winter Springs FL     2:06:19  9:39 
   13   236 Lance Pokormy           49 Winter Garden FL      2:09:09  9:52 
   14   248 David Flock             46 Jacksonville FL       2:10:38  9:59 
   15   276 Mike Tucker             46 Oxford FL             2:13:17 10:11 
   16   313 Carlos Irene            49 St Johns FL           2:16:37 10:26 
   17   319 Jay Roesch              47 Windermere FL         2:17:20 10:29 
   18   343 Matt Daugherty          48 Tarpon Springs FL     2:19:30 10:39 
   19   349 Chris Baker             47 Winter Garden FL      2:20:39 10:45 
   20   373 Larry Miller            47 Melbourne FL          2:24:07 11:01 
   21   398 Shane Sherman           47 Eustis FL             2:27:22 11:15 
   22   403 John Scimone            49 Lakeland FL           2:28:00 11:18 
   23   409 Rick Foresteire         47 Cocoa FL              2:29:10 11:24 
   24   421 Jay Gangwisch           47 Oviedo FL             2:29:57 11:27 
   25   504 John Smith              48 Gainesville FL        2:41:51 12:22 
   26   566 Jim Huber               46 Altamonte Springs FL  2:55:19 13:23 
   27   618 Richard Navas           45 Clermont FL           3:10:12 14:32 
   28   650 Michael Crandell        47 Orlando FL            3:34:22 16:22 



FEMALE AGE DIVISION:  50 - 54
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    86 Ellen Chabot            50 Orlando FL            1:53:17  8:39 
    2   137 Peggy Bernardo          53 Port Orange FL        1:58:45  9:04 
    3   151 Amy Flom                52 Oviedo FL             2:00:10  9:11 
    4   187 Susan Oconnell          54 Leesburg FL           2:03:59  9:28 
    5   189 Cynthia Mahagan         54 Orlando FL            2:04:10  9:29 
    6   224 Julie Proctor           54 Ggroveland FL         2:07:49  9:46 
    7   231 Nancy Stuparich         53 Oviedo FL             2:08:30  9:49 
    8   291 Bonnie Bright           52 Longwood FL           2:14:26 10:16 
    9   296 Paricia Carter          54 The Villages, FL      2:14:36 10:17 
   10   298 Barbara Stanton         54 Brooksville FL        2:15:10 10:20 
   11   303 Elena Debler            51 Windermere FL         2:15:31 10:21 
   12   314 Leslie Peace            52 Grand Island FL       2:17:00 10:28 
   13   330 Rosalie Clute           51 Orlando FL            2:18:05 10:33 
   14   392 Sharon Rosin            50 Orlando FL            2:26:41 11:12 
   15   401 Ann Fetter              52 Winter Springs FL     2:27:49 11:17 
   16   427 Jean Hobson             54 Clermont FL           2:30:44 11:31 
   17   465 Julie Thomas            52 Orange FL             2:35:50 11:54 
   18   472 Pam Osteen              50 Lake Butler FL        2:36:46 11:58 
   19   508 Tobi Ashby              51 Davenport FL          2:42:56 12:27 
   20   510 Betsy Trobaugh          54 Gainesville FL        2:44:04 12:32 
   21   529 Alice Bard              51 Winter Springs FL     2:48:00 12:50 
   22   586 Susan Holt              50 Orlando FL            3:00:47 13:48 
   23   628 Kimberly Brantley       52 Guyton GA             3:14:54 14:53 
   24   630 Karen Whitehurst        53 Leesburg FL           3:15:15 14:55 
   25   638 Denise Peczinka         50 Saint Cloud FL        3:21:26 15:23 
   26   654 Jennifer Link           51 New Smyrna Beach FL   3:44:13 17:07 



MALE AGE DIVISION:  50 - 54
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    24 Randall Hitchcock       54 New Smyrna Beach FL   1:37:08  7:25 
    2    32 John Lane               51 Orlando FL            1:39:57  7:38 
    3    47 Richard Baker           52 Winter Garden FL      1:43:53  7:56 
    4    52 Marcos Valim            52 Winter Haven FL       1:45:54  8:06 
    5    62 Jon Fetter              51 Winter Springs FL     1:48:15  8:16 
    6    69 Larry Coughlin          50 Orlando FL            1:48:59  8:20 
    7    73 George L'Heureux        54 Hernando FL           1:51:29  8:31 
    8   109 Gert Bogers             50 Voorburg              1:56:07  8:52 
    9   116 Brian MacMahon          50 Winter Springs FL     1:56:51  8:56 
   10   138 Chris Cooper            53 Orlando FL            1:58:46  9:04 
   11   155 Alvaro Maldonado        51 Orlando FL            2:00:27  9:12 
   12   156 Brett Saunders          52 Winter Garden FL      2:00:27  9:12 
   13   159 Rodney Reiber           54 Panama City FL        2:00:42  9:13 
   14   182 Danny Slay              50 Lakeland FL           2:03:28  9:26 
   15   186 Martin De Vries         51 Voorburg              2:03:51  9:28 
   16   204 Julian Trujillo         51 Manitales Columbia    2:05:44  9:36 
   17   213 Don Smigelski           53 Harrisburg NC         2:06:42  9:41 
   18   214 Michael Hasha           52 Winter Haven FL       2:06:43  9:41 
   19   233 Richard Bohner          53 Winter Garden FL      2:08:48  9:50 
   20   243 Juan Bultron            51 Orlando FL            2:09:37  9:54 
   21   246 Chuck Miceli            54 Longwood FL           2:10:11  9:57 
   22   256 Steve Begnaud           51 Groveland FL          2:11:29 10:03 
   23   275 Vernay Reindollar       52 Windermere FL         2:13:17 10:11 
   24   287 Dean Osteen             50 Lake Butler FL        2:14:15 10:15 
   25   332 Wally Sheta             53 Goldenrod FL          2:18:12 10:33 
   26   356 Tom Vice                53 Bartow FL             2:21:13 10:47 
   27   364 Lee Rushin              51 Ocoee FL              2:22:15 10:52 
   28   384 Daniel Suansing         54 Ocoee FL              2:25:09 11:05 
   29   425 Ralph Turingan          51 Melbourne FL          2:30:38 11:30 
   30   444 Bron Foster             50 Tarpon Springs FL     2:32:23 11:38 
   31   448 Keith Duncan            52 Ocala FL              2:33:10 11:42 
   32   467 Hugh Rosser             52 Clermont FL           2:35:51 11:54 
   33   474 Philip Lintereur        54 Mims GA               2:37:03 12:00 
   34   478 Mark Anderson           54 Wesley Chapel FL      2:37:41 12:03 
   35   487 Greg Hayworth           50 Apopka FL             2:39:03 12:09 
   36   491 Michael Saunders        54 Apopka FL             2:39:43 12:12 
   37   496 Mike Martin             52 Belleview FL          2:40:36 12:16 
   38   540 Don Garcia              50 Lakeland FL           2:49:40 12:58 
   39   552 Steven Dennis           54 Altamonte Springs FL  2:53:32 13:15 
   40   587 Howard Holt             52 Orlando FL            3:00:47 13:48 
   41   631 Luis Oscar Berrios-Frat 50 Aguas Buenas PR       3:15:33 14:56 



FEMALE AGE DIVISION:  55 - 59
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1   162 Sally Dudash            59 Orlando FL            2:00:55  9:14 
    2   191 Lynne Kendig            59 Lake Mary FL          2:04:28  9:31 
    3   237 Luanne Rutt             56 Deltona FL            2:09:16  9:53 
    4   310 Mary Anne Malone        58 Tampa FL              2:16:19 10:25 
    5   326 Phyllis Burnett         55 Oxford FL             2:17:44 10:31 
    6   366 Beth Bullock            56 Niagara Falls NY      2:22:45 10:54 
    7   377 Janet Wyatt             56 Clermont FL           2:24:19 11:01 
    8   390 Martha Ransom           57 Mins FL               2:26:07 11:10 
    9   411 Joan Meadows            55 Malabar FL            2:29:14 11:24 
   10   537 Sue Hellmann            59 Jacksonville FL       2:49:04 12:55 
   11   559 Mary Hoke               58 Lakeland FL           2:53:45 13:16 
   12   619 Vicki Lavendol          55 Orlando FL            3:10:22 14:32 
   13   636 Paula Owens             57 Clermont FL           3:21:06 15:21 


MALE AGE DIVISION:  55 - 59
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    36 Kevin Drury             56 Weeki Wachee FL       1:40:46  7:42 
    2    79 Jon Slaff               57 Kissimmee FL          1:52:13  8:34 
    3    95 Keith Moore             59 Winter Park FL        1:54:44  8:46 
    4   110 Mark Ferrari            58 Winter Springs FL     1:56:15  8:53 
    5   145 James Rodak             57 Arnold MD             1:59:28  9:08 
    6   168 Ronnie Cartwright       57 Orlando FL            2:01:18  9:16 
    7   200 Greg Sackett            57 Winter Springs FL     2:05:16  9:34 
    8   230 Jerry Gavin             58 Charlottetown         2:08:28  9:49 
    9   254 Keith Piercy            55 Apollo Beach FL       2:11:26 10:02 
   10   321 Steven Schirm           59 Redington Shores FL   2:17:30 10:30 
   11   322 Tom Wyatt               56 Clermont FL           2:17:34 10:31 
   12   337 Michael Nowicki         55 Madison MS            2:19:11 10:38 
   13   498 Oscar Vazquez           55 Orlando FL            2:40:54 12:17 
   14   557 Mark Mayberry           55 Windermere FL         2:53:41 13:16 
   15   598 Berry Johnston          59 Orlando FL            3:04:38 14:06 
   16   603 Richard Maloney         55 Haines City FL        3:05:35 14:10 


FEMALE AGE DIVISION:  60 - 64
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1   188 Nancy Wingo             60 Rockledge FL          2:04:05  9:29 
    2   441 Marilyn Wagner          63 Kissimmee FL          2:32:01 11:37 
    3   468 Karen Suarez            60 Melbourne FL          2:36:11 11:56 
    4   506 Susie Oconnell          62 Melbourne FL          2:42:36 12:25 
    5   606 Kay Stannard            60 Port Richey FL        3:06:59 14:17 
    6   607 Lynn Capoziello         63 Saint Johns FL        3:07:37 14:20 
    7   625 Marlene Bajerski        64 Volo IL               3:12:43 14:43 



MALE AGE DIVISION:  60 - 64
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1   161 Robert Boehm            63 Lake Wales FL         2:00:44  9:13 
    2   197 Robert Torbitt          60 Deltona FL            2:05:08  9:34 
    3   257 Abraham Deguzman        63 Orlando FL            2:11:29 10:03 
    4   260 Lawrence Smith          63 Jacksonville FL       2:11:50 10:04 
    5   262 Steven Sable            62 Altamonte Springs FL  2:12:10 10:06 
    6   280 Bill Little             63 Lakeland FL           2:13:24 10:11 
    7   300 Les Bowden              60 Sanford FL            2:15:27 10:21 
    8   350 Dennis Morman           63 Maitland FL           2:20:43 10:45 
    9   482 James Patacsil          64 Apopka FL             2:38:20 12:06 
   10   500 James Bell              63 The Villages FL       2:41:35 12:21 
   11   627 Raymond Sleeper         62 Nottingham NH         3:13:24 14:46 
   12   655 Carl Scharwath          60 Mount Dora FL         3:44:14 17:07 


FEMALE AGE DIVISION:  65 - 69
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1   165 Holly Alexander         67 Citrus Springs FL     2:01:00  9:15 
    2   501 Jean Welch              67 The Villages FL       2:41:35 12:21 
    3   511 Kally Williams          65 Dade City FL          2:45:21 12:38 
    4   581 Linda B Schumacher      65 Palm Harbor FL        2:59:05 13:41 


MALE AGE DIVISION:  65 - 69
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1   247 Tim Mahaffey            67 The Villages FL       2:10:26  9:58 
    2   249 Will Strouse            69 Lakeland FL           2:10:48 10:00 
    3   302 Lary Robinson           67 Tampa FL              2:15:30 10:21 
    4   538 Jim Reed                68 Altamonte Springs FL  2:49:35 12:57 
    5   546 Chester Kalb            68 Key West FL           2:51:21 13:05 


FEMALE AGE DIVISION:  70 - 84
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 


MALE AGE DIVISION:  70 - 84
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1   433 John Geren              70 Leesburg FL           2:31:03 11:32 
    2   626 Anthony Sleeper         72 Hudson FL             3:13:24 14:46