Tower 10 Miler & 5K
                   November 8, 2014 - Clermont, Florida
           *** Produced by Sommer Sports - SommerSports.com ***
 

                * * * * * RACE RESULTS - 5K RUN  * * * * *



---------------------------------------------
          MALE OVERALL
---------------------------------------------

Place Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1 Sean Brown              41 Bowling Green FL        19:18  6:13 
    2 Hal Carlson             62 Aurora IL               21:20  6:52 
    3 Zander Durastanti        9 Bolwing Green FL        23:08  7:27 

---------------------------------------------
          FEMALE OVERALL
---------------------------------------------

Place Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1 Regan Davenport         41 Bowling Green FL        23:08  7:27 
    2 Chrystal Ayala          29 Minneola FL             26:24  8:30 
    3 Iris Alfonso            49 Webster FL              28:01  9:01 

---------------------------------------------
          MALE MASTERS OVERALL
---------------------------------------------

Place Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1 Rick Hughes             56 Altamonte Springs FL    23:59  7:44 

---------------------------------------------
          FEMALE MASTERS OVERALL
---------------------------------------------

Place Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1 Maria Tantalo           47 Clermont FL             33:31 10:48 


FEMALE AGE DIVISION:  15 - 19
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    36 Jennifer Marcum         18 Ocala FL                52:47 17:00 


FEMALE AGE DIVISION:  20 - 24
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    16 Megan Thomas            23 Apopka FL               29:55  9:38 
    2    22 Maddy Hart              21 Hollywood FL            34:14 11:01 


MALE AGE DIVISION:  20 - 24
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    10 Michael Rhoden          24 Apopka FL               27:47  8:57 
    2    21 Benjamin Sachs          21 Hollywood FL            34:13 11:01 


FEMALE AGE DIVISION:  25 - 29
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    35 Kristin Thomas          28 Leesburg FL             46:59 15:08 


FEMALE AGE DIVISION:  30 - 34
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    13 Shully Cloninger        34 Cherryville NC          28:36  9:13 
    2    25 Lisa Brown              34 Clermont FL             34:45 11:12 
    3    27 Sandi Peele             33 Saint Cloud FL          35:52 11:33 
    4    28 Lisbeth Sisson          32 Groveland FL            37:42 12:08 
    5    31 Meade McHenry           32 Orlando FL              39:12 12:37 
    6    33 Sara Levesque           34 Orlando FL              40:29 13:02 


MALE AGE DIVISION:  30 - 34
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1     8 Eddie Pinder            33 Ocala FL                27:06  8:44 


FEMALE AGE DIVISION:  35 - 39
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    12 Elizabeth Mogg          35 Oxford FL               28:10  9:04 
    2    14 Lidia Ramos             36 Minneola FL             29:01  9:21 
    3    23 Rachel Nunlist          35 Clermont FL             34:20 11:03 
    4    24 Melissa France          37 Groveland FL            34:24 11:05 
    5    29 Joanne Robertson        38 Montverde FL            37:42 12:08 


MALE AGE DIVISION:  35 - 39
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1     6 Thomas Grant            36 Winter Haven FL         26:02  8:23 
    2    18 Matthew Robinson        35 Ocala FL                32:07 10:20 


FEMALE AGE DIVISION:  40 - 44
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    20 Christi Mowdy           42 Clermont FL             33:44 10:52 
    2    34 Elizabeth Schneider     44 Clermont FL             40:49 13:09 
    3    39 Talya Baxter Johnson    40 Longwood FL           1:08:19 22:00 


MALE AGE DIVISION:  40 - 44
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1     9 Matthew Love            44 Lake Mary FL            27:12  8:46 
    2    17 Matt Parent             41 Ocklawaha FL            31:06 10:01 


MALE AGE DIVISION:  45 - 49
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    37 Hayes Johnson           48 Longwood FL           1:00:12 19:23 


FEMALE AGE DIVISION:  50 - 54
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    26 Gabriela Vanamburg      51 Orlando FL              34:59 11:16 


MALE AGE DIVISION:  50 - 54
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    15 James Marchione         52 Montverde FL            29:03  9:21 


FEMALE AGE DIVISION:  55 - 59
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    30 Roxanne Gazard          57 San Antonio FL          39:03 12:34 


FEMALE AGE DIVISION:  60 - 64
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    32 Mary Rose Luft          60 Clermont FL             40:18 12:59