Tower 10 Miler & 5K
                   November 8, 2014 - Clermont, Florida
           *** Produced by Sommer Sports - SommerSports.com ***
 

           * * * * * OVERALL FEMALE RESULTS - 10 MILER * * * * *

Place Bib   Fname      Lname        S Ag City                      St  Time    Pace     
===== ===== ======================= = == ============================  ======= ===== 
    1   525 Nina Kraft              F 45 Clermont,fl FL                1:07:00  6:42 
    2   508 Bridget Collins         F 53 Aurora IL                     1:10:34  7:04 
    3   399 Danielle Omori          F 29 Orlando FL                    1:12:35  7:16 
    4   418 Elizabeth Wind          F 34 Windermere FL                 1:16:19  7:38 
    5   394 Ginger McKim            F 55 Clermont FL                   1:16:32  7:40 
    6   425 Samantha Hinson         F 33 Winter Park FL                1:24:05  8:25 
    7   512 Jill Fornoles           F 38 Groveland FL                  1:25:44  8:35 
    8   401 Caitlyn Phelps          F 19 Harmony FL                    1:26:32  8:40 
    9   511 Claudena Coulter        F 47 Groveland FL                  1:26:35  8:40 
   10   412 Lisa Stetin             F 42 Clermont FL                   1:26:36  8:40 
   11   516 Jamie Ikeda             F 38 Windermere FL                 1:32:05  9:13 
   12   373 Karen Alexeev           F 62 St Petersburg FL              1:32:19  9:14 
   13   513 Mary Gardner            F 53 Longwood FL                   1:34:07  9:25 
   14   524 Lori Hart               F 53 Hollywood FL                  1:34:11  9:26 
   15   381 Nicole Danzi            F 23 Orlando FL                    1:35:11  9:32 
   16   517 Laura Kulsik            F 54 Vero Beach FL                 1:38:53  9:54 
   17   504 Kristy Blumeyer         F 36 Windermere FL                 1:39:51  9:59 
   18   501 Kallin Anderson         F 30 Winter Garden FL              1:40:06 10:01 
   19   505 Christina Boswell       F 42 Clermont FL                   1:40:06 10:01 
   20   398 Diane O'Brien           F 50 Apopka FL                     1:41:35 10:10 
   21   384 Dana Dye                F 42 Minneola FL                   1:45:49 10:35 
   22   520 Leslie Peace            F 52 Grand Island FL               1:46:11 10:38 
   23   388 Tarsha Jacobs           F 43 Orlando FL                    1:46:47 10:41 
   24   521 Amy Robertson           F 32 Clermont FL                   1:48:31 10:52 
   25   413 Rissie Thieler          F 68 Clermont FL                   1:49:08 10:55 
   26   529 Loretta Dynda           F 50 Lake Mary FL                  1:49:18 10:56 
   27   377 Juanita Benedict        F 39 Groveland FL                  1:50:53 11:06 
   28   404 Pat Ritchie             F 62 Orlando FL                    1:51:09 11:07 
   29   407 Yvette Saliba           F 36 Altamonte Springs FL          1:51:50 11:11 
   30   385 Danielle Frazier        F 31 Altamonte Springs FL          1:52:51 11:18 
   31   392 Denise Lapierre         F 34 Clermont FL                   1:53:51 11:24 
   32   386 Mary Gangwisch          F 30 Oviedo FL                     1:54:41 11:29 
   33   395 Sharon Moes             F 54 Lindenhurst IL                1:55:48 11:35 
   34   390 Stefanie Johnson        F 36 Altamonte Springs FL          1:56:00 11:36 
   35   419 Stephanie Zavada        F 22 Orlando FL                    1:56:52 11:42 
   36   420 Shannon Hanebrink       F 37 Clermont FL                   1:56:52 11:42 
   37   424 Carmen Peccie           F 41 Minneola FL                   1:57:41 11:47 
   38   526 Phyllis Petrochko       F 46 Melbourne FL                  1:59:03 11:55 
   39   382 Adhana Davis            F 27 Orlando FL                    1:59:44 11:59 
   40   411 Cindy Staley            F 50 Winter Garden FL              2:00:18 12:02 
   41   374 Ximena Ball             F 44 Orlando FL                    2:01:46 12:11 
   42   530 Yumilka Cruz            F 40 St Cloud FL                   2:10:45 13:05 
   43   509 Erika Cordero           F 22 Orlando FL                    2:10:46 13:05 
   44   391 Sharon Johnson          F 46 Longwood FL                   2:12:33 13:16 
   45   409 Denise Schneck          F 50 Orlando FL                    2:17:27 13:45 
   46   375 Jennifer Basta          F 33 Clermont FL                   2:21:34 14:10 
   47   397 Uyen Nguyen             F 32 Orlando FL                    2:31:50 15:11