SANTA'S TWILIGHT 5K
                  Benefiting Friends of the Island Parks
       December 13, 2014 - Honeymoon Island State Park - Dunedin, FL
          Another Quality SOMMER SPORTS Event - SommerSports.com
 
   


----------------------------------------------------------------
          MALE OVERALL
----------------------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1     4 CONNOR WOZNIAK          14 SARASOTA FL             12:09  3:55 
    2     5 RYAN PERGOLA            29 TRINITY FL              13:00  4:11 
    3     6 WESLEY KOENIG           61 PALM HARRBOR FL         18:03  5:49 

----------------------------------------------------------------
          FEMALE OVERALL
----------------------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1     3 ISABELLA PAWLOSKI       12 TRINITY FL              12:01  3:52 
    2     7 SAVANNAH SLATER         19 TAMPA FL                18:24  5:56 
    3     8 CRYSTAL ULMER           29 TRINITY FL              18:29  5:57 

----------------------------------------------------------------
          MALE MASTERS OVERALL
----------------------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    18 TOM WYATT               47 CLEERMONT FL            19:10  6:10 

----------------------------------------------------------------
          FEMALE MASTERS OVERALL
----------------------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    16 LAURA JOHNSON           43 NEW PORT RICHEY FL      18:48  6:03 



MALE AGE DIVISION:  5 - 14
---------------------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    14 MAX CLARKE               9 LITHIA FL               18:41  6:01 
    2    49 NATE TOBIN              10 NEW PORT RICHEY FL      21:00  6:46 
    3    72 NOAH OLIMYERS           14 PALM HARBOR FL          22:03  7:06 
    4    93 NICK SILVA              10                         22:55  7:23 
    5    99 OWEN JAMES               9 LUTZ FL                 23:02  7:25 
    6   105 ALEX VORNHEDER          10 PALM HARBOR FL          23:04  7:26 
    7   112 JOEY TOBIN               9 NEW PORT RICHEY FL      23:10  7:28 
    8   121 MIKE MALAGIES           11 DUNEDIN FL              23:23  7:32 
    9   124 DAVID LEWIS              9 NEW PORT RICHEY FL      23:24  7:32 
   10   161 CAMDEN WOZNIAK          10 SARASOTA FL             24:10  7:47 
   11   169 CASEY MORAN             13 WESLEY CHAPEL FL        24:34  7:55 
   12   199 RILEY KOCH               7 PORT RICHEY FL          25:33  8:14 
   13   224 DREW STALBA             10 PALM HARBOR FL          26:51  8:39 
   14   242 HUNTER VORNHEDER        12 PALM HARBOR FL          28:02  9:02 
   15   246 JACK ELLERD             12 PORT RICHEY FL          28:08  9:04 
   16   278 PARKER ROCHELEAU         8 CLEARWATER FP           29:46  9:35 
   17   279 MADELEINE JAMES         11 LUTZ FL                 29:48  9:36 
   18   320 CAMERON WILLIAMS        11 ORLANDO FL              33:01 10:38 
   19   375 KEVIN INNES             10 TAMPA FL                41:07 13:14 
   20   378 EZEKIEL FIEGER           8 TAMPA FL                42:08 13:34 
   21   384 AKAI DIBATTISTA          7 NEW PORT RICHEY FL      43:47 14:06 
   22   399 JAYDEE MARKS            14 DUNEDIN FL              54:21 17:30 


FEMALE AGE DIVISION:  5 - 14
---------------------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    15 KYLEE BROOKS            14 LARGO FL                18:45  6:02 
    2    53 JINIA JOHNSON           12 TAMPA FL                21:16  6:51 
    3    69 SAMANTHA ANSELMO        14 WESLEY CHAPEL FL        21:58  7:04 
    4   101 ZOEY DAVISON             6 OLDSMAR FL              23:02  7:25 
    5   102 ABIGAIL ARMSTRONG       10 TAMPA FL                23:04  7:26 
    6   115 CLAIRE ARMSTRONG        12 TAMPA FL                23:12  7:28 
    7   123 JACLYN MALAGIES         10 DUNEDIN FL              23:24  7:32 
    8   126 NATALI ROCHELEAU        11 CLEARWATER FP           23:27  7:33 
    9   153 CARLEE MEDLIN            9 SEFFNER FL              24:08  7:46 
   10   170 BRENNA MORAN            14 WESLEY CHAPEL FL        24:34  7:55 
   11   171 REESE ANDERSON           8 TAMPA MN                24:34  7:55 
   12   237 MADISON OSNOE           12 TARPON SPRINGS FL       27:53  8:59 
   13   261 KAYLEEN JENKINS         11 TAMPA FL                28:50  9:17 
   14   269 DELANEY MORAN            9 WESLEY CHAPEL FL        29:07  9:23 
   15   276 JACQUELYN HOFFMAN        8 NEW PORT RICHEY FL      29:35  9:32 
   16   316 COURTNEY CARTER         13 NEW PORT RICHEY FL      32:13 10:22 
   17   322 CADENCE WILLIAMS         9 ORLANDO FL              33:02 10:38 
   18   345 RUBY ELLERD              7 PORT RICHEY FL          34:47 11:12 
   19   393 CASSANDRA TARACIDO      11 WESLEY CHAPEL FL        52:01 16:45 
   20   419 ELANA BURRELL            9 SAINT PETERSBURG FL   1:01:19 19:44 
   21   429 BRIANNA MACALLUM        10 ST PETERSBURG FL      1:02:40 20:11 



FEMALE AGE DIVISION:  15 - 19
---------------------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    23 NICOLE NAUMAN           15 LAND O LAKES FL         19:21  6:14 
    2    24 OLIVIA SCIANDRA         15 LAND O LAKES FL         19:21  6:14 
    3    68 BROOKE BELAND           15 WESLEY CHAPEL FL        21:57  7:04 
    4   146 MADDISEN TRAVER         16 WESLEY CHAPEL FL        23:57  7:43 
    5   156 CIARA BYRNE             16 PALM HARBOR FL          24:08  7:46 
    6   168 REIS EHMAN              15 WESLEY CHAPEL FL        24:33  7:55 
    7   181 VICTORIA BROWN          15 BRADENTON FL            24:48  7:59 
    8   184 DESTINY JOHNSON         18 TAMPA FL                24:59  8:03 
    9   186 NATALEE SLATER          15 PALM HARBOR FL          25:01  8:03 
   10   274 AUDRIENNE SYKES         15 HOLIDAY FL              29:29  9:30 
   11   277 MADELYNN ELLERD         15 PORT RICHEY FL          29:42  9:34 
   12   289 CAITLAN PRITCHARD       19 LAND O LAKES FL         30:10  9:43 
   13   306 KATIE FIGIEL            16 PALM HARBOR FL          31:25 10:07 
   14   317 KAYLA CARTER            17 NEW PORT RICHEY FL      32:13 10:23 


MALE AGE DIVISION:  15 - 19
---------------------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    36 JAKE TRIMBLE            16 DUNEDIN FL              19:50  6:23 
    2    37 NICK TRIMBLE            15 DUNEDIN FL              20:08  6:29 
    3    55 JAKE NAVARRO            18 PALM HARBOR FL          21:39  6:58 


FEMALE AGE DIVISION:  20 - 24
---------------------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    10 CARA BALESANO           20 TAMPA FL                18:34  5:59 
    2    76 RACHEL DREIBELBIS       23 TAMPA FL                22:14  7:10 
    3    77 JACKIE MARTIN           22 TAMPA FL                22:14  7:10 
    4   108 MICHAELA WILLIAMS       20 TARPON SPRINGS FL       23:06  7:26 
    5   117 HOLLY MOON              20 TAMPA FL                23:19  7:31 
    6   129 EMILY CHOQUETTE         22 TAMPA FL                23:36  7:36 
    7   162 ALEXANDRA WUYKE         22 TAMPA FL                24:12  7:48 
    8   164 LAUREN YOUNGERMAN       22 TAMPA FL                24:21  7:50 
    9   188 BRIANNA KIRCHGESSNER    22 OLDSMAR FL              25:02  8:04 
   10   208 STEPHANIE KRAFT         24 TAMPA FL                26:14  8:27 
   11   235 MELANIE TOCHA           23 TAMPA FL                27:33  8:52 
   12   256 LEXIS KOSLOSKI          20 CLEARWATER FL           28:34  9:12 


MALE AGE DIVISION:  20 - 24
---------------------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    12 JAMES CANTAGALLO        23 TAMPA FL                18:38  6:00 
    2    94 KEEGAN FUHS             21 TARPON SPRINGS FL       22:55  7:23 
    3   239 JAKE SMITH              23 NEW PORT RICHEY FL      27:57  9:00 



FEMALE AGE DIVISION:  25 - 29
---------------------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    59 VIKTORIIA DIAKIV        28 TAMPA FL                21:45  7:00 
    2    60 KENDRA LEE              28 LAND O LAKES FL         21:46  7:01 
    3    74 JENNY SELNER            29 LUTZ FL                 22:06  7:07 
    4    91 CRYSTAL EVANS           27 HOLIDAY FL              22:51  7:22 
    5   106 DANIELLE JONES          27 PINELLAS PARK FL        23:04  7:26 
    6   107 DANA WILSON             26 LAND O LAKES FL         23:04  7:26 
    7   113 ALYSE KELLER            25                         23:11  7:28 
    8   131 AMANDA STANTON          26 NEW PORT RICHEY FL      23:37  7:37 
    9   139 KATIE LYNCH             25 CLEARWATER FL           23:47  7:40 
   10   142 JESSICA FERRARO         25 TAMPA FL                23:51  7:41 
   11   145 BRITTANY SAWYER         25 TAMPA FL                23:56  7:43 
   12   152 ASHLEY WILKINSON        26 HOLIDAY FL              24:05  7:45 
   13   196 ASHTON HALL             25 TAMPA FL                25:22  8:10 
   14   203 CHRISTINE ZEBROWSKI     28 SAINT PETERSBURG FL     25:48  8:18 
   15   209 BRITTANY UDELL          27 TAMPA FL                26:15  8:27 
   16   212 ERIN WYER               28 SEMINOLE FL             26:22  8:30 
   17   255 KAYLA BRASCH            27 CLERMONT FL             28:34  9:12 
   18   260 ANDREA VARONA           29 TAMPA FL                28:48  9:16 
   19   281 JENNIFER LAVECCHIA      26 TAMPA FL                29:50  9:37 
   20   299 AMANDA NORRIS           29 PALM HARBOR FL          30:38  9:52 
   21   315 LAUREN LOPEZ            26 TARPON SPRINGS FL       31:57 10:17 
   22   328 TIFFANY LERCH           29 TAMPA FL                33:50 10:54 
   23   336 DANIELLE ANDERSON       29 WESLEY CHAPEL FL        34:28 11:06 
   24   372 SHANNON BERTELS         25 CLEARWATER FL           39:45 12:48 
   25   397 MICHELE MARKS           26 DUNEDIN FL              54:20 17:30 
   26   402 RACHEL GRAHAM           29 TARPON SPRINGS FL       58:13 18:45 
   27   414 COURTNEY MEYERS         25 TAMPA FL              1:00:43 19:33 
   28   420 MICHELLE MACKE          28 TAMPA FL              1:01:20 19:45 
   29   423 KRYSTS WYSONG           26 HOLIDAY FL            1:01:52 19:55 


MALE AGE DIVISION:  25 - 29
---------------------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    32 NATHAN LERCH            27 TAMPA FL                19:48  6:23 
    2    46 JOSEPH NEWCOMBE         27 CLEARWATER FL           20:45  6:41 
    3    67 EDWARD PALMQUIST        28 TARPON SPRINGS FL       21:54  7:03 
    4   182 PABLO ACEVEDO           29 CLEARWATER FL           24:49  7:59 
    5   194 JACOB GARBRECHT         26 HOLIDAY FL              25:14  8:07 
    6   211 JASON FORD              29 SEMINOLE FL             26:22  8:29 
    7   217 BRANDON REINBOLT        27 CLEARWATER FL           26:34  8:33 
    8   301 AL KRKOAKY              28 ORLANDO FL              30:42  9:53 
    9   398 JOE MARKS               25 DUNEDIN FL              54:20 17:30 
   10   406 JEFF HIGBEE             28 ORLANDO FL              58:33 18:51 
   11   434 JUSTIN LEVEY            29 PALM HARBOR FL        1:05:39 21:08 



FEMALE AGE DIVISION:  30 - 34
---------------------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    21 CHRISTY CHAMBLESS       34 RIVERVIEW FL            19:18  6:13 
    2    40 JULIE PATRICIO-SOW      33 LAND O' LAKES FL        20:18  6:32 
    3    43 JODI LAMBERT            31 NEW PORT RICHEY FL      20:38  6:39 
    4    66 LAUREN LAWSON           34 TARPON SPRINGS FL       21:53  7:03 
    5    73 KRISZTINA LELE          34 CLEARWATER FL           22:05  7:07 
    6    75 KIM SELNER              31 LUTZ FL                 22:07  7:08 
    7    80 SHIRLEY D RINCON        34 RIVERVIEW FL            22:19  7:11 
    8    82 ELLE DODARD             30 TEMPLE TERRACE FL       22:24  7:13 
    9   118 ADRIENNE ROMEO          33 PORT RICHEY FL          23:19  7:31 
   10   122 BARBARA WILSON          33 CLEARWATER FL           23:23  7:32 
   11   144 JESSICA REILLY          34 LAND O LAKES FL         23:56  7:42 
   12   159 BJ HUNTER               34 PLANT CITY FL           24:10  7:47 
   13   160 DITA CHARLTON           30 CLEARWATER FL           24:10  7:47 
   14   163 HEIDI SPRADLEY          30 FLORAL CITY FL          24:15  7:49 
   15   167 KELLY LEVEY             30 PALM HARBOR FL          24:31  7:54 
   16   175 CHRISTINE MEARS         31 CLEARWATER FL           24:39  7:56 
   17   191 SARAH SMITH             34 MINNEOLA FL             25:08  8:06 
   18   206 MELISSA TRAUM           30 NEW PORT RICHEY FL      26:07  8:25 
   19   236 NICOLE KEOUGH           31 LARGO FL                27:42  8:55 
   20   240 SARAH EDWARDS           34 TARPON SPRINGS FL       27:57  9:00 
   21   245 BRITTANY YATES          31 CLEARWATER FL           28:07  9:03 
   22   263 CORRINE CULLEN          31 SEFFNER FL              28:51  9:18 
   23   264 ELIZABETH LOPEZ         34 SEFFNER FL              28:52  9:18 
   24   273 CHRISTINA BROWNWUJICK   30 CLEARWATER FL           29:23  9:28 
   25   275 EMILY SCHICHTL          30 LITHIA FL               29:31  9:30 
   26   288 DANIELLE HOWELL         30 TAMPA FL                30:07  9:42 
   27   295 DANIELLE UNDERKOFFLER   33 PALM HARBOR FL          30:26  9:48 
   28   302 JENNIFER BASTA          33 CLERMONT FL             30:56  9:58 
   29   333 CELIA MALCOLMB          33 TARPON SPRINGS FL       34:13 11:01 
   30   337 KARINE THIBAULT         34 RUSKIN FL               34:28 11:06 
   31   341 JENNA GARWOL            32 LAND O LAKES FL         34:32 11:07 
   32   342 JESSICA NAHRA           32 DUNEDIN FL              34:45 11:11 
   33   348 JESSICA BABCOCK         32 TAMPA FL                34:49 11:13 
   34   351 ELEXA LUBOLD            30 TAMPA FL                35:11 11:20 
   35   353 BETHANY HUNSINGER       34 GAINESVILLE FL          35:24 11:24 
   36   365 JENNIFER YONAHARA       33 BRADENTON FL            38:04 12:16 
   37   370 LESLIE COHEN            34 PALM HARBOR FL          39:39 12:46 
   38   390 YESHENIA NIEVES         33 NEW PORT RICHEY FL      48:34 15:38 
   39   405 LISA KRAKOSKY           31 ORLANDO FL              58:32 18:51 
   40   410 ELIZABETH NERI          34 TEMPLE TERRACE FL       59:59 19:19 
   41   415 MARIE SABINA            31 TAMPA FL              1:00:52 19:36 
   42   424 JEN FALZARANO           32 HOLIDAY FL            1:01:53 19:56 



MALE AGE DIVISION:  30 - 34
---------------------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    27 PETE WEINSTEIN          31 HOLIDAY FL              19:41  6:21 
    2    42 DAVID ANDERSON          33 WESLEY CHAPEL FL        20:24  6:34 
    3   130 MARC PUGH               33 PALMETTO FL             23:37  7:37 
    4   148 THOMAS SPRADLEY         33 FLORAL CITY FL          23:58  7:43 
    5   241 JUSTIN EDWARDS          34 TARPON SPRINGS FL       27:57  9:00 
    6   304 JEFFREY CATTON          31 HOLIDAY FL              31:00  9:59 
    7   364 HIROAKI YONAHARA        30 BRADENTON FL            38:04 12:15 
    8   374 MICHAEL BARTLEY         31 SAINT PETERSBURG FL     40:45 13:07 
    9   439 BRETT DAVISON           32 OLDSMAR FL            1:08:30 22:03 



FEMALE AGE DIVISION:  35 - 39
---------------------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1     9 JASMINE ATIYEH          36 LAND O LAKES FL         18:33  5:58 
    2    13 CARRIE KELLY            35 BRANDON FL              18:40  6:01 
    3    17 JESSICA ELLIS           36 BRADENTON FL            19:04  6:09 
    4    29 ERIN JOSEPH             36 ALLENTOWN PA            19:47  6:22 
    5    47 ANDREA FARIA            37 LAND OLAKES FL          20:56  6:45 
    6    48 DAWN ZABROSKE           39 DUNEDIN FL              20:59  6:46 
    7    86 KELLY LANG              35 TAMPA FL                22:42  7:19 
    8    90 CHRISTINE ANDERSON      38 TAMPA FL                22:50  7:21 
    9   103 AIMEE SHEPPARD          38 SEMINOLE FL             23:04  7:26 
   10   120 JENNIFER WATSON         37 OLDSMAR FL              23:21  7:31 
   11   136 LAURIE LAROCQUE         38 DUNEDIN FL              23:46  7:39 
   12   138 SHANNON O'DONNELL       36 NEWPORT RICHEY FL       23:46  7:39 
   13   141 TINA YAUGER             35 TRINITY FL              23:50  7:41 
   14   150 BECKY MUNN              39 LAND O LAKES FL         24:03  7:45 
   15   151 AMY COYLE               38 SISSETON SD             24:04  7:45 
   16   165 SHARON KAYLOR           38 PALM HARBOR FL          24:26  7:52 
   17   190 JENNIFER WEISS          35 NEW PORT RICHEY FL      25:05  8:05 
   18   201 LEANN KOCH              35 PORT RICHEY FL          25:35  8:14 
   19   221 RAIZA CALDERON          37 RIVERVIEW FL            26:39  8:35 
   20   225 MELISSA VOIGHTS         35 NEW PORT RICHEY FL      26:55  8:40 
   21   227 JAYE SCOGGINS           36 TAMPA FL                27:01  8:42 
   22   243 AMY DAVIS               35 ST. PETERSBURG FL       28:04  9:02 
   23   249 MEREDITH OSBORNE        36                         28:19  9:07 
   24   285 HEATHER HOFFMAN         39 NEW PORT RICHEY FL      29:58  9:39 
   25   293 MELINDA DUMAS           38 SEMINOLE FL             30:21  9:47 
   26   297 SIMONE COUNTS           35 PALM HARBOR FL          30:35  9:51 
   27   305 MELANI ROCHELEAU        37 CLEARWATER FP           31:23 10:07 
   28   321 CHARLENE ZIRKELBACH     37 ORLANDO FL              33:01 10:38 
   29   326 MILT ELLIS              38 BRADENTON FL            33:50 10:54 
   30   335 ALLISON BROOKS          38 KISSIMMEE FL            34:27 11:06 
   31   347 CATHY ELLERD            37 PORT RICHEY FL          34:49 11:13 
   32   350 KIM TURNER              37 TAMPA FL                34:57 11:15 
   33   354 BECKY NICOLLS           36 OCALA FL                35:25 11:24 
   34   361 BERNADETTE GORDON       37 BRADENTON FL            37:52 12:12 
   35   366 LARA CLEMENTS           39 DUNEDIN FL              39:03 12:35 
   36   388 DAWN CURINGA            39 NEW PORT RICHEY FL      47:34 15:19 
   37   408 RACHAEL BANKS           35 WESLEY CHAPEL FL        59:06 19:02 
   38   409 HEATHER JACKSON         36 TAMPA FL                59:07 19:02 
   39   412 MELINDA SCHAR           37 BRANDON FL            1:00:11 19:23 
   40   413 KELLY SIMMS             38 WESLEY CHAPEL FL      1:00:41 19:32 
   41   416 CHRISTY OLIVER          35 DOVER FL              1:00:56 19:37 
   42   428 CASSANDRA WEAVER-SYKES  35 PORT RICHEY FL        1:02:11 20:01 
   43   438 ANDREA STAHL            36 OLDSMAR FL            1:08:17 21:59 



MALE AGE DIVISION:  35 - 39
---------------------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    28 BEB CHAMBLESS           35 RIVERVIEW FL            19:45  6:22 
    2    39 CHAD GOULD              39 LARGO FL                20:14  6:31 
    3    58 CLAY CUSTER             37 RUSKIN FL               21:43  7:00 
    4   149 DONALD GARWOL           35 LAND O LAKES FL         24:03  7:45 
    5   154 RYAN HUNTER             36 PLANT CITY FL           24:08  7:46 
    6   287 CHARLES HOWELL          38 TAMPA FL                30:05  9:41 
    7   292 ANTHONY SKOLARUS        37 PALM HARBOR FL          30:19  9:46 
    8   303 KEVIN CATTON            38 TARPON SPRINGS FL       30:57  9:58 
    9   344 MATTHEW ELLERD          37 PORT RICHEY FL          34:47 11:12 
   10   367 BEN COHEN               38 PALM HARBOR FL          39:10 12:37 
   11   371 CARLOS AYALA            37 SAINT PETERSBURG FL     39:44 12:48 
   12   387 KEVIN FREELAND          36 TAMPA FL                44:06 14:12 



FEMALE AGE DIVISION:  40 - 44
---------------------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    25 SHAWNA JARMOLYCH        40 PALM HARBOR FL          19:28  6:16 
    2    45 ROSEMARY WILLHITE       44 SARASOTA FL             20:42  6:40 
    3    57 SHANIN SHAPIRO          43 TAMPA FL                21:41  6:59 
    4    62 ERIN BAIRD              42 TAMPA FL                21:48  7:01 
    5    63 JULIE WOODRUFF          40 VALRICO FL              21:49  7:02 
    6    71 PATTY SONSOL            42 WESLEY CHAPEL FL        22:00  7:05 
    7    84 CYNTHIA WOZNIAK         44 SARASOTA FL             22:36  7:17 
    8    98 MICHAEL CARIOTI         40 DUNEDIN FL              22:59  7:24 
    9   116 CHRISTINE ARMSTRONG     43 TAMPA FL                23:13  7:29 
   10   127 JANET SCHREYER          40 FORT MYERS FL           23:30  7:34 
   11   128 DANA RIGGS              42 ALTAMONTE SPRINGS FL    23:30  7:34 
   12   134 LORRI WEBB              44 TAMPA FL                23:41  7:38 
   13   158 AUDRA MONTERO           41 TAMPA FL                24:09  7:47 
   14   177 JENNIFER TRAVER         42 WESLEY CHAPEL FL        24:42  7:57 
   15   180 NANCI CERNAK            42 CLEARWATER FL           24:48  7:59 
   16   189 BETSY JOHNSON           42 PALM HARBOR FL          25:05  8:05 
   17   197 STACI COWLES            42 TAMPA FL                25:26  8:11 
   18   215 JULIA SCOTT             43 SEMINOLE FL             26:27  8:31 
   19   223 IRENES MORALES          44 ST PETERSBURG FL        26:51  8:39 
   20   238 ANNE HOWELL             43 WESLEY CHAPEL FL        27:54  8:59 
   21   244 MARY BLACK              41 ST PETERSBURG FL        28:07  9:03 
   22   251 LISA TOBIN              40 NEW PORT RICHEY FL      28:22  9:08 
   23   253 CHRISTY JOHNSON         40 TAMPA FL                28:29  9:10 
   24   265 ANITA CASH              44 PALM HARBOR FL          28:54  9:19 
   25   268 CAROL JONES             44 LAND O'LAKES FL         29:06  9:22 
   26   272 DOREE MORAN             43 WESLEY CHAPEL FL        29:15  9:25 
   27   290 CASSIE PRITCHARD        43 LAND O LAKES FL         30:10  9:43 
   28   323 JOCELYN FINOCCHIARO     41 TAMPA FL                33:09 10:40 
   29   329 OTILIA GENAO            44 TAMPA FL                34:06 10:59 
   30   330 IRIS BURGOS             44 TAMPA FL                34:08 10:59 
   31   338 SHARON PAUL             43 WESLEY CHAPEL FL        34:31 11:07 
   32   340 ROBIN LENCZDEN          43 WESLEY CHAPEL FL        34:31 11:07 
   33   368 KIMBERLY MALIK          42 SAFETY HARBOR FL        39:36 12:45 
   34   376 ALEXANDRA INNES         41 TAMPA FL                41:09 13:15 
   35   379 KARLA FIEGER            40 TAMPA FL                42:17 13:37 
   36   381 STACEY ACKER            43 LARGO FL                42:53 13:49 
   37   385 JENNIFER MILLHEIM       43 PALM HARBOR FL          43:56 14:09 
   38   394 NELLIE TARACIDO         43 WESLEY CHAPEL FL        52:21 16:51 
   39   407 JULIE WRIGHT            43 PALM HARBOR FL          59:06 19:02 
   40   421 MICHELLE BURRELL        44 SAINT PETERSBURG FL   1:01:25 19:46 
   41   427 LORA WOERNER            44 TAMPA FL              1:02:11 20:01 



MALE AGE DIVISION:  40 - 44
---------------------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    20 BRYAN KRASINSKI         40 TAMPA FL                19:12  6:11 
    2    26 BRIAN LARSON            40 TAMPA FL                19:39  6:20 
    3    30 SAMIR HASANBASIC        42 ST. PETERSBURG FL       19:47  6:22 
    4    34 ALEX JARMOLYCH          43 PALM HARBOR FL          19:49  6:23 
    5    35 MICHAEL COYLE           42 SISSETON SD             19:49  6:23 
    6    56 THOMAS GARRY            44 TAMPA FL                21:41  6:59 
    7   104 MICHAEL ARMSTRONG       43 TAMPA FL                23:04  7:26 
    8   140 CSABA KISS              40 CLEARWATER FL           23:49  7:40 
    9   166 ROB MCGARY              41 PALM HARBOR FL          24:27  7:52 
   10   178 MIKE CERNAK             42 CLEARWATER FL           24:45  7:58 
   11   187 THOMAS WEBB             43 TAMPA FL                25:02  8:04 
   12   195 GREG BAIRD              42 TAMPA FL                25:18  8:09 
   13   207 STEVEN KING             41 CLEARWATER FL           26:07  8:25 
   14   219 MIKE JORDAHL            44 CLEARWATER FL           26:37  8:34 
   15   232 MICHAEL JONES           44 LAND O'LAKES FL         27:20  8:48 
   16   252 HOWELL JOHNSON          41 TAMPA FL                28:28  9:10 
   17   298 THOMAS PRIMEAU          41 PALM HARBOR FL          30:37  9:52 
   18   349 MATT BIZZARRI           44 WINTER HAVEN FL         34:55 11:15 
   19   359 PAUL MUELLER            41 TARPON SPRINGS FL       36:41 11:49 
   20   362 CHAD ALLEN              40 BRADENTON FL            37:58 12:14 
   21   369 KAMRAN MALIK            43 SAFETY HARBOR FL        39:39 12:46 
   22   389 MICHAEL CURINGA         43 NEW PORT RICHEY FL      47:35 15:19 
   23   430 JIM MACALLUM            44 ST PETERSBURG FL      1:02:40 20:11 



FEMALE AGE DIVISION:  45 - 49
---------------------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    19 CHRISTY NICHOLS         47 LARGO FL                19:12  6:11 
    2    52 TINA VORNHEDER          46 PALM HARBOR FL          21:08  6:49 
    3    61 SUE BROCKETT            48 OLDSMAR FL              21:48  7:01 
    4    65 KAREN HUDSON            49 NEW PORT RICHEY FL      21:53  7:03 
    5    85 LISA NAPOLITANO         48 TAMPA FL                22:41  7:18 
    6    88 KRISTI ALLEN            48 WIMAUMA FL              22:45  7:20 
    7   100 JOANNE VITRO            46 CLEARWATER FL           23:02  7:25 
    8   132 LISA NORRIS             47 DUNEDIN FL              23:39  7:37 
    9   185 CHERYL LEE              49 TARPON SPRINGS FL       25:00  8:03 
   10   198 LAURIE MOWRY            49 TAMPA FL                25:30  8:13 
   11   202 ELIZABETH NAVARRO       47 PALM HARBOR FL          25:45  8:18 
   12   216 JULIE KOVACH            47 PALM HARBOR FL          26:27  8:31 
   13   226 CHRISTINE FOREMAN       46 NEW PORT RICHEY FL      26:56  8:40 
   14   229 MICHELE BATES           45 PALM HARBOR FL          27:07  8:44 
   15   230 KARIN DOYLE             45 SEMINOLE FL             27:07  8:44 
   16   254 SHANNON ANDERSON        45 PALM HARBOR FL          28:32  9:11 
   17   257 CARRIE HUMBERGER        48 SAFETY HARBOR FL        28:37  9:13 
   18   267 KARLA SWENSON           48 CLEARWATER FL           28:56  9:19 
   19   291 HEATHER SIPPLE          48 NEW PORT RICHEY FL      30:13  9:44 
   20   300 JUDY BARITEAU           45 SPRING HILL FL          30:39  9:52 
   21   307 JOYCE E. BEHRINGER      48 TAMPA FL                31:46 10:14 
   22   308 NICCOLE RYAN            49 BRANDON FL              31:48 10:14 
   23   311 LINDA BOTHWELL          46 VALRICO FL              31:49 10:15 
   24   314 LAURA SOULE             48 VALRICO FL              31:53 10:16 
   25   318 CHERYL BARKER           46 VALRICO FL              32:15 10:23 
   26   319 RUBEN SILVA             47 BRANDON FL              32:22 10:25 
   27   327 CHERYL SILVA            46 BRANDON FL              33:50 10:54 
   28   343 VIKKI ENGELSON          46 PALM HARBOR FL          34:47 11:12 
   29   357 MELODY HAASL            48 TARPON SPRINGS FL       36:40 11:48 
   30   363 MARLENE O'FARRILL       45 TAMPA FL                38:02 12:15 
   31   373 DENISE STREIBLE         49 TRINITY FL              39:59 12:52 
   32   431 KELLY SANCHEZ           47 ST PETERSBURG FL      1:05:23 21:03 
   33   436 DAWN COKER              49 ODESSA FL             1:05:50 21:12 



MALE AGE DIVISION:  45 - 49
---------------------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    33 ROBERT VORNHEDER        48 PALM HARBOR FL          19:48  6:23 
    2    41 RANDAL REEVES           48 WESLEY CHAPEL FL        20:23  6:34 
    3    54 TODD JOHNSON            46                         21:31  6:56 
    4    70 DAVE KIRCHGESSNER       45 OLDSMAR FL              21:58  7:05 
    5    97 RAYMOND CARROLL         47 STAFFORD VA             22:59  7:24 
    6   119 JAMES ZAJAC             47 NEWPORT RICHEY FL       23:21  7:31 
    7   143 DERRICK WOZNIAK         45 SARASOTA FL             23:55  7:42 
    8   157 KEVIN BYRNE             48 PALM HARBOR FL          24:09  7:47 
    9   173 JIM BEACH               46 PALM HARBOR FL          24:34  7:55 
   10   183 TIM PAPPAS              49 ST PETERSBURG FL        24:55  8:02 
   11   220 STEVE BARITEAU          46 SPRING HILL FL          26:39  8:35 
   12   233 HUMBERTO NAVARRO        47 PALM HARBOR FL          27:23  8:49 
   13   247 DARREN PENA             48 TAMPA FL                28:12  9:05 
   14   248 MARK O'BRIEN            46 TAMPA FL                28:12  9:05 
   15   262 FRANK JENKINS           47 TAMPA FL                28:51  9:17 
   16   282 DAVID LAWRENCE          45 LARGO FL                29:52  9:37 
   17   283 DARREN ROSS             47 LARGO FL                29:54  9:38 
   18   332 MATTHEW SMITH           47 TAMPA FL                34:10 11:00 
   19   433 CHRIS GAMBOA            45 LARGO FL              1:05:26 21:04 


FEMALE AGE DIVISION:  50 - 54
---------------------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1   109 RENITA SULLIVAN         51 TAMP FL                 23:07  7:27 
    2   114 ALICE CRABB             53 RIVERVIEW FL            23:12  7:28 
    3   147 MARIA MENDOZA           53 TAMPA FL                23:57  7:43 
    4   174 KIMBERLY BRALEY         53 DUNEDIN FL              24:37  7:56 
    5   193 LIVI RODRIGUEZ          50 RIVERVIEW FL            25:09  8:06 
    6   213 JUDY AMOS               51 CLEARWATER FL           26:25  8:30 
    7   218 BECKY MCAFEE            51 TAMPA FL                26:36  8:34 
    8   234 BECKY SMILEY            53 TARPON SPRINGS FL       27:33  8:52 
    9   258 GAIL BUSJAHN            50 TREASURE ISLAND FL      28:41  9:14 
   10   266 DONNA SICILIAN          54 LARGO FL                28:56  9:19 
   11   280 KAREN JAMES             51 LUTZ FL                 29:49  9:36 
   12   284 ROBIN WIKLE             51 TARPON SPRINGS FL       29:55  9:38 
   13   309 CINDY LORD              54 TAMPA FL                31:48 10:15 
   14   313 TAMARA BROWN            50 LAND O LAKES FL         31:50 10:15 
   15   346 SHERRY COOK             54 DUNEDIN FL              34:48 11:12 
   16   360 MELODY WILLIAMS         53 TARPON SPRINGS FL       37:42 12:08 
   17   395 LINDA HOARD             53 RIVERVIEW FL            52:23 16:52 
   18   400 DIANE MARKS             53 DUNEDIN FL              54:21 17:30 
   19   417 CHRISTINE MASKREY-ROSS  53 LARGO FL              1:01:03 19:39 
   20   422 CRYSTAL GUILLORY        50 LARGO FL              1:01:46 19:53 
   21   426 MINDY ROBINS            54 LARGO FL              1:02:01 19:58 
   22   437 MICHELE EVANS           50 BROOKSVILLE FL        1:05:51 21:12 



MALE AGE DIVISION:  50 - 54
---------------------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    31 RICK BROCKETT           50 OLDSMAR FL              19:47  6:22 
    2    38 NORMAND PATTON          50 TARPON SPRINGS FL       20:11  6:30 
    3    44 ROY PABST               50                         20:39  6:39 
    4    64 SCOTT DIETSCH           52 TRINITY FL              21:51  7:02 
    5    79 DAVID LEWIS             54 NEW PORT RICHY FL       22:18  7:11 
    6    83 BRUCE WOERNER           53 TAMPA                   22:28  7:14 
    7    95 SCOTT ROTELLA           52 NEW PORT RICHEY FL      22:55  7:23 
    8   125 DIDIER MALAGIES         53 DUNEDIN FL              23:24  7:32 
    9   133 DEAN NICHOLS            54 LARGO FL                23:40  7:37 
   10   137 JONATHAN MYERS          50 PALM HARBOR FL          23:46  7:39 
   11   155 TOMMY MEDLIN            51 SEFFNER FL              24:08  7:46 
   12   172 RUSSELL SPERA           51 SAFETY HARBOR FL        24:34  7:55 
   13   210 JOE STREIBLE            51 TRINITY FL              26:21  8:29 
   14   214 CHRIS KOVACH            53 PALM HARBOR FL          26:27  8:31 
   15   228 STEPHEN TIMMER          52 TREASURE ISLAND FL      27:04  8:43 
   16   259 MICHAEL BUSJAHN         54 TREASURE ISLAND FL      28:41  9:14 
   17   312 SANDY KNIGHT            51 LUTZ FL                 31:49 10:15 
   18   377 NIGEL CLEMENTS          54 DUNEDIN FL              41:26 13:20 
   19   380 RANDALL LOTT            52 TAMPA FL                42:42 13:45 
   20   432 TIMOTHY SHIELDS         52 LARGO FL              1:05:24 21:03 


FEMALE AGE DIVISION:  55 - 59
---------------------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    22 JANET WYATT             57 CLERMONT FL             19:19  6:13 
    2    51 KAREN POINELLI          56 NEWINGTON AZ            21:03  6:47 
    3    78 PEGGY DLUGOZIMA         56 ST. PETERSBURG FL       22:15  7:10 
    4    96 MARY VANHAUTE           58 CLEARWATER FL           22:57  7:23 
    5   110 JAN JENKINS             59 CRYSTAL BEACH FL        23:09  7:28 
    6   200 CAROL FOLGERT           58 HOOSICK FALLS NY        25:33  8:14 
    7   231 WENDY REAGAN            55 DUNEDIN FL              27:13  8:46 
    8   331 ANNA ALVAREZ            55 PALMETTO FL             34:09 11:00 
    9   352 FERNE INGRAM            57 LUTZ FL                 35:12 11:20 
   10   355 DIANA BOSWELL           58 DUNEDIN FL              35:31 11:26 
   11   356 PATTY FIGIEL            55 PALM HARBOR FL          36:17 11:41 
   12   386 JANE PITTENGER          56 PALM HARBOR FL          43:57 14:09 
   13   403 LYN GRAHAM              56 TARPON SPRINGS FL       58:14 18:45 
   14   425 KAREN WIGLEY            56 LARGO FL              1:02:01 19:58 


MALE AGE DIVISION:  55 - 59
---------------------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    50 MICHAEL POINELLI        56 NEWINGTON CT            21:01  6:46 
    2    89 JOSEPH PENNINO JR.      58 PALM HARBOR FL          22:50  7:21 
    3    92 CHARLIE KUNATH          58 PALM HARBOR FL          22:51  7:22 
    4   205 PAUL BOSCO              59 TARPON SPRINGS FL       26:04  8:24 
    5   250 TOM MACKINNON           55                         28:20  9:07 
    6   296 TIM LORD                57 TAMPA FL                30:29  9:49 
    7   391 MARK SMILEY             59 TARPON SPRINGS FL       49:34 15:58 
    8   435 MARK FOLGERT            58 HOOSICK FALLS NY      1:05:47 21:11 



FEMALE AGE DIVISION:  60 - 64
---------------------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1   111 PATRICIA DEARTH         62 TAMPA FL                23:10  7:28 
    2   135 JEANNE HECTOR           64 PALM HARBOR FL          23:43  7:38 
    3   176 CAROL RAUCH             64 MONTROSE PA             24:41  7:57 
    4   179 PATRICIA CARSON         63 TAMPA FL                24:47  7:59 
    5   222 CINDY PERKINS           62 OLD ORCHARD BEACH ME    26:50  8:38 
    6   271 PEGGY PAINO             61 TARPON SPRINGS FL       29:14  9:25 
    7   286 JUNE HEITZMAN           62 ODESSA FL               30:05  9:41 
    8   294 DARLENE SCHILLING       63 LARGO FL                30:23  9:47 
    9   310 KAREN VANDERBEEK        61 GULFPORT FL             31:48 10:15 
   10   324 DENISE MALLEK           62 HUDSON FL               33:17 10:43 
   11   334 ELOISE HAYES            63 DUNEDIN FL              34:22 11:04 
   12   382 LINDA LEFEBVRE          61 PALM HARBOR FL          43:07 13:53 
   13   396 LISA CARMICHAEL         63 DUNEDIN FL              54:06 17:25 
   14   440 VICTORIA STINER         62 LARGO FL              1:11:01 22:52 


MALE AGE DIVISION:  60 - 64
---------------------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1   383 MARTY LEFEBVRE          62 PALM HARBOR FL          43:11 13:54 
    2   392 PETER HECKER            61 HOLIDAY FL              49:35 15:58 
    3   418 WILL THOMAS             62 PALM HARBOR FL        1:01:03 19:39 
    4   441 ROBERT STINER           63 LARGO FL              1:11:01 22:52 


FEMALE AGE DIVISION:  65 - 69
---------------------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1   270 DIANNE ESTENSEN         67 HUDSON FL               29:07  9:23 
    2   325 JOANNE NEIL             68 HUDSON FL               33:45 10:52 
    3   358 CAROLE ADAMCZYK         65 TAMPA FL                36:40 11:49 
    4   411 BONNIE DONAHUE          68 SPRING HILL FL        1:00:05 19:21 


MALE AGE DIVISION:  65 - 69
---------------------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1   401 JERRY BERKELAND         68 PALM HARBOR FL          58:12 18:44 


FEMALE AGE DIVISION:  70 - 74
---------------------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1   339 ELLEN CLARK             73 DUNEDIN FL              34:31 11:07 
    2   404 VERONICA BERKELAND      74 PALM HARBOR FL          58:22 18:48 



MALE AGE DIVISION:  70 - 74
---------------------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1   204 LARRY DUNN              71 SEMINOLE FL             25:57  8:22