13th Annual UMC Windermere 5K Run Among the Lakes
                  Presented by United Medical Corporation
                  Windermere, Florida  -  April 12, 2014
                  Race Timing & Support by Sommer Sports

       RACE RESULTS - 5K
-------------------------------------------------------

---------------------------------------------
          MEN OVERALL
---------------------------------------------

Place Bib   Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1   266 Sean Keveren            23 Charlottesville VA      16:07  5:11 
    2   105 Angelo Cusimano         58 Oviedo FL               18:35  5:59 
    3   217 Dave Helsel             37 Orlando FL              19:13  6:11 

---------------------------------------------
          WOMEN OVERALL
---------------------------------------------

Place Bib   Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1   219 Theresa Helsel          37 Orlando FL              20:29  6:36 
    2   615 Rachelle Kuramoto       39 Peachtree Corners GA    21:27  6:55 
    3   514 Sandra Willi            16 Worb                    21:42  7:00 

---------------------------------------------
          MALE MASTERS OVERALL
---------------------------------------------

Place Bib   Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1   713 Diego Valencia          48 Orlando FL              19:21  6:14 

---------------------------------------------
          FEMALE MASTERS OVERALL
---------------------------------------------

Place Bib   Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1   569 Kristin Nailos          44 Oakland FL              22:03  7:06 



FEMALE AGE DIVISION:  5 - 14
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    68 Isabella Lozano         14 Windermere FL           24:54  8:01 
    2    75 Riley Winslow           12 Minneola FL             25:02  8:04 
    3   104 Alexis Hill             12 Clermont FL             26:12  8:26 
    4   141 Lina Giles              12 Orlando FL              27:41  8:55 
    5   144 Allie Walker            13 Orlando FL              27:41  8:55 
    6   175 Adeena Ademujohn        12 Windermere FL           28:54  9:18 
    7   194 Sofia Chimka            13 Deltona FL              29:30  9:30 
    8   198 Ashley Chase            13 Windermere FL           29:39  9:33 
    9   230 Natalie Nesmith          8 Montverde FL            30:43  9:53 
   10   233 Olivia Karowski         10 Clermont FL             30:49  9:55 
   11   261 Lauren Dorval           12 Windermere FL           32:07 10:21 
   12   298 Cailtin Jennings        13 Windermere FL           33:08 10:40 
   13   303 Jasmine Johnson         12 Windermere FL           33:14 10:42 
   14   304 Ashley Nelson            9 Windermere FL           33:14 10:42 
   15   312 Lily Lovins              8 Windermere FL           33:28 10:47 
   16   340 Taylor Nelson           11 Windermere FL           34:44 11:11 
   17   442 Lucy Bosses             12 Maitland FL             39:24 12:41 
   18   452 Makayla Daniels         10 Chesapeake VA           39:51 12:50 
   19   460 Mallory Lang             7 Windermere FL           40:04 12:54 
   20   474 Emily De Varona         10 Windermere FL           40:47 13:08 
   21   509 Ashlee Sargent          10 Windermere FL           42:41 13:45 
   22   514 Libby Allen             10 Windermere FL           42:58 13:50 
   23   528 Caroline Furey          12 Gotha FL                44:30 14:20 
   24   643 Emily Eisele            12 Ocoee FL                58:23 18:48 



MALE AGE DIVISION:  5 - 14
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    10 Jacob Tolan             14 Windermere FL           20:27  6:35 
    2    21 Andrew Brickweg         14 Windermere FL           21:52  7:03 
    3    32 Tim Miller              14 Orlando FL              22:41  7:18 
    4    37 Evan Welsh              10 Windermere FL           22:53  7:22 
    5    41 Robert Delgado- Mendez  13 Orlando FL              23:05  7:26 
    6    47 William Flynn            9 Windermere FL           23:52  7:41 
    7    59 Tyler Daniels            8 Chesapeake VA           24:38  7:56 
    8    71 Drew Dizney             12 Windermere FL           24:58  8:02 
    9    73 Jack Rouadi              8 Orlando FL              24:58  8:03 
   10    83 Michael Grey            14 Windermere FL           25:19  8:09 
   11    95 Harry Jones, V          10 Windermere FL           25:42  8:17 
   12   101 Will Dizney              8 Windermere FL           26:01  8:23 
   13   103 Dillon Seawright        12 Cocoa FL                26:05  8:24 
   14   106 Xander Clifton          10 Winter Garden FL        26:21  8:29 
   15   107 Tyrell Nourse           10 Winter Garden FL        26:22  8:30 
   16   112 Joshua Gartin           11 Windermere FL           26:31  8:32 
   17   129 Francisco Delgado        9 Orlando FL              27:28  8:51 
   18   135 Lee Palmer              10 Windermere FL           27:36  8:53 
   19   145 Geoffrey Miller         11 Orlando FL              27:42  8:55 
   20   146 Eden Parlee             14 Windermere FL           27:46  8:57 
   21   164 Jacob Jahreis            9 Orlando FL              28:33  9:12 
   22   168 Nathan Noto             10 Windermere FL           28:40  9:14 
   23   178 Nico Nesmith            10 Montverde FL            29:10  9:24 
   24   188 Nathan Cukierman         8 Orlando FL              29:23  9:28 
   25   189 Matthew Carvalho         8 Orlando FL              29:23  9:28 
   26   196 Jacob Obrien            13 Windermere FL           29:34  9:31 
   27   202 Andres Del Castillo     10 Windermere FL           29:46  9:35 
   28   204 Robby Allen             13 Windermere FL           29:46  9:35 
   29   225 Sebastian Daniels        8 Orlando FL              30:34  9:51 
   30   243 Ryan Martinez           11 Winter Garden FL        31:19 10:05 
   31   246 Aj Johnson              11 Winter Garden FL        31:23 10:06 
   32   255 Bradley Vanderzalm      13 Windermere FL           31:53 10:16 
   33   259 Trevor Buringham        11 Winter Garden FL        32:06 10:20 
   34   269 Gabriel Castro          11 Winter Garden FL        32:16 10:24 
   35   272 Oliver Cross            11 Windermere FL           32:22 10:25 
   36   274 Cameron Giffin          11 Windermere FL           32:26 10:27 
   37   275 Luke Lovins              9 Windermere FL           32:27 10:27 
   38   286 Jason Gay               10 Winter Garden FL        32:48 10:34 
   39   290 Jamal Martin-Smith      11 Clermont FL             32:51 10:35 
   40   321 Logan Turner            10 Winter Garden FL        33:56 10:56 
   41   329 Landon Buckles          11 Winter Garden FL        34:10 11:00 
   42   330 Naim Ruiz               11 Winter Garden FL        34:10 11:00 
   43   333 Max Fishman             11 Orlando FL              34:22 11:04 
   44   336 Jacob Seawright         11 Cocoa FL                34:29 11:06 
   45   344 Luke Noto                8 Windermere FL           34:55 11:15 
   46   345 Lucas Blair             10 Windermere FL           34:55 11:15 
   47   358 Michael Rygh            11 Gotha FL                35:16 11:22 
   48   414 Lance Volan             13 Windermere FL           38:03 12:15 
   49   420 Jacarious Simpson       11 Winter Garden FL        38:33 12:25 
   50   424 Andre Jr. Tate          11 Winter Garden FL        38:38 12:27 
   51   431 Jacob Morse              9 Winter Park FL          38:57 12:32 
   52   457 Luke Ranaudo             8 Windermere FL           39:59 12:53 
   53   473 Bryce Sanders           10 Winter Garden FL        40:40 13:06 
   54   484 Sean Reid Jr            10 Winter Garden FL        41:05 13:14 
   55   490 Ashton Sanders          10 Winter Garden FL        41:36 13:24 
   56   495 Anthony Palmaro         10 Winter Garden FL        41:56 13:30 
   57   534 Evan Noto                8 Windermere FL           45:06 14:31 
   58   540 Carter Leloudis          5 Windermere FL           45:26 14:38 
   59   549 Benjamin New            13 Windermere FL           46:48 15:04 
   60   556 Spencer Collins         11 Winter Garden FL        47:39 15:20 
   61   586 Troy Hudson             10 Winter Garden FL        50:02 16:06 
   62   597 Jaydon Arias            10 Winter Garden FL        51:13 16:29 
   63   620 Logan Ritchie            8 Windermere FL           54:10 17:26 
   64   634 Ian Foss                 8 Windermere FL           56:43 18:16 


FEMALE AGE DIVISION:  15 - 19
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    39 Emily Woodhouse         16 Orlando FL              22:59  7:24 
    2   137 Hannah Bohner           18 Winter Garden FL        27:39  8:54 
    3   154 Jeanne-Marie Potthast   16 Windermere FL           28:05  9:03 
    4   381 Faith Fillmon           15 Apopka FL               36:16 11:41 
    5   404 Karin Heinkel           19 Winter Garden FL        37:29 12:04 
    6   441 Morgan Hassell          15 Ocoee FL                39:23 12:41 
    7   539 Lu Li                   18 Orlando FL              45:24 14:37 
    8   560 Jazlyn Gallego          17 Lake Mary FL            48:18 15:33 
    9   591 Sam Wagner              17 Orlando FL              50:08 16:09 


MALE AGE DIVISION:  15 - 19
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1     8 Jack Agar               15 Orlando FL              20:10  6:30 
    2    26 Nathan Shuler           15 Windermere FL           22:10  7:08 
    3    31 Steven Tortorella       17 Orlando FL              22:38  7:18 
    4    53 Bouldin Craig           15 Windermere FL           24:16  7:49 
    5   116 Paul Shuler             18 Windermere FL           26:43  8:36 
    6   165 Rob De Varona           15 Windermere DC           28:34  9:12 
    7   183 Xander Juneau           19 Gotha FL                29:16  9:25 
    8   195 Blake Anderson          15 Deltona FL              29:30  9:30 
    9   235 Alex Ramos              17 Orlando FL              31:02 10:00 
   10   571 Andrew Etter            17 Windermere FL           48:50 15:44 
   11   612 David Wright            17 Windermere FL           53:00 17:04 



FEMALE AGE DIVISION:  20 - 29
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    43 Christine Mattisen      29 Casselberry FL          23:14  7:29 
    2    46 Alexandra Gibson        25 Windermere FL           23:41  7:38 
    3    57 Lindsey Moretti         28 Winter Garden FL        24:29  7:53 
    4    67 Michelle-Justin Ramirez 28 Maitland FL             24:54  8:01 
    5   110 Rebekah Bohner          24 Winter Garden FL        26:24  8:30 
    6   130 Jill Piontkowski        27 Orlando FL              27:29  8:51 
    7   132 Vicki Piontkowski       25 Orlando FL              27:30  8:51 
    8   180 Alison Fontana          25 Windermere FL           29:12  9:24 
    9   192 Theadora Pirch          28 Windermere FL           29:30  9:30 
   10   208 Jennifer Hodil          27 Orlando FL              30:03  9:41 
   11   222 Mary Kate Domeck        25 Orlando FL              30:29  9:49 
   12   241 Kathryn Kish            21 St. Cloud FL            31:18 10:05 
   13   250 Vanessa Gonzalez        29 Orlando FL              31:37 10:11 
   14   260 Brittany Mills          27 Tavares FL              32:06 10:20 
   15   297 Sheymarie Rosa          26 Kissimmee FL            33:08 10:40 
   16   307 Rachel Weston           26 Windermere FL           33:18 10:43 
   17   309 Tara Jones              28 Cocoa FL                33:19 10:44 
   18   327 Kelsey Loechner         22 Windermere FL           34:02 10:58 
   19   337 Taylor Stewart          23 Ocoee FL                34:31 11:07 
   20   356 Alex Rizzo              24 Orlando FL              35:16 11:21 
   21   357 Mary Keveren            23 Charlottesville VA      35:16 11:21 
   22   389 Kimberly Jozwiak        23 Orlando FL              36:29 11:45 
   23   390 Danielle Horgan         25 Winter Garden FL        36:32 11:46 
   24   393 Michelle Robbins        26 Orlando FL              36:38 11:48 
   25   395 Megan Bruce             28 Titusville FL           36:41 11:49 
   26   396 Jessica Underwood       20 Orlando FL              36:45 11:50 
   27   405 Melisa Cotto            27 Altamonte Springs FL    37:30 12:04 
   28   411 Michelle Squires        25 Windermere FL           37:48 12:10 
   29   419 Sarah Squires           25 Windermere FL           38:31 12:24 
   30   432 Christina Garrison      21 Orlando FL              39:02 12:34 
   31   466 Kayla McGrath           29 Orlando FL              40:22 13:00 
   32   472 Tiffany Gibbons         25 Winter Garden FL        40:37 13:05 
   33   477 Whitney Wallace         26 Davenport FL            40:51 13:09 
   34   478 Laura Moisa             27 Winter Haven FL         40:51 13:09 
   35   493 Daisy Mayo              27 Orlando FL              41:50 13:28 
   36   500 Alice Lewis             24 Davenport FL            42:08 13:34 
   37   582 Jillian Koerber         29 Orlando FL              49:36 15:58 
   38   583 Jami Griffiths          25 Windermere FL           49:37 15:58 
   39   587 Jenny Freemyer          28 Windermere FL           50:02 16:07 
   40   588 Maggie Harlow           25 Ocoee FL                50:02 16:07 
   41   598 Megan Brown             27 Orlando FL              51:13 16:30 
   42   599 Molly Delahunty         27 Orlando FL              51:26 16:33 
   43   610 Stephanie D'Angelo      23 St. Cloud FL            52:59 17:03 
   44   614 Lyndsay Webb            23 Clermont FL             53:01 17:04 
   45   619 Alexis Thornton         28 Ocoee FL                53:59 17:23 
   46   631 Victoria Gay            28 Orlando FL              55:47 17:58 
   47   638 Melissa Levin           27 Orlando FL              56:49 18:18 
   48   639 Terryl White            27 Orlando FL              56:50 18:18 
   49   647 Leandra Gallego         27 Lake Mary FL          1:04:19 20:43 



MALE AGE DIVISION:  20 - 29
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    14 Josh Weston             24 Gainesville FL          21:07  6:48 
    2    28 Victor Brooks           28 Orlando FL              22:19  7:11 
    3    50 Greg Pesicek            29 Apopka FL               23:56  7:43 
    4    72 Pat Williams            24 Orlando FL              24:58  8:03 
    5    86 David Bohner            25 Winter Garden FL        25:22  8:10 
    6    92 Cale Dubay              26 Winter Garden FL        25:38  8:15 
    7    97 William Tyler           28 Orlando FL              25:47  8:18 
    8   125 Michael V. Tortorella   23 Orlando FL              27:21  8:49 
    9   152 Joshua Sullivan         25 Winter Garden FL        27:57  9:00 
   10   156 Donovan Bacuyag         27 Winter Garden FL        28:07  9:03 
   11   187 William Stone           27 Lakeland FL             29:21  9:27 
   12   212 Jonathan Griffiths      26 Windermere FL           30:09  9:43 
   13   231 Daniel Fontana          28 Windermere FL           30:46  9:54 
   14   236 Sean Dobbins            27 Orlando FL              31:07 10:01 
   15   263 Tyson Pryor             23 Ocoee FL                32:09 10:21 
   16   270 Jack Mixner             22 Windermere FL           32:17 10:24 
   17   299 Richard Payne           28 Orlando FL              33:09 10:40 
   18   301 Junior Jorge            29 Orlando FL              33:09 10:40 
   19   308 Scott McCabe            29 Orlando FL              33:19 10:44 
   20   310 Brandon Venetta         27 Orlando FL              33:27 10:46 
   21   335 Adam Reeves             25 Clermont FL             34:25 11:05 
   22   338 Robert Huffman          24 Coconut Creek FL        34:32 11:07 
   23   362 Steve Markovitz         24 Windermere FL           35:22 11:23 
   24   388 Stephen Poniatowicz     24 Winter Garden FL        36:29 11:45 
   25   447 Marcus Moore            27 Orlando FL              39:34 12:44 
   26   501 Travis Albrecht         22 Davenport FL            42:09 13:34 
   27   641 Justin Latimer          29 Orlando FL              57:41 18:34 



FEMALE AGE DIVISION:  30 - 39
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    29 Caroline Perotti        35 Windermere FL           22:26  7:13 
    2    33 Samantha Debello        33 Windermere FL           22:42  7:19 
    3    60 Melissa Anderson        36 Windermere FL           24:39  7:56 
    4    63 Jennifer Furbee         38 Windermere FL           24:46  7:59 
    5    77 Allison Esposito        31 Windermere FL           25:08  8:06 
    6    87 Tiffany Roby            34 Windermere FL           25:22  8:10 
    7    88 Shannon Mackenthun      39 Victoria MN             25:27  8:12 
    8    98 Lauren Sperling         31 Orlando FL              25:48  8:19 
    9   121 Shannon Vaughan         39 Windermere FL           26:54  8:40 
   10   123 Elizabeth Castro        35 Windermere FL           27:04  8:43 
   11   142 Simone Freitas          35 Orlando FL              27:41  8:55 
   12   149 Rochele Ogden           36 Windermere FL           27:50  8:58 
   13   150 Elena Smith             35 Ocoee FL                27:54  8:59 
   14   157 Ann Adams               37 Windermere FL           28:09  9:04 
   15   185 Ana Gabriela Paredes    35 Orlando FL              29:17  9:26 
   16   197 Jessica Strack          33 Windermere FL           29:37  9:32 
   17   200 Kellie Flechtner        33 Orlando FL              29:45  9:35 
   18   201 Amy Stumpf              37 Lake Mary FL            29:45  9:35 
   19   214 Lynda Kleinrichert      34 Windermere FL           30:13  9:44 
   20   215 Danica Lindstrom        33 Windermere FL           30:15  9:44 
   21   216 Tammy Graziano          38 Minneola FL             30:16  9:45 
   22   218 Heather Caserta         37 Ocoee FL                30:21  9:46 
   23   221 Denisse Kindl           39 Windermere FL           30:29  9:49 
   24   226 Cari Brinckerhoff       36 Windermere FL           30:38  9:52 
   25   229 Renee Martin            37 Ocoee FL                30:42  9:53 
   26   232 Jaclyn Bechel           34 Elmwood WI              30:49  9:55 
   27   234 Christy McKinney        38 Orlando FL              30:59  9:59 
   28   240 Linda Kelley            34 Orlando FL              31:18 10:05 
   29   247 Erika Thurston          36 Gotha FL                31:34 10:10 
   30   257 Julie Baxter            34 Clermont FL             31:57 10:17 
   31   258 Molly Helfer            31 Ocoee FL                32:00 10:18 
   32   283 Brooke MacGregor        36 Orlando FL              32:45 10:33 
   33   293 Rosemary Ford           33 Windermere FL           33:06 10:40 
   34   294 Jacqueline Hool         31 Windermere FL           33:07 10:40 
   35   306 Maria Hernando          38 Orlando FL              33:16 10:43 
   36   315 Cristina Betancourt     31 Orlando FL              33:41 10:51 
   37   322 Stacy Turner            30 Winter Garden FL        33:57 10:56 
   38   328 Karen Shriner           35 Winter Garden FL        34:04 10:58 
   39   331 Jaime Jackson           36 Orlando FL              34:14 11:02 
   40   332 Crystal Mouser          33 Gotha FL                34:15 11:02 
   41   339 Natalie Noel            31 Orlando FL              34:37 11:09 
   42   346 Michele Nelson          37 Windermere FL           34:57 11:15 
   43   351 Jill Jorgensen          35 Gotha FL                35:08 11:19 
   44   352 Cathryn Bon-Transfigura 34 Windermere FL           35:09 11:19 
   45   355 Allison Gould           35 Orlando FL              35:15 11:21 
   46   360 Kathryn Walsh           33 Windermere FL           35:17 11:22 
   47   363 Catherine Blair         39 Windermere FL           35:23 11:24 
   48   364 Overton Jenn            38 Windermere FL           35:23 11:24 
   49   365 Karin Tome              34 Windermere FL           35:27 11:25 
   50   367 Andrea Dibartolomeo     33 Winter Springs FL       35:27 11:25 
   51   368 Christine Ritter        39 Orlando FL              35:29 11:25 
   52   379 Lindsey Mammen          33 Windermere FL           36:05 11:37 
   53   382 Laura Theodore          34 Orlando FL              36:18 11:41 
   54   383 Samantha Miller         31 Winter Garden FL        36:19 11:42 
   55   403 Vanessa Nylander        34 Ocoee FL                37:23 12:02 
   56   409 Melissa Stecki          30 Winter Garden FL        37:45 12:09 
   57   417 Melanie Smith           36 Gotha FL                38:13 12:18 
   58   430 April Smith             35 Apopka FL               38:55 12:32 
   59   435 Allison Arthur          33 Windermere FL           39:09 12:37 
   60   436 Ximena Dinu             38 Orlando FL              39:11 12:37 
   61   437 Diana Mitchell          31 Orlando FL              39:11 12:37 
   62   439 Alissa Clayton          32 Orlando FL              39:13 12:38 
   63   443 Karla Berkelhammer      32 Orlando FL              39:24 12:41 
   64   458 Kristy Neville          35 Windermere FL           40:00 12:53 
   65   461 Stephanie Lang          37 Windermere FL           40:04 12:54 
   66   475 Kelly Borrowman         36 Orlando FL              40:49 13:08 
   67   476 Brenda Fields           30 Windermere FL           40:50 13:09 
   68   489 Danielle Dizney Smith   34 Windermere FL           41:26 13:21 
   69   494 Elsbeth Currier         30 Orlando FL              41:50 13:28 
   70   499 Heidi Bodalia           39 Orlando FL              42:07 13:34 
   71   503 Khara Simpson           35 Celebration FL          42:20 13:38 
   72   504 Sarah Wilcox            32 Winter Garden FL        42:23 13:39 
   73   506 Sara Levesque           34 Orlando FL              42:35 13:43 
   74   530 Jamie Garcia            37 Ocoee FL                44:54 14:27 
   75   533 Heather Hall            30 Windermere FL           45:05 14:31 
   76   537 Laurie Olszewski        38 Winter Garden FL        45:13 14:33 
   77   542 Faye Stillman           39 Orlando FL              45:28 14:39 
   78   554 Amy Eustice             38 Ocoee FL                47:22 15:15 
   79   566 Melissa Teel            30 Winter Garden FL        48:46 15:42 
   80   577 Stefanie Considine      39 Orlando FL              49:29 15:56 
   81   592 Tabitha Cooper          39 Winderemere FL          50:31 16:16 
   82   600 Sasha Robson            30 Orlando FL              51:27 16:34 
   83   626 Amy Diederich           31 Windermere FL           55:05 17:44 
   84   648 Andrea Gallego-Patrick  30 Sanford FL            1:04:42 20:50 



MALE AGE DIVISION:  30 - 39
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1     7 Dennis Robinson         35 Windermere FL           20:04  6:28 
    2    17 Jason Johnson           32 Groveland FL            21:33  6:56 
    3    18 Mike Fennessy           39 Orlando FL              21:42  6:59 
    4    36 Peter Wittman           30 Orlando FL              22:49  7:21 
    5    42 Jeff Loeffert           34 Windermere FL           23:06  7:27 
    6    56 Robert Smith            38 Winter Garden FL        24:29  7:53 
    7    62 Seth White              37 Oakland FL              24:46  7:59 
    8    65 Justin Stone            36 Cambridge MA            24:49  8:00 
    9    90 Luis Rodriguez          32 Winter Garden FL        25:36  8:15 
   10   117 Rustambek Ismatullaev   30 Apopka FL               26:48  8:38 
   11   127 Matt Conrad             34 Winter Garden FL        27:25  8:50 
   12   147 Neil Gaffin             38 Orlando FL              27:47  8:57 
   13   163 Ryan Roby               38 Windermere FL           28:25  9:09 
   14   167 Armand Dao              38 Orlando FL              28:39  9:14 
   15   177 Adam Nesmith            35 Montverde FL            29:10  9:24 
   16   182 Justin Bolin            38 Ocoee FL                29:15  9:25 
   17   209 Joseph Omundson         32 Orlando FL              30:03  9:41 
   18   211 Carl Leneis             35 Windermere FL           30:07  9:42 
   19   224 Courtenay Gallon        32 Winter Park FL          30:33  9:50 
   20   245 Steve Grnya             36 Ocoee FL                31:21 10:06 
   21   279 Jimmy Parrish           38 Windermere FL           32:30 10:28 
   22   314 Jonathan Baran          31 Windermere FL           33:38 10:50 
   23   341 Matthew Weaver          36 Apopka FL               34:48 11:12 
   24   342 Tammer Mansour          31 Ocoee FL                34:49 11:13 
   25   353 Patrick Walsh           31 Windermere FL           35:12 11:20 
   26   361 Chris Comstock          38 Orlando FL              35:22 11:23 
   27   384 Jimmy Fillmon           35 Apopka FL               36:21 11:42 
   28   425 Danny Mauro             31 Howey In The Hills FL   38:40 12:27 
   29   427 Edward Smith            37 Windermere FL           38:48 12:30 
   30   450 David Nevill Jr         34 Ocoee FL                39:40 12:46 
   31   453 Marc Daniels            37 Chesapeake VA           39:51 12:50 
   32   454 Brian Reher             39 Orlando FL              39:55 12:51 
   33   543 Nick Leloudis           35 Windermere FL           45:29 14:39 
   34   594 Brent Hazlewood         30 Longwood FL             50:39 16:18 
   35   617 George Burnett          38 Orlando FL              53:46 17:19 



FEMALE AGE DIVISION:  40 - 49
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    51 Kelley Duell            43 Windermere FL           24:13  7:48 
    2    70 Jennifer Gurley         49 Windermere FL           24:57  8:02 
    3    84 Jane Benner             41 Windermere FL           25:19  8:09 
    4    89 Bj Shepherd             41 Paisley FL              25:36  8:15 
    5    93 Heather Smyth           45 Windermere FL           25:40  8:16 
    6    94 Melanie Hinz            42 Windermere FL           25:41  8:16 
    7    99 Amalie Skorman          41 Windermere FL           25:53  8:20 
    8   105 Jacqueline Seawright    43 Cocoa FL                26:16  8:28 
    9   113 Wendy Sullivan          42 Winter Garden FL        26:38  8:35 
   10   115 Patty Harrelson         43 Winter Garden FL        26:38  8:35 
   11   119 Maggie Knepper          44 Gotha FL                26:51  8:39 
   12   124 Cheryl Hennessy         47 Lumberton NJ            27:08  8:44 
   13   131 Paula Tannus            40 Orlando FL              27:30  8:51 
   14   134 Jody Keller             40 Windermere FL           27:34  8:53 
   15   140 Dianne Gerrity          45 Orlando FL              27:40  8:55 
   16   161 Barbara Giles           47 Orlando FL              28:21  9:08 
   17   172 Kim Brickweg            49 Windermere FL           28:49  9:17 
   18   181 Victoria Pagan          48 Gainesville FL          29:15  9:25 
   19   186 Carol Walker            48 Orlando FL              29:20  9:27 
   20   191 Amy Jackson             45 Orlando FL              29:29  9:30 
   21   199 Lori Hodgskin           47 Windermere FL           29:44  9:35 
   22   213 Gladys Stromberg        40 Windermere FL           30:13  9:44 
   23   219 Margaret Giacalone      49 Orlando FL              30:21  9:47 
   24   248 Kelly Marcal            40 Windermere FL           31:36 10:11 
   25   249 Angie Mullis-Ingram     42 Gotha FL                31:37 10:11 
   26   262 Lynn Dorval             43 Windermere FL           32:07 10:21 
   27   271 Ruth Lahnston           49 Windermere FL           32:22 10:25 
   28   277 Sabrina Christian       48 Windermere MA           32:29 10:28 
   29   280 Rita Bengyel            43 Windermere FL           32:32 10:29 
   30   287 Lisa Hilgenfeldt        46 Windermere FL           32:49 10:34 
   31   296 Jodi Knapp              48 Windermere FL           33:08 10:40 
   32   311 Jennifer Lovins         43 Windermere FL           33:28 10:47 
   33   318 Carol Ziegler           47 Windermere FL           33:48 10:53 
   34   319 Joan Scott              47 Orlando FL              33:53 10:55 
   35   324 Micki Noto              44 Windermere FL           33:57 10:56 
   36   325 Michele Curreri         44 Eustis FL               33:57 10:56 
   37   334 Melissa Chilton         48 Windermere FL           34:22 11:04 
   38   359 Kris Bunnell            49 Windermere FL           35:17 11:22 
   39   373 Latrelle Fincher        40 Winter Garden FL        35:42 11:30 
   40   375 Angela Lasky            40 Orlando FL              35:49 11:32 
   41   376 Leann Flynn             41 Windermere FL           35:50 11:32 
   42   391 Laurie Bayles           44 Altomonte Springs FL    36:38 11:48 
   43   394 Barbara McDonald        42 Windermere FL           36:41 11:49 
   44   406 April Heers             41 Orlando FL              37:30 12:05 
   45   410 Ann Knowles             44 Orlando FL              37:46 12:10 
   46   413 Debbie Galvin           43 Windermere FL           38:01 12:15 
   47   416 Adriana Merk            41 Windermere FL           38:05 12:16 
   48   422 Susan Henley            45 Winter Garden FL        38:38 12:26 
   49   428 Michelle Moore          45 Kissimmee FL            38:48 12:30 
   50   433 Christina Correa        45 Winter Garden FL        39:02 12:34 
   51   434 Michele Jones           45 Winter Garden FL        39:03 12:34 
   52   438 Donna Torkus            45 Windermere FL           39:13 12:38 
   53   444 Rachel Comstock         40 Orlando FL              39:26 12:42 
   54   451 Caryn Harrison          42 Lakeland FL             39:49 12:49 
   55   455 Kelley Ranaudo          41 Windermere FL           39:58 12:52 
   56   459 Elizabeth Stephenson    49 Windermere FL           40:00 12:53 
   57   462 April Zurek             42 Ocoee FL                40:10 12:56 
   58   464 Kristin Morse           42 Winter Park FL          40:14 12:57 
   59   467 Anna Baznik             49 Orlando FL              40:25 13:01 
   60   468 Rynn Holbrook           43 Ocoee FL                40:27 13:02 
   61   469 Ann Clarke              48 Windermere FL           40:28 13:02 
   62   479 Susan Woodhouse         47 Orlando FL              40:53 13:10 
   63   481 Veronica Quinn          48 Windermere FL           40:55 13:10 
   64   482 Theresa Harter-Miles    49 Orlando FL              41:00 13:12 
   65   488 Kathryn Jacoby          43 Windermere FL           41:26 13:20 
   66   492 Maria Daniela Hubner De 42 Orlando FL              41:48 13:28 
   67   502 Shannon Hart            40 Windermere FL           42:09 13:34 
   68   508 Laurie Parker           42 Windermere FL           42:39 13:44 
   69   510 Rema Gupta              40 Orlando FL              42:43 13:45 
   70   513 Jennifer Wilson         49 Windermere FL           42:51 13:48 
   71   516 Mandy Sewell            40 Winter Garden FL        43:01 13:51 
   72   519 Paula Bui               42 Windermere FL           43:08 13:53 
   73   523 Kerry Hazelrigg         47 Windermere FL           43:55 14:08 
   74   525 Patty Myers             46 Windermere FL           44:16 14:15 
   75   531 Robyn Romine            42 Lake Mary FL            44:55 14:28 
   76   538 Harriet Lehnhoff        45 Orlando FL              45:23 14:37 
   77   544 Susie Ingle             47 Orlando FL              45:29 14:39 
   78   555 Katie Boyd              44 Clermont FL             47:37 15:20 
   79   558 Robin Le Roy-Kyle       47 Apopka FL               47:49 15:24 
   80   559 Deanna Armstrong        49 Windermere FL           47:51 15:24 
   81   562 Cristi Craigmile        49 Orlando FL              48:36 15:39 
   82   563 Laurene Mazar           41 Windermere FL           48:38 15:39 
   83   568 Monica Etter            49 Windermere FL           48:49 15:43 
   84   593 Eve Marie Griffin       47 Windermere FL           50:35 16:17 
   85   595 Janet New               45 Windermere FL           51:06 16:27 
   86   603 Jennifer Edwards        42 Clermont FL             51:51 16:42 
   87   604 Karen Procino           46 Clermont FL             51:51 16:42 
   88   606 Heather Hassell         44 Ocoee FL                52:10 16:48 
   89   607 Cheri Kulik             40 Howey In The Hills FL   52:17 16:50 
   90   608 Candace Gallmeyer       42 Howey In The Hills FL   52:18 16:50 
   91   613 Stephanie Wright        47 Windermere FL           53:01 17:04 
   92   618 Nicole Burnett          41 Orlando FL              53:46 17:19 
   93   621 Danielle Ritchie        44 Windermere FL           54:10 17:26 
   94   624 Kim Becker              46 Winter Garden FL        54:49 17:39 
   95   632 Irene Giffin            44 Winderemere FL          56:26 18:10 
   96   635 Elaine Pezzoli          44 Windermere FL           56:46 18:16 
   97   636 Pat Foss                49 Windermere FL           56:46 18:17 
   98   642 Laura Eisele            42 Ocoee FL                58:22 18:48 
   99   646 Barbara Rainey          44 Orlando FL            1:00:59 19:38 



MALE AGE DIVISION:  40 - 49
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1     5 Russell Gay             45 Winter Garden FL        19:29  6:16 
    2    12 Patrick McCallion       43 Ocoee FL                20:54  6:44 
    3    15 Brian Brownell          44 Orlando FL              21:16  6:51 
    4    20 Thomas Johnson          42                         21:52  7:03 
    5    27 Carl Metzger            49 Ocoee FL                22:11  7:09 
    6    30 Barry Brown             45 Windermere FL           22:29  7:14 
    7    35 Thomas Esmont           47 Orlando FL              22:46  7:20 
    8    38 Rich Millar             42 Windermere FL           22:55  7:23 
    9    40 Craig Giffin            41 Windermere FL           23:03  7:25 
   10    44 Christopher O'Connor    41 Windermere FL           23:15  7:29 
   11    74 Chris Baker             47 Winter Garden FL        25:00  8:03 
   12    76 John Klimkiewicz Jr     40 Orlando FL              25:06  8:05 
   13    78 Chris Crayner           49 Windermere FL           25:09  8:06 
   14    91 Mark Sewell             44 Winter Garden FL        25:37  8:15 
   15   100 Harry Jones, Iv         49 Windermere FL           25:56  8:21 
   16   114 Jeff Schwenneker        49 Winter Garden FL        26:38  8:35 
   17   120 Shane Hill              42 Clermont FL             26:53  8:40 
   18   126 James Smith             44 Ocoee FL                27:23  8:49 
   19   128 Faron Kelley            48 Windermere FL           27:27  8:50 
   20   133 Chris Carter            44 Orlando FL              27:33  8:52 
   21   136 Jeff Agar               46 Orlando FL              27:37  8:54 
   22   138 Robert Delgado          43 Orlando FL              27:39  8:54 
   23   143 Todd Miller             43 Orlando FL              27:41  8:55 
   24   153 Eric Dickmann           47 Orlando FL              28:04  9:02 
   25   155 Grant Wenrick           43 Winter Garden FL        28:06  9:03 
   26   160 Scott Pamplin           40 Windermere FL           28:20  9:07 
   27   174 Clarence Ademujohn      45 Windermere FL           28:53  9:18 
   28   176 Joe Morgan              47 Orlando FL              28:54  9:19 
   29   205 Brian Blair             47 Windermere FL           29:50  9:37 
   30   237 Jim Ohrberg             46 Orlando FL              31:12 10:03 
   31   253 Florian Dinu            41 Orlando FL              31:48 10:14 
   32   265 Heath Nailos            44 Oakland FL              32:10 10:22 
   33   268 Timothy Frank           47 Orlando FL              32:16 10:23 
   34   273 Timothy Cross           43 Windermere FL           32:24 10:26 
   35   285 Jose Reyes              46 Winter Garden FL        32:48 10:34 
   36   292 Richard Chimka          47 Deltona FL              33:05 10:39 
   37   302 Mark Nelson             44 Windermere FL           33:13 10:42 
   38   305 Juan Allodi             41 Orlando FL              33:16 10:43 
   39   323 Tom Baugh               47 Grand Island FL         33:57 10:56 
   40   369 Greg Volan              45 Windermere FL           35:29 11:26 
   41   370 Robert Kellogg          41 Orlando FL              35:32 11:26 
   42   372 Eric Brown              49 Gilbert AZ              35:42 11:30 
   43   377 Lobo Big                44 Orlando FL              35:56 11:34 
   44   378 Bert Parnell            40 Windermere FL           36:01 11:36 
   45   380 Scott Kirby             47 Windermere FL           36:10 11:39 
   46   398 Adrian Mayer            49 Ocoee FL                36:52 11:52 
   47   401 Andre Sr. Tate          47 Winter Garden FL        37:16 12:00 
   48   421 Matthew Ganovsky        49 Windermere FL           38:35 12:25 
   49   446 Chris Wrzesien          44 Winter Garden FL        39:30 12:43 
   50   529 Mike Furey              47 Gotha FL                44:30 14:20 
   51   545 Rosario Noto            41 Windermere FL           45:40 14:42 
   52   547 Guy Demutis             43 Windermere FL           46:34 14:59 
   53   565 David Mitchell          48 Orlando FL              48:45 15:42 
   54   623 David Becker            47 Winter Garden FL        54:49 17:39 
   55   633 Joe Foss                49 Windermere FL           56:38 18:14 
   56   637 Ivan Pezzoli            47 Windermere FL           56:49 18:18 



FEMALE AGE DIVISION:  50 - 59
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    49 Char Sibiga             55 Orlando FL              23:54  7:42 
    2    80 Adriana Hurley          51 Ormond Beach FL         25:14  8:08 
    3    82 Ellen Chabot            50 Orlando FL              25:18  8:09 
    4    96 Dottie Beebe            55 Sorrento FL             25:42  8:17 
    5   102 Lenore Lund             53 Windermere FL           26:03  8:23 
    6   122 Julia Obrien            50 Orlando FL              27:00  8:42 
    7   148 Julia Kirby             51 Windermere FL           27:50  8:58 
    8   162 Karen Gable             50 Orlando FL              28:21  9:08 
    9   170 Acela Troffer           51 Windermere FL           28:47  9:16 
   10   190 Laurie Merz             52 Orlando FL              29:29  9:30 
   11   207 Karyn Lund              59 Windermere FL           29:59  9:39 
   12   228 Cathy Kyle              58 Clermont FL             30:42  9:53 
   13   242 Linda Wolfe             51 Ocoee FL                31:19 10:05 
   14   244 Fran Johnson            56 Ocoee FL                31:19 10:05 
   15   251 Carmen Dunlap           52 Apopka FL               31:43 10:13 
   16   254 Sherri Kisselback       57 St. Cloud FL            31:53 10:16 
   17   256 Sandra Jones            51 Windermere FL           31:55 10:17 
   18   264 Michele Nunnelley       50 Windermere FL           32:10 10:21 
   19   266 Lelia Higgins           54 Winter Garden FL        32:14 10:23 
   20   284 Ellen Abramson          55 West Chester PA         32:48 10:34 
   21   291 Bonnie Weber            52 Windermere FL           32:58 10:37 
   22   295 Kim Crookshanks         57 Winter Garden FL        33:07 10:40 
   23   300 Sandy Jennings          52 Windermere FL           33:09 10:40 
   24   343 Gayle Gilliam           53 Orlando FL              34:54 11:14 
   25   347 Karen Martini           57 Orlando FL              35:02 11:17 
   26   348 Sue Lawler              51 Windermere FL           35:04 11:18 
   27   385 Julie James             54 Windermere FL           36:22 11:43 
   28   386 Sharon Morgan           51 Orlando FL              36:27 11:44 
   29   387 Cynthia Kohn            51 Orlando FL              36:28 11:45 
   30   399 Gabriela Vanamburg      51 Orlando FL              36:54 11:53 
   31   400 Christine Welsh         54 Windermere FL           36:58 11:54 
   32   407 Fifi Westbrook          56 Windermere FL           37:34 12:06 
   33   408 Liberty Goetsch         57 Orlando FL              37:40 12:08 
   34   423 Cheryl Miller           55 St. Cloud FL            38:38 12:27 
   35   429 Carrie Borho            50 Orlando FL              38:49 12:30 
   36   440 Heather Barrette        52 Windermere FL           39:17 12:39 
   37   449 Mary Keller             50 Orlando FL              39:40 12:46 
   38   463 Lisa Leitl              50 Ocoee FL                40:11 12:56 
   39   480 Teresa Hanifan-Fishman  50 Orlando FL              40:53 13:10 
   40   485 Mary Maciejczyk         53 Orlando FL              41:23 13:19 
   41   487 Michele Upvall          54 Windermere FL           41:23 13:20 
   42   496 Suzanne Ficquette       57 Winter Garden FL        41:56 13:30 
   43   505 Michelle Tribble        50 Orlando FL              42:31 13:42 
   44   511 Tina Bruefach           51 Windermere FL           42:45 13:46 
   45   515 Ct Allen                55 Windermere FL           42:59 13:50 
   46   518 Karen Ganovsky          50 Windermere FL           43:08 13:53 
   47   522 Linda Williams          59 Gotha FL                43:42 14:04 
   48   532 Michele Wetmore         59 Windermere FL           44:55 14:28 
   49   536 Debra Arnold            56 Orlando FL              45:06 14:31 
   50   553 Susan Weeks             53 Orlando, FL             47:16 15:13 
   51   564 Roxanna Ritchey         56 Ocoee FL                48:38 15:39 
   52   569 Robin Burkett           58 Orlando FL              48:50 15:43 
   53   574 Jacquie Foxx            58 Windermere FL           48:55 15:45 
   54   576 Jodi Smith              51 Ocoee FL                49:26 15:55 
   55   578 Polly Rorbeck           52 Ocoee FL                49:33 15:57 
   56   579 Gina Draper             50 Orlando FL              49:33 15:57 
   57   584 Nanette Justo           56 Windermere FL           49:49 16:02 
   58   589 Caron Majors            53 Apopka FL               50:02 16:07 
   59   590 Kim Hofmann             56 Gotha FL                50:03 16:07 
   60   611 Suzanne Lothrop         53 St. Cloud FL            52:59 17:04 
   61   625 Susan Ott               55 Windermere FL           55:04 17:44 
   62   627 Kimberly Barcus         58 Orlando FL              55:11 17:46 
   63   628 Judy Foshee             52 Orlando FL              55:11 17:46 



MALE AGE DIVISION:  50 - 59
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1     6 Chris Daniels           51 Orlando FL              19:45  6:22 
    2     9 Mark Cross              55 Bexley                  20:23  6:34 
    3    13 Jeff Boley              52 Winter Garden FL        21:01  6:46 
    4    22 Allan Dalton            55 Deltona FL              22:03  7:06 
    5    24 Jeff Noel               54 Orlando FL              22:06  7:07 
    6    25 Gary Maharaj            51 Casselberry FL          22:07  7:07 
    7    34 Eric Lund               53 Windermere FL           22:43  7:19 
    8    45 Joe Van Dam             51 Winter Garden FL        23:37  7:36 
    9    48 Brian Koopmans          57 Sorrento FL             23:53  7:42 
   10    52 Don Wilson              59 Clermont FL             24:16  7:49 
   11    54 Peter Fleck             50 Windermere FL           24:23  7:51 
   12    55 Carlos Lozano           50 Windermere FL           24:29  7:53 
   13    58 Mike Macina             52 Orlando FL              24:37  7:56 
   14    64 Brett Saunders          52 Winter Garden FL        24:49  8:00 
   15    69 Richard Gourash         51 Orlando FL              24:55  8:02 
   16    79 Carlos Ramos            50 Orlando FL              25:13  8:07 
   17    81 Patrick Lien            54 Orlando FL              25:14  8:08 
   18    85 Dave Chabot             51 Orlando FL              25:21  8:10 
   19   108 Rick Bohner             53 Winter Garden FL        26:23  8:30 
   20   109 Michael Bersell         56 Windermere FL           26:24  8:30 
   21   111 Tim Gartin              51 Windermere FL           26:30  8:32 
   22   118 Richard Schon           51 Orlando FL              26:50  8:38 
   23   139 Ed Sabis                57 Orlando FL              27:40  8:55 
   24   151 Jeff Craigmile          55 Windermere FL           27:57  9:00 
   25   158 Diedrich Wolff          57 Winter Garden FL        28:13  9:05 
   26   166 Steve Kelly             55 Cocoa FL                28:37  9:13 
   27   169 Bobby Kisselback        57 St. Cloud FL            28:40  9:14 
   28   171 Tom Troffer             56 Windermere FL           28:47  9:16 
   29   193 Duane Weber             50 Windermere FL           29:30  9:30 
   30   203 Alex Del Castillo       50 Windermere FL           29:46  9:35 
   31   217 Steve Miller            54 St. Cloud FL            30:17  9:45 
   32   223 Dan Seawright           51 Cocoa FL                30:31  9:50 
   33   252 Gary Farcus             52 Ocoee FL                31:45 10:14 
   34   276 Paul Ford               51 Windermere FL           32:29 10:28 
   35   278 Ray Dorman              59 Orlando FL              32:29 10:28 
   36   281 Ricardo Cumberbatch     52 Windermere FL           32:38 10:31 
   37   288 Will Hilgenfeldt        50 Windermere FL           32:49 10:34 
   38   316 Todd Haas               51 Orlando FL              33:44 10:52 
   39   317 Mark Mayberry           55 Windermere FL           33:46 10:53 
   40   320 Chuck Carter            54 Ocoee FL                33:54 10:55 
   41   349 Tom Lawler              56 Windermere FL           35:04 11:18 
   42   366 Erik Keller             50 Orlando FL              35:27 11:25 
   43   374 Robert De Varona        50 Windermere FL           35:48 11:32 
   44   392 Mark Mealey             53 Windermere FL           36:38 11:48 
   45   397 Cyprian Higgins         54 Winter Garden FL        36:47 11:51 
   46   412 Jorge Fernandez         54 Orlando FL              38:00 12:14 
   47   418 Rick Anderson           50 Deltona FL              38:23 12:21 
   48   426 Greg Ohe                54 Ocoee FL                38:46 12:29 
   49   470 Ed Kryzak               59 Windermere FL           40:29 13:02 
   50   486 Richard Ptachcinski     56 Windermere FL           41:23 13:20 
   51   535 Roger Arnold            57 Orlando FL              45:06 14:31 
   52   541 Gregory Hardy           52 Clermont FL             45:27 14:38 
   53   567 David Etter             51 Windermere FL           48:49 15:43 
   54   575 Brian Dreibelbis        51 Maple Grove MN          49:07 15:49 
   55   609 John Armstrong          55 Windermere FL           52:35 16:56 
   56   640 Tim German              59 Sanford FL              57:39 18:34 
   57   644 Ray Swatkowski          55 Windermere FL           58:54 18:58 



FEMALE AGE DIVISION:  60 - 69
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1   173 Marjorie Oliver         64 Paget                   28:49  9:17 
    2   220 Judy Callan             64 Orlando FL              30:26  9:48 
    3   326 Carla Bitterling        67 Orlando FL              34:02 10:58 
    4   350 Lisa Thorell            61 Windermere FL           35:05 11:18 
    5   371 Rhoda Petty             63 Gotha FL                35:38 11:28 
    6   415 Jody Mahonik            66 Orlando FL              38:04 12:15 
    7   448 Cindy Noble             66 Orlando FL              39:35 12:45 
    8   465 Judy Stone              61 Clermont FL             40:19 12:59 
    9   471 Cele Salzenstein        64 Orlando FL              40:30 13:03 
   10   497 Debbie O'Grattan        63 Windermere FL           41:58 13:31 
   11   517 Pamela Betz             68 Windermere FL           43:06 13:53 
   12   524 Joanne Whittaker        62 Windermere FL           44:06 14:12 
   13   526 Susan Roberts           63 Ocoee FL                44:24 14:18 
   14   527 Cheryl Helfer           62 Ocoee FL                44:25 14:18 
   15   546 Patricia Kindl          60 Windermere FL           46:26 14:57 
   16   548 Rachel Webb             63 Orlando FL              46:46 15:03 
   17   550 Mary Furbee             63 Naples FL               46:58 15:07 
   18   551 Deborah Andwood         62 Quincy MA               47:02 15:08 
   19   557 Fran Helsel             68 Windermere FL           47:44 15:22 
   20   561 Judy Fennessy           64 Orlando FL              48:20 15:34 
   21   570 Elizabeth Kalapp        60 Windermere FL           48:50 15:43 
   22   572 Ardrienne Jones         60 Winter Garden FL        48:50 15:44 
   23   585 Linda Ziglar            61 Windermere FL           50:01 16:06 
   24   605 Patricia Sheahan        61 Clermont FL             51:51 16:42 
   25   616 Kathleem McCorvie       62 Winter Garden FL        53:28 17:13 
   26   622 Marie Helen Ledbetter   64 Orlando FL              54:21 17:30 
   27   630 Emily Gay               60 Orlando FL              55:42 17:56 
   28   645 Debra Bruce             61 Windermere FL           59:50 19:16 



MALE AGE DIVISION:  60 - 69
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    61 Richard Sparer          60 Casselberry FL          24:42  7:57 
    2    66 Robert Merrill          60 Oakton VA               24:53  8:01 
    3   159 Marcus Medal            64 Ocoee FL                28:17  9:07 
    4   184 Nicholas Pisculli       67 Clermont FL             29:16  9:25 
    5   206 Peter Gottfried         60 Winter Park FL          29:52  9:37 
    6   210 John Keefe              67 Orlando FL              30:05  9:41 
    7   227 David Stephens          63 Orlando FL              30:40  9:53 
    8   238 Mark Boxman             63 Windermere FL           31:12 10:03 
    9   239 Steve Sibiga            65 Orlando FL              31:18 10:05 
   10   289 Thomas Schaadt          60 Westerville OH          32:50 10:34 
   11   313 Rusty Hazelrigg         60 Windermere FL           33:32 10:48 
   12   354 Greig Lund              64 Windermere FL           35:14 11:21 
   13   402 Rick Martini            63 Orlando FL              37:20 12:01 
   14   483 Mike Smith              63 Windermere FL           41:04 13:14 
   15   491 David Helfer            63 Ocoee FL                41:46 13:27 
   16   498 Gordon Geisler          66 Orlando FL              42:06 13:33 
   17   520 George Larsen           62 Windermere FL           43:18 13:57 
   18   521 Blaine Barnhill         61 Winter Garden FL        43:37 14:03 
   19   552 Jerry Fay               65 Winderemere FL          47:07 15:10 
   20   581 James Rhodes            65 Windermere FL           49:36 15:58 
   21   601 Chris Crotty            63 Orlando FL              51:37 16:37 
   22   602 Bruce Arthur            62 Windermere FL           51:38 16:37 
   23   615 Terry McCorvie          62 Winter Garden FL        53:28 17:13 
   24   629 James Ledbetter         65 Orlando FL              55:16 17:48 


FEMALE AGE DIVISION:  70 - 79
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1   507 Sandra Thompson         72 Casselberry FL          42:35 13:43 
    2   596 Marguerite Bergmann     77 Orlando FL              51:12 16:29 


MALE AGE DIVISION:  70 - 79
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1   179 Robert Oliver           73 Paget                   29:12  9:24 
    2   267 Charles Veurink         72 Winter Park FL          32:15 10:23 
    3   573 Patsy Dizney            71 Orlando FL              48:51 15:44 
    4   580 Dan Steele              77 Windermere FL           49:36 15:58 


FEMALE AGE DIVISION:  80 - 89
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 



MALE AGE DIVISION:  80 - 89
----------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 


UNKNOWN RUNNERS - SEE RACE TIMERS IF YOUR TIME IS MISSING
----------------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1   445 Patrick Silfrain        99 Winter Garden FL        39:26 12:42 
    2   512 Juliana Wilson          99 Windermere FL           42:49 13:47 
    3     0