Page 1
             Pig on the Pond Rib Run for Education 5K Run/Walk
              March 8, 2014 - Waterfront Park - Clermont, FL
               Chip Timing by SOMMER SPORTS - CHIPTIMES.COM
 
   


                               MALE OVERALL
                          ----------------------

Place Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1 DAN HILBERS             17 PORT ELGIN ON           16:46  5:24 

                              FEMALE OVERALL
                          ----------------------

Place Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1 JESSICA MARTIN          16 PORT ELGIN ON           20:03  6:28 


                         MALE AGE DIVISION:  5 - 8
                  --------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1   152 NICHOLAS HOPKINS         5 CLERMONT FL             38:14 12:19 
    2   217 JAYDEN BENNETT           6 CLERMONT FL             44:49 14:26 


                        FEMALE AGE DIVISION:  5 - 8
                  --------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    57 AVA PIKE                 8 CLERMONT FL             28:43  9:15 
    2   186 AVERY BANGSUND           7 CLERMONT FL             41:49 13:28 
    3   196 CAYLEE ROUNTREE          8 CLERMONT FL             42:16 13:37 
    4   200 LILLIAN CONRAN           8 LAKELAND FL             42:37 13:43 
    5   254 MAIA SANDERLIN           6 CLERMONT FL             51:10 16:28 
    6   263 ABIGALE BARWIG           7 LAKELAND FL             52:27 16:53 
    7   266 MADISON DONNELLY         7 LAKELAND FL             53:03 17:05 
    8   277 ABIGAIL SHIRER           8 CLERMONT FL             55:19 17:48 



                        MALE AGE DIVISION:  9 - 11
                  --------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    30 CONNOR KILBURY          11 CLERMONT FL             24:33  7:54 
    2    32 JOE SAGARA              11 ORLANDO FL              24:41  7:57 
    3    33 GEOFFREY MILLER         11 ORLANDO FL              24:57  8:02 
    4    35 COLE ROUNTREE            9 CLERMONT FL             25:12  8:07 
    5    47 DOMINIC BASTIAN         11 CLERMONT FL             27:37  8:54 
    6    54 BRANDON BUTLER           9 WINER GARDEN FL         28:21  9:08 
    7    75 NATHAN FLICK            10 CLERMONT FL             30:27  9:48 
    8    76 CAULIN WOOD             11 MACOTTE FL              30:27  9:48 
    9    85 AIDAN GERRITY           10 ORLANDO FL              31:04 10:00 
   10   108 BENJAMIN GUNASEKERA     10 CLERMONT FL             32:44 10:33 
   11   133 KENNETH REIS-ELBARA      9 CLERMONT FL             35:24 11:24 
   12   145 TAVINA SORVAL           10 MINNEOLA FL             37:07 11:57 
   13   161 CEDRIC JOHNSON JR        9 CLERMONT FL             38:53 12:31 
   14   180 TOMMY SHIRER            10 CLERMONT FL             40:27 13:02 
   15   209 R.J. HULLEY              9 CLERMONT FL             43:29 14:00 
   16   243 JACKSON KLEINSCHMIDT     9 CLERMONT FL             50:00 16:06 


                       FEMALE AGE DIVISION:  9 - 11
                  --------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    13 CHERISE CARDWELL        11 MINNEOLA FL             22:19  7:11 
    2    38 MIA CARLSON             10 ORLANDO FL              26:26  8:31 
    3   150 LANI MACKAY             10 ORLANDO FL              37:59 12:14 
    4   201 ASHLYN HUTCHINSON       10 CLERMONT FL             42:42 13:45 
    5   224 ALEXIS CRASS             9 CLERMONT FL             47:18 15:14 
    6   225 LACEY HENSCHEL           9 WINTER GARDEN FL        47:19 15:14 
    7   227 MORGAN WHITFIELD        11 DAVENPORT FL            47:32 15:18 
    8   228 JAYDEN WHITFIELD         9 DAVENPORT FL            47:33 15:19 
    9   261 RUTHIE MCNEIL           10 WINTER GARDEN FL        51:57 16:43 
   10   269 TAYLOR JAMES            10 WINTER GARDEN FL        53:25 17:12 


                        MALE AGE DIVISION:  12 - 14
                  --------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1     9 JOHN TURNER             13 CLERMONT FL             21:17  6:51 
    2    18 JUSTUS EVANS            12 MINNEOLA FL             22:33  7:16 
    3    41 ALEXANDER BROWN         14 TAVARES FL              26:49  8:38 
    4    53 CONNOR HILTON           12 CLERMONT FL             28:16  9:06 
    5   120 SKY READ                13 BELLE ISLE FL           33:44 10:52 
    6   159 JACOB SCATES            13 CLERMONT FL             38:44 12:28 
    7   163 CARTER LOPES            12 CLERMONT FL             38:55 12:32 



                       FEMALE AGE DIVISION:  12 - 14
                  --------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    63 CANA GOLDEN             14 GROVELAND FL            28:55  9:19 
    2    82 KIRA HAAS               13 CELEBRATION FL          30:49  9:55 
    3   100 KYLA WOIKE              14 UMATILLA FL             32:02 10:19 
    4   101 CHLOE DIDONATO          14 UMATILLA FL             32:03 10:19 
    5   111 JORDAN KLEINSCHMIDT     13 CLERMONT FL             32:53 10:35 
    6   137 CAITLYN-ROSE EMERY      14 GROVELAND FL            35:56 11:34 
    7   141 AMBER LINDNER           12 CLERMONT FL             36:38 11:48 
    8   189 COURTNEY SCOTT          12 GROVELAND FL            41:55 13:30 
    9   208 JOSEY ROONEY            12 ARTHUR ON               43:28 14:00 
   10   223 LAURA CHIPI             13 CLERMONT FL             47:09 15:11 
   11   232 CLRINA VITALE           13 CLERMONT FL             48:01 15:28 
   12   238 SYDNEY CORNWALL         12 CLERMONT FL             49:08 15:49 
   13   264 SOPHIA FLEMING          12 CLERMONT FL             52:38 16:57 
   14   278 SYDNEY WILES            12 CLERMONT FL             56:48 18:17 


                       FEMALE AGE DIVISION:  15 - 19
                  --------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    20 KATHERING WHIFFEN       15 CLERMONT FL             22:55  7:23 
    2    29 JESSICA LYKINS          15 CLERMONT FL             24:24  7:52 
    3   169 CALLIE KLEMASH          18 MINNEOLA FL             39:21 12:40 
    4   211 HALEY ROONEY            15 ARTHUR ON               43:31 14:01 
    5   230 KAYLYN COMPTON          17 OCKLAWAHA FL            47:39 15:21 
    6   237 SAMANTHA CORNWALL       18 CLERMONT FL             49:08 15:49 
    7   242 MEGHAN HARDEE           19 CLERMONT FL             49:56 16:05 
    8   247 ALICIA RAMBARRAN        19 CLERMONT FL             50:05 16:07 


                        MALE AGE DIVISION:  15 - 19
                  --------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1     3 TANNER SMITH            16 CLERMONT FL             18:25  5:56 
    2     7 THOMAS ROBERTS          15 MONTVERDE FL            20:28  6:36 
    3    31 TAYLOR HILTON           17 CLERMONT FL             24:34  7:55 
    4    55 SIRJESIM BOMM           15 CLERMONT FL             28:23  9:09 


                       FEMALE AGE DIVISION:  20 - 24
                  --------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    89 ANNA CHIPI              23 CLERMONT FL             31:35 10:10 
    2   106 REBECCA SIMMS           24 LEESBURG FL             32:37 10:30 
    3   122 LAUREN CIPRIANO         23 DAVENPORT FL            33:59 10:57 
    4   192 RACHEL VESSELS          23 TAMPA FL                42:03 13:32 
    5   259 NATALIE GOODMAN         23 OCALA FL                51:26 16:34 



                        MALE AGE DIVISION:  20 - 24
                  --------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    28 ANDREW PEREZ            22 CLERMONT FL             24:22  7:51 
    2    56 ADE NELSON              23                         28:41  9:14 
    3    65 CHRIS HARDEE            24 CLERMONT FL             29:09  9:23 
    4    95 GUILLERMO PRICHARD      20 LAKELAND FL             31:43 10:13 
    5     0 THADDEUS ABRAMS         22                                     


                       FEMALE AGE DIVISION:  25 - 29
                  --------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    22 ASHLEY RICHARDS         26 CELEBRATION FL          22:59  7:24 
    2    67 PATTIE KELLER           29 CLERMONT FL             29:10  9:24 
    3    79 AMY BAUSCHLICHER        27 CLERMONT FL             30:36  9:51 
    4    84 AMBER MITCHELL          29 CLERMONT FL             31:00  9:59 
    5    91 KATIE TESKEY            27 PAISLEY FL              31:40 10:12 
    6   110 JEANNE HACKLER          26 MOUNT DORA FL           32:53 10:35 
    7   113 ALYSSA LITTLE           28 HAGERSTOWN MD           33:05 10:39 
    8   153 JULIE VAUGHN            29 ORLANDO FP              38:17 12:20 
    9   156 MUSIC BRUNETTO          26 CLERMONT FL             38:38 12:27 
   10   165 KELI DAVIDSON           27 CLERMONT FL             39:07 12:36 
   11   166 DORIS RAMIREZ           28 ORLANDO FL              39:08 12:36 
   12   193 ASHLEY MITCHELL         28 FRUITLAND PARK FL       42:03 13:33 
   13   214 BLAIR PENSALA           28 APOPKA FL               43:58 14:09 
   14   234 EILEEN WALKER           27 ORLANDO FL              48:26 15:36 
   15   258 BRITTANY BUELL          25 TAVARES FL              51:25 16:33 


                        MALE AGE DIVISION:  25 - 29
                  --------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    74 PAUL O'LEARY            27 ORLANDO FL              30:22  9:47 
    2    93 CHARLIE TESKEY          29 PAISLEY FL              31:40 10:12 
    3   121 MICHAEL SITEMORE        26 ORLANDO FL              33:58 10:56 
    4   257 BRANDON BUELL           28 TAVARES FL              51:25 16:33 



                       FEMALE AGE DIVISION:  30 - 34
                  --------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    25 ANGELA HARMAN           34 GROVELAND FL            24:06  7:46 
    2    26 NIKKI MEYERS            32 CLERMONT FL             24:15  7:49 
    3    42 SARAH SMITH             33 MINNEOLA FL             27:11  8:45 
    4    52 KELLY MORRIS            30 DAVENPORT FL            28:13  9:05 
    5    59 ANGEL BUTLER            34 WINER GARDEN FL         28:45  9:16 
    6    70 TATIANA BORI            34 CLERMONT FL             30:01  9:40 
    7    78 ERICA ROBERTSON         31 TAVARES FL              30:31  9:50 
    8    96 AMY KURECZKA            31 CLERMONT FL             31:48 10:14 
    9   107 JULIE BAXTER            34 CLERMONT FL             32:44 10:32 
   10   116 EVELYN BRANNAN          34 OCOEE FL                33:23 10:45 
   11   131 APRIL AHLSTROM          30 CLERMONT FL             35:16 11:22 
   12   136 REBECCA SANDERLIN       33 CLERMONT FL             35:52 11:33 
   13   140 LISBETH JANKUHN SISSON  32 GROVELAND FL            36:11 11:39 
   14   143 AMANDA NETHERO          30 CLERMONT FL             36:48 11:51 
   15   154 RACHEL VAUGHN           32 CLERMONT FL             38:19 12:20 
   16   179 JENNIFER BASTA          32 CLERMONT FL             40:09 12:56 
   17   188 ASHLEY BETEMIT          30 ORLANDO FL              41:54 13:30 
   18   207 RACHEL MCCONKEY         30 CLERMONT FL             43:09 13:54 
   19   252 ANGELA DETTORE          30 CLERMONT FL             50:51 16:22 
   20   260 EMILY DAVIDSON          30 CLERMONT FL             51:26 16:34 
   21   268 OLIVIA JAMES            33 WINTER GARDEN FL        53:22 17:11 
   22   284 CHRISTINA BURKE         32 MINNEOLA FL             59:48 19:15 


                        MALE AGE DIVISION:  30 - 34
                  --------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1     4 CHARLES JASPERSON       30 APOPKA FL               19:39  6:20 
    2    34 GRANT MOLLETT           34 GROVELAND FL            25:00  8:03 
    3    72 SCOTT FAIS              34 ORLANDO FL              30:14  9:44 
    4   125 TYRELL RACHEL           31 FRUITLAND PARK FL       34:26 11:05 
    5   219 MICHAEL KEARNS          33 CLERMONT FL             45:49 14:45 



                       FEMALE AGE DIVISION:  35 - 39
                  --------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    49 MANDY THOBURN           37 ROCKY RIVER OH          28:00  9:01 
    2    68 TONYA ROUNTREE          39 CLERMONT FL             29:47  9:35 
    3    87 GINA MCNEIL             39 WINTER GARDEN FL        31:15 10:04 
    4    90 LISBETH PHILLIPS        36 MINNEOLA FL             31:35 10:10 
    5    97 MELISSA KUHN            35 CLERMONT FL             31:50 10:15 
    6   114 PRAXIDES CHEN           37 LADY LAKE FL            33:10 10:41 
    7   123 DAWN FRYMAN             39 CLERMONT FL             34:12 11:01 
    8   132 NICOLE LANDAKER         35 CLERMONT FL             35:20 11:23 
    9   142 TONYA BOYD              39 GROVELAND FL            36:47 11:51 
   10   144 KEISHA COOPER           35 CLERMONT FL             37:00 11:55 
   11   147 JESSICA SCHMITT         35 CLERMONT FL             37:30 12:05 
   12   149 SHELLEY WEST            38 GROVELAND FL            37:47 12:10 
   13   158 MISTY HINSON            38 MINNEOLA FL             38:42 12:28 
   14   194 MELANIE BOWERS          36 CLERMONT FL             42:04 13:33 
   15   216 KIM BENNETT             39 CLERMONT FL             44:48 14:26 
   16   250 HEATHER SHAW            36 GROVELAND FL            50:50 16:22 
   17   253 DEBORAH SLEETH          39 CLERMONT FL             50:56 16:24 
   18   255 CARA SANDERLIN          36 CLERMONT FL             51:11 16:29 
   19   265 JESSICA FLEMING         37 CLERMONT FL             52:41 16:58 
   20   267 TRISHA SORVAL           35 MINNEOLA FL             53:09 17:07 
   21   270 STEPHANIE CRASS         37 CLERMONT FL             53:55 17:22 
   22   276 SUSAN SHIRER            39 HASLET TX               55:18 17:48 
   23   280 HEATHER BAILEY          35 ST. AUGUSTINE FL        58:00 18:40 


                        MALE AGE DIVISION:  35 - 39
                  --------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1     8 JEREME HALL             38 GROVELAND FL            20:39  6:39 
    2    12 EDDIE DELGADO           35 CLERMONT FL             22:08  7:08 
    3    16 ROSS BEATTIE            37 DECATUR GA              22:29  7:15 
    4    71 LARRY VAUGHN            35 CLERMONT FL             30:13  9:44 
    5    77 CHRIS ROBERTSON         36 TAVARES FL              30:31  9:50 
    6    99 MICHAEL HUNT            35 CLERMONT FL             31:52 10:16 
    7   117 JEREMI RUDOLPH          38 GROVELAND FL            33:23 10:45 
    8   124 TOBY BAILAR             38 DAVENPORT FL            34:17 11:02 
    9   151 DAVID HOPKINS           38 CLERMONT FL             38:14 12:19 
   10   221 SAM LITTLE              38 HAGERSTOWN MD           46:01 14:49 
   11   226 RYAN CRASS              37 CLERMONT FL             47:19 15:14 
   12   274 JEREMY ROBERTS          39 CLERMONT FL             54:18 17:29 



                       FEMALE AGE DIVISION:  40 - 44
                  --------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    15 KRISTIN NAILOS          44 CLERMONT FL             22:23  7:13 
    2    46 KIMBERLY SARNOWSKI      42 TRAFFORD PA             27:35  8:53 
    3    66 BRIDGET KLEINSCHMIDT    43 CLERMONT FL             29:09  9:23 
    4    69 TRACY TURNER            43 CLERMONT FL             29:52  9:37 
    5    73 SHELLY LINDER           41 CLERMONT FL             30:18  9:45 
    6   105 HOLLY TAGGART           43 CLERMONT FL             32:32 10:29 
    7   112 MICHELE BETZ            41 GOTHA FL                32:53 10:35 
    8   119 MICHELE CURRERI         44 EUSTIS FL               33:28 10:47 
    9   126 TANYA WEST              40 GROVELAND FL            34:39 11:09 
   10   138 CHRISTINE PIKE          40 CLERMONT FL             35:59 11:35 
   11   139 ANGELA HANSEN           43 CHARLES TOWN WV         36:03 11:37 
   12   148 KELLIE MONTELEONE       42 MONTVERDE FL            37:34 12:06 
   13   160 EILEEN SCATES           41 CLERMONT FL             38:45 12:29 
   14   164 APRIL LOPES             42 CLERMONT FL             38:56 12:32 
   15   168 LESLIE JACKSON          43 ORLANDO FL              39:19 12:40 
   16   171 CAREY BAGLEY            40 CLERMONT FL             39:32 12:44 
   17   172 SUZANNE SKINNER         44 CLERMONT FL             39:35 12:45 
   18   178 RACHELLE NEWCOMB        40 ORLANDO FL              40:06 12:55 
   19   183 LAWANDA COLEMAN         42 GRAND ISLAND FL         41:13 13:16 
   20   184 TONYA NETTLES           43 LEESBURG FL             41:33 13:23 
   21   202 TAMI KLINGENBERG        43 MINNEOLA FL             42:43 13:45 
   22   204 APRIL RAGER             40 CLERMONT FL             42:52 13:48 
   23   213 CENSERON THOMAS         43 WINTER GARDEN FL        43:53 14:08 
   24   220 TONI HEMINGER           43 CLERMONT FL             45:55 14:47 
   25   231 JANICE THOMSON          41 CLERMONT FL             47:41 15:21 
   26   233 JULEE BURCHETT          43 GROVELAND FL            48:06 15:29 
   27   245 KIMMIE WALTER           43 CLERMONT FL             50:02 16:07 
   28   246 MARLA SINGH             43 CLERMONT FL             50:02 16:07 
   29   248 SHANNON SAWYER          42 LEESBURG FL             50:26 16:14 
   30   249 JENNIFER COMPTON        40 OCKLAWAHA FL            50:33 16:16 
   31   251 VERONICA CONCEPCION     41 OAKLAND FL              50:51 16:22 
   32   271 LARA HENSCHEL           42 WINTER GARDEN FL        53:56 17:22 
   33   273 LORRI MOYER             44 KISSIMMEE FL            54:17 17:29 
   34   282 BARBARA RAINEY          44 ORLANDO FL              58:56 18:58 
   35   283 TAMARA BUDD             43 WINTER GARDEN FL        58:57 18:59 
   36   286 TARHONDA WILLIAMS       44 LEESBURG FL           1:18:42 25:20 
   37     0 TAMI BRIGHT             41 ORLANDO FL                          



                        MALE AGE DIVISION:  40 - 44
                  --------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    11 LUSHANTHA GUNASEKERA    40 CLERMONT FL             22:04  7:07 
    2    23 DENNIS WOODWARD         43 CLERMONT FL             23:14  7:29 
    3    27 JULIO TARDAGUILA        43 CLERMONT FL             24:19  7:50 
    4    36 RODNEY GOLDEN           42 GROVELAND FL            26:17  8:28 
    5    37 JERRY LYKINS            43 GROVELAND FL            26:26  8:31 
    6    39 MATT BLAKE              40 CLERMONT FL             26:27  8:31 
    7    43 JOHN ROONEY             44 ARTHUR ON               27:12  8:46 
    8    45 RYAN KITTA              41 CLERMONT FL             27:30  8:51 
    9    60 JOE KUBISCH             44 CLERMONT FL             28:45  9:16 
   10    61 HEATH NAILOS            44 CLERMONT FL             28:50  9:17 
   11   134 JOHN HUTCHINSON         43 CLERMONT FL             35:38 11:28 
   12   173 WARREN EMERY            42 GROVELAND FL            39:42 12:47 
   13   195 PAUL ROUNTREE           40 CLERMONT FL             42:16 13:37 
   14   241 ROBERT DORR             44 CLERMONT FL             49:45 16:01 
   15   244 RICK KLEINSCHMIDT       44 CLERMONT FL             50:00 16:06 
   16     0 MATT PARENT             41 OCKLAWAHA FL                        


                       FEMALE AGE DIVISION:  45 - 49
                  --------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    24 BONNIE YOUNG            49 CHARDON OH              23:17  7:30 
    2    48 DIANNE GERRITY          45 ORLANDO FL              27:50  8:58 
    3    51 TINA BROCKIE            47 CLERMONT FL             28:06  9:03 
    4    92 NANCY ROONEY            46 ARTHUR ON               31:40 10:12 
    5    98 KENLY BOYETT            49 CLERMONT FL             31:52 10:16 
    6   127 GLORIA CORNWALL         47 CLERMONT FL             34:46 11:12 
    7   128 LINDA REINEKE           49 CLERMONT FL             34:47 11:12 
    8   130 MICHELE BODZIOCH        45 CLERMONT FL             35:11 11:20 
    9   157 DIANA DOUGLAS           49 CLERMONT FL             38:40 12:27 
   10   162 YOLANDA MURPHY-JOHNSON  46 CLERMONT FL             38:54 12:32 
   11   185 LIZZ SMITH              47 ALTAMONTE SP FL         41:46 13:27 
   12   198 CAROL CARROLL           47 CLERMONT FL             42:25 13:39 
   13   205 HOLLYANNE PECK          45 CLERMONT FL             42:54 13:49 
   14   212 CINDY DEJESUS           48 CLERMONT FL             43:41 14:04 
   15   229 CINDY DEHATE            47 CLERMONT FL             47:39 15:21 
   16   262 LAURA SMITH             47 LAKELAND FL             52:26 16:53 
   17   279 ALOHA WILES             48 CLERMONT FL             56:52 18:18 



                        MALE AGE DIVISION:  45 - 49
                  --------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1     2 MARCOS CALOLERENO       45 RIO DE JANEIRO RJ       18:18  5:54 
    2     6 BRIAN HILBERS           46 PORT ELGIN ON           20:05  6:28 
    3    14 LESTER GABLE            48 LEEDS AL                22:19  7:11 
    4    40 DAVID KILBURY           49 CLERMONT FL             26:34  8:33 
    5    44 MICHAEL FRACEK          48 CLERMONT FL             27:15  8:47 
    6    58 STEVE ZISSOU            46 WINTER GARDEN FL        28:45  9:15 
    7    62 STEVEN BODZIOCH         49 CLERMONT FL             28:52  9:18 
    8    81 BOB HAAS                47 CELEBRATION FL          30:48  9:55 
    9   103 NICK PISCULLI           47 CLERMONT FL             32:29 10:28 
   10   118 THOMAS BAUGH            47 GRAND ISLAND FL         33:28 10:47 
   11   155 JOHN WOTTON             49 ORLANDO FL              38:20 12:21 
   12   167 STEVEN SMITH            47 LAKELAND FL             39:11 12:37 
   13   175 ANDY NIEDERDORFER       48 CLERMONT FL             39:45 12:48 
   14   199 MATT SKINNER            45 CLERMONT FL             42:27 13:40 
   15   239 RAFAEL LOPES            45 CLERMONT FL             49:22 15:54 
   16   272 JAMES WHITFIELD         45 DAVENPORT FL            54:17 17:28 


                       FEMALE AGE DIVISION:  50 - 59
                  --------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    64 SARA HESSBURG           54 CLERMONGT FL            29:08  9:23 
    2    86 DENISE CROY             50 MOUNT DORA FL           31:07 10:01 
    3    94 ALIEIG BELLIDO          53 LAKELAND FL             31:42 10:13 
    4   102 CATHY KYLE              58 CLERMONT FL             32:24 10:26 
    5   146 PEGGY KNOWLES           59 CLERMONT FL             37:17 12:00 
    6   174 PAULA OWENS             57 CLERMONT FL             39:45 12:48 
    7   191 GOLDIE PATIN            59 CLERMONT FL             42:02 13:32 
    8   210 GIGI KLEMOSH            55 MINNEOLA FL             43:29 14:00 
    9   218 MICHELLE WOOTEN         59 MOUNT DORA FL           45:47 14:45 
   10   222 MAUREEN BROWN           56 CLERMONT FL             46:18 14:55 
   11   235 GLYNDA SHANKEY          54 CLERMONT FL             48:45 15:42 
   12   236 NOEMI NESBITT           52 GROVELAND FL            48:55 15:45 
   13   285 SHIRLEY CRAPPER         54 CLERMONT FL           1:14:34 24:00 


                        MALE AGE DIVISION:  50 - 59
                  --------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    10 STEVE YOUNG             51 CHARDON OH              21:43  7:00 
    2    17 TOM DUBIN               51 WILMETTE IL             22:33  7:16 
    3    19 MATT BYRNES             51 TWINSBURG OH            22:44  7:19 
    4   104 TERRY CHESEBOROUGH      59 APOPKA FL               32:30 10:28 
    5   115 STEVE READ              51 BELLE ISLE FL           33:21 10:44 
    6   129 ERNESTO CHIPI           54 CLERMONT FL             34:53 11:14 
    7   187 TIM SMITH               55 ALTAMONTE SP FL         41:50 13:28 
    8   197 DAVID CARROLL           50 CLERMONT FL             42:24 13:39 
    9   215 ROBERT HULLEY           51 CLERMONT FL             44:03 14:11 
   10   240 ED RIZZO                56 FRUITLAND PARK FL       49:36 15:58 



                       FEMALE AGE DIVISION:  60 - 69
                  --------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    50 LINDA BRIODY            62 CLERMONT FL             28:03  9:02 
    2   109 CAROLYN HARMON          61 CLERMONT FL             32:52 10:35 
    3   135 JOSEPHINE BROOKS        61 NORTH TONAWANDA NY      35:43 11:30 
    4   170 JOHNNA LANGWELL         60 CLERMONT FL             39:27 12:42 
    5   176 MARCIA COCKRELL         64 CLERMONT FL             39:52 12:50 
    6   177 CYNTHIA SUCHARSKI       63 CLERMONT FL             39:52 12:50 
    7   182 STEPHANIE DICKSTEIN     60 CLERMONT FL             40:57 13:11 
    8   206 JUDY SMITH              68 CLERMONT FL             43:02 13:51 
    9   256 CRYSTAL RIZZO           60 FRUITLAND PARK FL       51:21 16:32 
   10   281 JILL ADDERLY            62 CLERMONT FL             58:35 18:52 


                        MALE AGE DIVISION:  60 - 69
                  --------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1    21 NELSON QUILES           60 DEVENPORT FL            22:58  7:24 
    2    83 TIM BOWLER              65 CLERMONT FL             30:53  9:57 
    3    88 FRANK ZITO              63 WESTERVILLE OH          31:15 10:04 
    4   181 BOB STOUT               69 CLERMONT FL             40:40 13:06 


                       FEMALE AGE DIVISION:  70 - 89
                  --------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1   275 ROXANN STEINKE          73 CLERMONT FL             55:08 17:45 


                        MALE AGE DIVISION:  70 - 89
                  --------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1   203 TED SMITH               70 CLERMONT FL             42:49 13:47 


                  NO AGE - FEMALE AGE DIVISION:  99 - 99
                  --------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= ===== 
    1   190 NICOLA SCOTT            99 CLERMONT FL             42:01 13:32 


                   NO AGE - MALE AGE DIVISION:  99 - 99
                  --------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Time    Pace     
===== ===== ======================= == ===================== ======= =====