THE ORANGE BLOSSOM HALF MARATHON - 13.1 MILES
                     March 2, 2014 - Tavares, Florida
           *** Produced by Sommer Sports - SommerSports.com ***
 

       RACE RESULTS - HALF MARATHON
-------------------------------------------------------

---------------------------------------
          MEN OVERALL
---------------------------------------

Place Fname      Lname        Ag City               St Half       
===== ======================= == ===================== ======= 
    1 Austin Hardy            35 Sorrento FL           1:23:02 
    2 Franklin Grinstead      35 Orlando FL            1:25:42 
    3 Mark Tulowiecki         41 Lakeland FL           1:26:22 

---------------------------------------
          WOMEN OVERALL
---------------------------------------

Place Fname      Lname        Ag City               St Half       
===== ======================= == ===================== ======= 
    1 Emily Alley             23 Angola IN             1:37:58 
    2 Kellie Eaves            40 Anderson SC           1:39:14 
    3 Cristina Smy            38 Clermont FL           1:42:19 

---------------------------------------
          MALE MASTERS OVERALL
---------------------------------------

Place Fname      Lname        Ag City               St Half       
===== ======================= == ===================== ======= 
    1 Tim Boutilier           45 Truro Heights AK      1:27:38 

---------------------------------------
          FEMALE MASTERS OVERALL
---------------------------------------

Place Fname      Lname        Ag City               St Half       
===== ======================= == ===================== ======= 
    1 Charlene Lepane         40 Orlando FL            1:46:25 


FEMALE AGE DIVISION:  12 - 19
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half       
===== ===== ======================= == ===================== ======= 
    1    30 Julia Buddendorff       18 Mount Dora FL         1:43:52 



MALE AGE DIVISION:  12 - 19
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half       
===== ===== ======================= == ===================== ======= 
    1    14 Adam Kane               18 Orlando FL            1:37:39 
    2    20 Gregory Buettner        14 Hernando FL           1:39:25 
    3    39 Anthony Rufrano         15 Mount Dora FL         1:47:16 
    4   114 Kenneth Baker           18 Satellite Beach FL    2:02:23 
    5   117 Dan Ambrose             15 Howey In The Hills FL 2:02:56 


FEMALE AGE DIVISION:  20 - 24
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half       
===== ===== ======================= == ===================== ======= 
    1    31 Laura Blank             24 Orlando FL            1:44:43 
    2   126 Marissa Campopiano      20 Apopka FL             2:04:58 
    3   272 Megan Maher             24 Davenport FL          2:44:29 
    4   319 Kelly Albig             23 Orlando FL            3:07:42 
    5   334 Kimberly Albig          23 Orlando FL            3:17:46 
    6   335 Christine Kuester       24 Davenport FL          3:21:48 


MALE AGE DIVISION:  20 - 24
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half       
===== ===== ======================= == ===================== ======= 
    1   163 Vincent Kendziora       24 Ocala FL              2:13:06 
    2   230 Christian Alicea        22 Kissimmee FL          2:30:45 
    3   262 Alexander Kane          21 Orlando FL            2:39:55 



FEMALE AGE DIVISION:  25 - 29
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half       
===== ===== ======================= == ===================== ======= 
    1    28 Sheri Poskanzer         25 Orlando FL            1:43:04 
    2    36 Jamie Sheahan           26 South Burlington VT   1:46:49 
    3    45 Jami Youngmann          29 Weirsdale FL          1:49:55 
    4    66 Jenny Gilman            28 Lecanto FL            1:54:23 
    5    90 Ashley Connolly         26 Orlando FL            1:59:10 
    6   122 Brittney Bennett        26 Orlando FL            2:04:17 
    7   124 Ashley Johnson          27 Minneola FL           2:04:35 
    8   134 Jamie Dixon             27 Rockledge FL          2:06:35 
    9   138 Meryl Stout             27 Tampa FL              2:06:46 
   10   150 Janelle Culverwell      28 Orlando FL            2:10:04 
   11   173 Laura Badraun           25 Eustis FL             2:16:56 
   12   185 Tonya Vickery           29 Ocala FL              2:19:41 
   13   187 Elizabeth Rosario       25 Sanford FL            2:19:51 
   14   194 Ashley Kitzman-Ortiz    25 Orlando FL            2:21:01 
   15   196 Chelsea Hall            26 Orlando FL            2:21:10 
   16   211 Mary Gangwisch          29 Oviedo FL             2:24:27 
   17   214 Simone Goodfriend       28 Oviedo FL             2:25:31 
   18   225 Danielle Ramesar        28 Belleview FL          2:28:41 
   19   245 Andrea Rodriguez        25 Ocoee FL              2:34:04 
   20   246 Lori Staten             28 Davenport FL          2:34:06 
   21   247 Caitlyn Distler         25 Deland FL             2:34:11 
   22   264 Jennifer Lawrence       29 Orlando FL            2:41:31 
   23   269 Lindsey Bishop          27 Deland FL             2:43:01 
   24   284 Amy Stiles              29 Lakeland FL           2:52:56 
   25   293 Katherine Tobin         29 St. Petersburg FL     2:55:03 
   26   296 Janice Chernecky        27 Kissimmee FL          2:56:56 
   27   316 Lisa Mascolo            27 Orlando FL            3:05:46 
   28   318 Lauren Albig            26 Orlando FL            3:07:27 
   29   325 Staci Ranocchia         25 Winter Garden FL      3:10:11 


MALE AGE DIVISION:  25 - 29
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half       
===== ===== ======================= == ===================== ======= 
    1     7 Mark Maddox             26 Orlando FL            1:29:48 
    2    32 Andrew Leupold          29 Winter Springs FL     1:45:38 
    3    40 Sam Slaughter           26 Deland FL             1:47:33 
    4   128 Kevin Hall              25 Orlando FL            2:05:07 
    5   133 Viet Nguyen             26 Orlando FL            2:06:06 
    6   171 Rc Stabile              26 Deland FL             2:16:24 
    7   178 Aaron Distler           26 Deland FL             2:17:50 
    8   220 Fred Bennecke           27 Clermont FL           2:26:29 
    9   221 Paul O'Leary            27 Orlando FL            2:26:29 
   10   244 Dylan Weeks             26 Riviera Beach FL      2:34:01 
   11   311 Brian Lynn              29 Sorrento FL           3:03:48 
   12   326 Mike Ranocchia          27 Winter Garden FL      3:10:11 



FEMALE AGE DIVISION:  30 - 34
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half       
===== ===== ======================= == ===================== ======= 
    1    48 Brandy Lape             34 Land O Lakes FL       1:51:16 
    2    65 Nikki Peters            33 Winter Springs FL     1:54:16 
    3    69 Nicole Mattson          34 Orlando FL            1:54:44 
    4    80 Katie Mercadante        31 Orlando FL            1:56:54 
    5    93 Christy Paiement        34 Bloomington IN        1:59:34 
    6    96 Allison Hoult           33 Orlando FL            1:59:51 
    7    99 Kirsten Nolan           34 Mount Dora FL         2:00:07 
    8   127 Olivia Herrera          34 Mount Dora FL         2:05:05 
    9   129 Kristen E Scruggs       30 Orlando FL            2:05:10 
   10   135 Katie MacGregor         31 Ocala FL              2:06:43 
   11   156 Koren Odermann          34 Orlando FL            2:11:42 
   12   201 Crystal Schmidt         33 Oviedo FL             2:21:52 
   13   207 Angel Butler            34 Winter Garden FL      2:23:27 
   14   219 Megan Sullivan          30 Wesley Chapel FL      2:26:13 
   15   233 Amy Kroll               33 Lady Lake FL          2:31:48 
   16   238 Karen Baker             34 Winter Garden FL      2:32:15 
   17   259 Katherine Mattingly     33 Oxford FL             2:39:16 
   18   263 Marisa Fragala          34 Orlando FL            2:39:59 
   19   268 Beck Williams           34 Deland FL             2:43:01 
   20   275 Valerie Herrera         33 Apopka FL             2:45:57 
   21   279 Beck Harner             32 Kissimmee FL          2:48:45 
   22   287 Megan Clutter           34 Orlando FL            2:53:46 
   23   291 Christy Fleetwood       33 Groveland FL          2:54:51 
   24   292 Karen Sosniak           33 Clearwater FL         2:55:03 
   25   301 Melissa James           30 Clermont FL           2:59:03 
   26   321 Susan Smith             32 Groveland FL          3:09:00 
   27   327 Lisa Brown              33 Clermont FL           3:11:44 
   28   328 Tara Ulrich             33 Clermont FL           3:11:45 


MALE AGE DIVISION:  30 - 34
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half       
===== ===== ======================= == ===================== ======= 
    1    12 Keegan Schlake          31 Orlando FL            1:36:30 
    2    70 Andy Liggett            34 Lakeland FL           1:55:14 
    3    98 H  Ctor Arellano        34 Orlando FL            1:59:56 
    4   105 Cameron Withers         34 Kissimmee FL          2:00:44 
    5   137 Nicholas Jones          30 Tampa FL              2:06:46 
    6   139 Brent Perry             30 Orlando FL            2:07:34 
    7   193 Jeff Landry             31 Orlando FL            2:21:00 
    8   224 Austin Weeks            30 Melbourne FL          2:27:23 
    9   257 Christian Ojeda         32 Clermont FL           2:38:13 



FEMALE AGE DIVISION:  35 - 39
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half       
===== ===== ======================= == ===================== ======= 
    1    37 Tawnya MacNeil          39 Truro Heights AK      1:47:10 
    2    47 Elizabeth Smith         36 Fruitland Park FL     1:50:37 
    3    52 Natasha Cosgrove        36 Lake Wales FL         1:51:41 
    4    57 Kathy Perrin            38 Ocala FL              1:52:52 
    5   112 Kelli Gladding          36 New Smyrna Beach FL   2:02:10 
    6   132 Lori Waters             37 Clermont FL           2:05:23 
    7   143 Jess Sims               38 Altamonte Springs FL  2:08:32 
    8   155 Silvia Villa            35 FL                    2:11:39 
    9   158 Sabrina Hoops           38 Apollo Beach FL       2:11:56 
   10   159 Michelle Dietrich       38 Orlando FL            2:12:19 
   11   176 Jodi Smigelski          38 Clermont FL           2:17:11 
   12   191 Vanessa Lavarez         35 Orlando FL            2:20:40 
   13   199 Christina Six           37 Mount Dora FL         2:21:50 
   14   209 Amy McClintock          35 Orlando FL            2:23:51 
   15   226 Christine Didonna       39 Oakland FL            2:28:45 
   16   237 Liliana Pickens         37 St Cloud FL           2:32:02 
   17   239 Gidget Blunt            39 Leesburg FL           2:32:19 
   18   254 Lilliana Guardiola      38 Mount Dora FL         2:36:32 
   19   267 Dana Moran              39 Summerfield FL        2:42:35 
   20   274 Stacy Poliquin          36 Mount Dora FL         2:45:26 
   21   276 Susan Finnigan          35 Celebration FL        2:48:10 
   22   282 Yesenia Undieme         39 Orlando FL            2:51:02 
   23   283 Katie Mendoza           36 Clermont FL           2:51:58 
   24   290 Beth Mrozek             35 Minneola FL           2:54:49 
   25   302 Judith Nicolas          36 Leesburg FL           2:59:19 
   26   304 Esther Martinez         39 Orlando FL            3:00:18 
   27   313 Amanda Speakman         37 Lakeland FL           3:04:06 
   28   329 Allison Brooks          37 Kissimmee FL          3:12:32 
   29   330 Mindy Zajchowski        39 Winter Garden FL      3:12:58 
   30   331 Kristina Tollefson      39 Oviedo FL             3:13:14 



MALE AGE DIVISION:  35 - 39
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half       
===== ===== ======================= == ===================== ======= 
    1     6 Brian Hearn             37 Orlando FL            1:28:53 
    2     8 Steven Block            37 Longwood FL           1:30:24 
    3    18 Tim Darcy               36 Longwood FL           1:38:53 
    4    21 Sean Collins            38 Winter Park FL        1:39:43 
    5    33 Duane McRorie           38 Orlando FL            1:46:04 
    6    35 Michael Jacob           39 Wintergarden FL       1:46:32 
    7    41 Paul Reich              39 Winter Park FL        1:47:38 
    8    44 Matt McGinley           39 Sanford FL            1:49:27 
    9    58 Eric Hecksel            38 Celebration FL        1:52:54 
   10    62 Sean Speakman           39 Lakeland FL           1:53:41 
   11   118 John Dodds              39 Winter Springs FL     2:02:56 
   12   184 Mauro Pedroza Jr        36 Oviedo FL             2:19:41 
   13   205 Ron McGrier             37 Orlando FL            2:22:56 
   14   222 Matthew Gosselin        35 Clermont FL           2:26:54 
   15   249 Ryan Kessinger          36 Eustis FL             2:34:44 
   16   265 David Zajchowski        38 Winter Garden FL      2:42:05 
   17   273 Todd Wacaster           36 Grand Island FL       2:44:41 
   18   277 Justin Maples           36 Groveland FL          2:48:29 
   19   278 Carlos Francisco        35 Orlando FL            2:48:44 
   20   289 Eric Bouchet            38 Clermont FL           2:54:42 
   21   303 Luther Braganza         35 Leesburg FL           2:59:19 
   22   315 Sean Kruckenberg        39 Clermont FL           3:04:53 



FEMALE AGE DIVISION:  40 - 44
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half       
===== ===== ======================= == ===================== ======= 
    1    46 Alison Patterson        41 Lady Lake FL          1:50:37 
    2    50 Sally Anthony           43 Orlando FL            1:51:32 
    3    59 Christina Ballesteros   43 Orlando FL            1:53:10 
    4    63 Shellie McConnell       41 Apopka FL             1:53:59 
    5    68 Annette Brasko          43 Apopka FL             1:54:39 
    6    71 Ginger Lore             41 Windermere FL         1:55:20 
    7    87 Casey Newick            41 Williston FL          1:58:28 
    8   116 Adele Burney            43 Apopka FL             2:02:38 
    9   140 Andrea Linton           42 Grand Manan           2:07:38 
   10   145 Stacy Jemtrud           41 Orlando FL            2:09:04 
   11   151 Renee Hardy             40 Sorrento FL           2:10:34 
   12   152 Claire Coolbeth         40 Fort Myers FL         2:10:47 
   13   157 Stephanie Mohrenne      41 Mount Dora FL         2:11:50 
   14   167 Melissa Dejarlais       43 Fruitland Park FL     2:15:02 
   15   177 Maggie Varnadoe         43 Orlando FL            2:17:13 
   16   186 Shelly Lindner          41 Clermont FL           2:19:49 
   17   188 Cynthia Lancaster       44 Mount Dora FL         2:20:00 
   18   206 Darla Sharpe            40 Orlando FL            2:22:57 
   19   210 Susan Stacey            42 Orlando FL            2:24:17 
   20   234 Becky Kitta             40 Clermont FL           2:31:58 
   21   235 Pam Dubilier            44 Orlando FL            2:32:01 
   22   236 Christine Daigler       43 Orlando FL            2:32:02 
   23   242 Tara Treadway           41 Ocala FL              2:33:10 
   24   250 Karen Manly             43 Fruitland Park FL     2:34:44 
   25   251 Denise Baez             43 Altamonte Springs FL  2:34:51 
   26   252 Arody Coronado          41 Altamonte Springs FL  2:34:51 
   27   253 Denise Hatcher          40 Clermont FL           2:35:21 
   28   266 Angie Umpleby           40 Ocala FL              2:42:15 
   29   270 Sonia Larmore           43 Orlando FL            2:43:21 
   30   271 Janice Thomson          41 Clermont FL           2:43:55 
   31   288 Michele Betz            41 Gotha FL              2:54:08 
   32   295 Nathalie Visscher       42 Minneola FL           2:56:29 
   33   306 Nancy Jimenez           40 Orlando FL            3:01:06 
   34   332 Maria Boriani           44 Orlando FL            3:16:43 
   35   336 Rebecca Ballentine      44 Ocoee FL              3:22:23 
   36   337 Amanda Nicholson        42 Davenport FL          3:24:41 



MALE AGE DIVISION:  40 - 44
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half       
===== ===== ======================= == ===================== ======= 
    1     9 Joel Fenlason           40 Patrick Afb FL        1:31:06 
    2    10 Kurt Hubbard            44 St. Augustine FL      1:33:00 
    3    11 Sam Karush              41 Ocala FL              1:35:43 
    4    13 Peter Formisano         44 Sanford FL            1:37:23 
    5    15 Mark Gilman             41 Lecanto FL            1:37:57 
    6    23 Samuel Thornburg        42 Umatilla FL           1:41:27 
    7    24 Lushantha Gunasekera    40 Clermont FL           1:41:39 
    8    27 Pedro Nieves            40 Orlando FL            1:42:53 
    9    29 Dean Borchers           41 Lakeland FL           1:43:23 
   10    38 Steve Nelson            42 Orlando FL            1:47:10 
   11    42 Saad Ehtisham           43 Leesburg FL           1:47:52 
   12    54 Kerfala Fofana          43 Lake Mary FL          1:52:21 
   13    67 John Klimkiewicz        40 Orlando FL            1:54:37 
   14    72 Patrick Kent            40 Sudbury MA            1:55:27 
   15    84 Richard Whisenhunt      43 Groveland FL          1:57:58 
   16    89 Jonathan McClintock     40 Orlando FL            1:58:55 
   17    95 Mark Smigelski          42 Clermont FL           1:59:49 
   18   100 Steven Martinez         42 Mount Dora FL         2:00:13 
   19   106 Nicholas Lavenant       40 Tampa FL              2:00:48 
   20   108 Michael Imler           43 Winter Garden FL      2:01:40 
   21   110 Rodney Golden           42 Groveland FL          2:01:57 
   22   125 John Moser              43 Sorrento FL           2:04:49 
   23   136 Geovanni Roma           43 Orlando FL            2:06:46 
   24   170 Vincent Baker           42 Sattelite Beach FL    2:16:14 
   25   174 Jim Rufrano             40 Mount Dora FL         2:16:58 
   26   180 Scott Barber            40 Grand Island FL       2:17:57 
   27   256 Jonathan Olson          44 Tavares FL            2:37:37 
   28   305 Luis Jimenez            42 Orlando FL            3:01:06 
   29   317 Scott Bartlett          42 Altamonte Springs FL  3:05:47 
   30   338 David Nicholson         41 Davenport FL          3:24:41 



FEMALE AGE DIVISION:  45 - 49
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half       
===== ===== ======================= == ===================== ======= 
    1    49 Shellie Berkelhammer    45 Gainesville FL        1:51:18 
    2    60 Melissa Smith           47 Summerfield FL        1:53:13 
    3    61 Anita Glanzer           45 Oviedo FL             1:53:13 
    4    64 Dale Tucker             45 Oxford FL             1:54:08 
    5    73 Peccy Vega              47 Palm City FL          1:55:50 
    6    88 Cindy Heavener          45 St. Johns FL          1:58:52 
    7    92 Idanny Matos            47 Winter Springs FL     1:59:16 
    8   103 Belinda Nettles         49 High Springs, Fl      2:00:31 
    9   109 Vicki Powell            49 Lakeland FL           2:01:45 
   10   119 Kristine Buddendorff    47 Mount Dora FL         2:03:01 
   11   123 Victoria Davenport      47 St Augustine FL       2:04:27 
   12   130 Tanya Prevatt           46 Eustis FL             2:05:18 
   13   147 Shawn Andreetti         48 Apopka FL             2:09:30 
   14   148 Lisa Castin             46 Apopka FL             2:09:32 
   15   161 Kaia Reichardt          49 Sorrento FL           2:13:06 
   16   164 Kathleen Laseter        49 Ocala FL              2:13:56 
   17   198 Betsy Slay              46 Lakeland FL           2:21:49 
   18   212 Marilyn Igartua         49 Ocala FL              2:24:30 
   19   216 Shawna Sherman          45 Eustis FL             2:26:12 
   20   227 Sharon Smith            49 Titusville FL         2:29:36 
   21   281 Sonia Vannest           46 Winter Park FL        2:50:50 
   22   294 Sherry Williams         48 Longwood FL           2:55:59 
   23   307 Kim Ludlow              46 Winter Park FL        3:01:41 
   24   324 Elaine Lott             45 Clermont FL           3:10:06 


MALE AGE DIVISION:  45 - 49
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half       
===== ===== ======================= == ===================== ======= 
    1    26 Daniel Kirk             47 St Cloud FL           1:42:39 
    2    51 Gary Davenport          45 St Augustine FL       1:51:34 
    3    78 Joseph Ganley           47 Celebration FL        1:56:47 
    4    81 Dave Hodges             46 Scituate MA           1:57:26 
    5    85 Chad Becker             45 Melbourne FL          1:58:02 
    6    86 Douglas Wieckhorst      47 Winter Springs FL     1:58:06 
    7    91 Troy Smith              45 Apopka FL             1:59:11 
    8   107 Shawn Dvorak            49 Clermont FL           2:00:54 
    9   149 Larry Miller            46 Melbourne FL          2:09:50 
   10   165 Mac Heavener            47 St. Johns FL          2:14:30 
   11   168 Hoddy Lawrence          47 Fruitland Park FL     2:15:03 
   12   181 John Scimone            48 Lakeland FL           2:18:00 
   13   197 Mike Tucker             46 Oxford FL             2:21:19 
   14   202 Chris Baker             47 Winter Garden FL      2:22:16 
   15   217 Shane Sherman           47 Eustis FL             2:26:13 
   16   310 Jim Beusse              49 Apopka FL             3:01:58 
   17   323 James Lott              49 Clermont FL           3:10:06 
   18   333 Richard Navas           45 Clermont FL           3:16:44 



FEMALE AGE DIVISION:  50 - 54
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half       
===== ===== ======================= == ===================== ======= 
    1    53 Ellen Chabot            50 Orlando FL            1:52:05 
    2    83 Midori Wiles            53 Melbourne FL          1:57:43 
    3    97 Bonnie Bright           52 Longwood FL           1:59:53 
    4   104 Annette Chandler        52 Eustis FL             2:00:39 
    5   131 Patricia Carter         54 The Villages, FL      2:05:22 
    6   146 Nancy Stuparich         53 Oviedo FL             2:09:28 
    7   154 Kammie Ball             54 Eustis FL             2:11:18 
    8   160 Joan Meadows            54 Malabar FL            2:12:32 
    9   169 Alice Bard              51 Winter Springs FL     2:15:40 
   10   175 Diane Riberdy           50 Orlando FL            2:17:03 
   11   183 Leslie Peace            52 Grand Island FL       2:19:21 
   12   190 Elena Debler            51 Windermere FL         2:20:31 
   13   192 Sharon Rosin            50 Orlando FL            2:20:57 
   14   203 Kemrey Butler           53 Valdosta GA           2:22:27 
   15   231 Pam Osteen              50 Lake Butler FL        2:31:15 
   16   260 Genene Funk             54 The Villages FL       2:39:37 
   17   286 Jennifer Link           51 New Smyrna Beach FL   2:52:57 
   18   299 Susan Holt              50 Orlando FL            2:58:40 
   19   309 Laura Beusse            52 Apopka FL             3:01:57 
   20   314 Patricia Price          54 Orlando FL            3:04:09 
   21   322 Priscilla Jordaan       52 Apopka FL             3:09:23 


MALE AGE DIVISION:  50 - 54
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half       
===== ===== ======================= == ===================== ======= 
    1    17 Thomas Matusch          50 Orlando FL            1:38:27 
    2    22 John Lane               50 Orlando FL            1:40:34 
    3    43 Philip Lintereur        54 Mims GA               1:49:18 
    4    76 Wally Sheta             53 Goldenrod FL          1:56:03 
    5    77 Tom Vice                53 Bartow FL             1:56:07 
    6    82 Greg Lewis              53 Leesburg FL           1:57:31 
    7    94 Larry Coughlin          50 Orlando FL            1:59:35 
    8   111 Juan Bultron            51 Orlando FL            2:01:59 
    9   113 Danny Slay              50 Lakeland FL           2:02:22 
   10   142 Dean Osteen             50 Lake Butler FL        2:08:27 
   11   172 Lee Rushin              51 Ocoee FL              2:16:43 
   12   189 Hamid Mazuji            52 Tavares FL            2:20:22 
   13   215 Hugh Rosser             52 Clermont FL           2:25:55 
   14   218 Michael Thomas          53 Eustis FL             2:26:13 
   15   229 Oscar Vazquez           54 Orlando FL            2:30:37 
   16   300 Howard Holt             52 Orlando FL            2:58:41 



FEMALE AGE DIVISION:  55 - 59
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half       
===== ===== ======================= == ===================== ======= 
    1   102 Beth Bullock            56 Niagara Falls NY      2:00:14 
    2   115 Luanne Rutt             56 Deltona FL            2:02:24 
    3   166 Lynne Kendig            59 Lake Mary FL          2:14:32 
    4   179 Phyllis Burnett         55 Oxford FL             2:17:54 
    5   182 Janet Wyatt             56 Clermont FL           2:18:43 
    6   228 Martha Ransom           57 Mins FL               2:30:05 
    7   243 Maureen Scian           56 Gainesville FL        2:33:32 
    8   248 Mary Hoke               57 Lakeland FL           2:34:31 
    9   298 Sue Hellmann            59 Jacksonville FL       2:58:35 
   10   312 Paula Owens             57 Clermont FL           3:04:02 
   11   320 Vicki Lavendol          55 Orlando FL            3:08:05 


MALE AGE DIVISION:  55 - 59
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half       
===== ===== ======================= == ===================== ======= 
    1    56 Ronnie Cartwright       57 Orlando FL            1:52:35 
    2   162 Tom Wyatt               56 Clermont FL           2:13:06 
    3   208 David Shaffer           59 Kissimmee FL          2:23:43 
    4   213 Kevin Ryan              56 Orlando FL            2:25:14 
    5   255 Berry Johnston          59 Orlando FL            2:36:41 
    6   285 Carl Scharwath          59 Mount Dora FL         2:52:57 


FEMALE AGE DIVISION:  60 - 64
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half       
===== ===== ======================= == ===================== ======= 
    1   232 Marilyn Wagner          63 Kissimmee FL          2:31:19 
    2   261 Lynn Caoziello          63 Saint Johns FL        2:39:38 


MALE AGE DIVISION:  60 - 64
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half       
===== ===== ======================= == ===================== ======= 
    1    55 Robert Boehm            63 Lake Wales FL         1:52:26 
    2    74 Steve Ball              61 Eustis FL             1:55:57 
    3   101 Uy Nguyen               64 Eustis FL             2:00:14 
    4   141 Steven Sable            62 Altamonte Springs FL  2:08:21 
    5   195 Dennis Morman           62 Maitland FL           2:21:05 
    6   241 James Bell              63 The Villages FL       2:32:40 



FEMALE AGE DIVISION:  65 - 69
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half       
===== ===== ======================= == ===================== ======= 
    1    79 Holly Alexander         67 Citrus Springs FL     1:56:49 
    2   120 Arlene Hanson           68 The Villages FL       2:03:53 
    3   240 Jean Welch              67 The Villages FL       2:32:38 
    4   258 Kally Williams          65 Dade City FL          2:38:33 
    5   280 Ruth Gorman             66 Bellview FL           2:49:26 


MALE AGE DIVISION:  65 - 69
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half       
===== ===== ======================= == ===================== ======= 
    1   121 Will Strouse            69 Lakeland FL           2:04:09 
    2   144 Tim Mahaffey            66 The Villages FL       2:08:47 
    3   153 Dan Slomke              67 Thunder Bay ON        2:10:47 
    4   200 Jerome Mittman          69 Northville MI         2:21:52 
    5   204 Greg Kaputa             67 Tampa FL              2:22:44 
    6   223 Rudy Parker             65 Clermont FL           2:27:10 


FEMALE AGE DIVISION:  70 - 84
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half       
===== ===== ======================= == ===================== ======= 


MALE AGE DIVISION:  70 - 84
--------------------------------------------------

Place O'All Fname      Lname        Ag City               St Half       
===== ===== ======================= == ===================== ======= 
    1    75 Bob Champagne           72 Rochester NY          1:56:00